Справа № 466/4580/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2019 року м. Львів
Слідча суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному проваджені №12019140090000078 від 08.01.2019 за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.358 КК України,-
в с т а н о в и л а :
06.06.2019 року слідчий СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 , звернулася в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному проваджені №12019140090000078 від 08.01.2019 за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.358 КК України.
Клопотання мотивує тим, що 07.01.2019 року в Шевченківський ВП ГУ Національної поліції у Львівській області надійшло звернення ОСОБА_5 , який повідомив про те, що невідомі особи підробили його підпис, як директора ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Досудовим слідством встановлено, що згідно наказу №14 від 29.03.2018 року ОСОБА_5 приступив до виконання обов`язків директора ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ- НОМЕР_1 ) на 0.5 ставки за сумісництвом з 29.03.2018 року (в порядку переведення). 02.04.2018 року ОСОБА_5 написав заяву на звільнення з посади директора і про переведення на посаду проектанта та передав особисто в руки засновнику ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ- НОМЕР_1 ) ОСОБА_6 в його робочому кабінеті за адресою: АДРЕСА_1 . Надалі після 02.04.2018 року всі службові завдання ОСОБА_5 стосувалися виключно проектних робіт і жодної діяльності пов`язаної з виконанням функцій директора не здійснював і не міг здійснювати.
ОСОБА_5 в своєму зверненні повідомляє, що у вересні 2018 року почав отримувати незрозумілі телефонні дзвінки від голів селищних рад, замовників, підрядників, виконавців різних робіт стосовно не виконання договірних забов`язань, після чого ОСОБА_5 на сайті публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримав інформацію про участь, на протязі тривалого часу, ОСОБА_5 в особі директора ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 у тендерних закупівлях та у підписанні договорів підряду.
В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, які стали підставою для укладання та виконання договору підряду №15/06-18/1 від 10.07.2018 укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ- НОМЕР_1 ), а саме: тендерна документація, документи, що стали підставою для прийняття рішення щодо виготовлення проектно-кошторисної документації по зазначеному вище об`єкту, проектно-кошторисна документація щодо робіт по зазначено вище об`єкту, договір підряду № 15/06-18/1 від 10.07.2018, акти прийманш виконаних підрядних робіт, видаткові накладні, платіжні доручення, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_3 ,що за адресою: АДРЕСА_2 .
Вилучення зазначеної документації можливе шляхом отримання тимчасового доступу до вказаних документів та отримання розпорядження суду на їх вилучення (здійснення виїмки) з ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_2 .
В судове засідання слідчий не з`явився, подав на адресу суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, в якій також зазначає, що клопотання підтримує та просить його задовольнити. Також просить суд розгляд клопотання здійснювати без участі представника володільця інформації та речей.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Згідно ч.4 ст.163 КПК України, суд вважає за можливе розглянути дане клопотання у відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні без фіксування судового засідання технічними засобами.
Вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що таке є підставним і підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до п.7 ч.2 ст. 160 КПк України, у клопотанні зазначається обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до п.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Вирішуючи клопотання, приймаю до уваги те, що є підстави вважати, що вищевказані документи мають суттєве значення для повного та всебічного розслідування даного кримінального провадження та встановлення важливих обставин в ході досудового розслідування, а також те, що в інший спосіб немає можливості отримати вищевказані документи, однак слідчим всупереч п.7 ч.1 ст.160 КПК України належним чином не обґрунтувано необхідністі вилучення вказаних документів, тому вважаю достатнім надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів з можливістю зняти копії, без їх вилучення.
Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, слідча суддя, -
п о с т а н о в и л а :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме оригіналів документів, які стали підставою для укладання та виконання договору підряду 15/06-18/1 від 10.07.2018 укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТзОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ- НОМЕР_1 ), зокрема: тендерна документація, документи, шо стали підставою для прийняття рішення щодо виготовлення проектно-кошторисної ' документації по зазначеному вище об`єкту, проектно-кошторисна документація щодо робіт по зазначеному вище об`єкту, договір підряду 15/06-18 1 від 10.07.2018 року, акти приймання виконаних підрядних робіт, видаткові накладні, платіжні доручення.
Згідно ч.4 ст. 165 КПК України на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , іншому уповноваженому слідчому з числа групи слідчих у даному кримінальному провадженні або у відповідності до вимог ст.40 КПК України за дорученням останніх на працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , зокрема старшому о/у УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України капітану поліції ОСОБА_7 .
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя ОСОБА_8
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82780402 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м.Львова
Луців-Шумська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні