УХВАЛА
04 липня 2019 року
м. Київ
Справа № 911/920/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Краснова Є.В. - головуючого, Мачульського Г.М., Кушніра І.В.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Український Бізнес Груп" про зупинення виконання судового рішення до закінчення його перегляду
за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Український Бізнес Груп" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 14.02.2019 та рішення Господарського суду Київської області від 20.08.2018 у справі
за позовом Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Одеська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український Бізнес Груп" про стягнення 267 022,44 грн штрафу та додаткових витрат,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Український Бізнес Груп" 02.07.2019 звернулось із заявою про зупинення виконання судового рішення.
Розглянувши дану заяву, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на таке.
Відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 294 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії, якщо зупинити його виконання неможливо.
Суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку (частина 1 статті 332 ГПК України).
Але разом з тим, застосування відповідних повноважень має бути обґрунтованим, а підстави вагомими, оскільки у такому випадку інша сторона у справі (учасники справи) на користь якої таке рішення постановлене, буде обмежена у праві на задоволення своїх вимог.
Клопотання про зупинення виконання рішення повинне містити не лише посилання на правові норми, що надають суду можливість здійснити таку процесуальну дію, воно в першу чергу має бути обґрунтоване з посиланням на конкретні обставини (утруднення повторного розгляду справи, перешкоди у здійсненні повороту виконання, запобігання порушенню прав осіб, які брали/не брали участі у розгляді справи, але рішенням суду вирішено питання про їх права та обов`язки) та наявністю доказів в підтвердження таких обставин.
Однак заявлене скаржником клопотання (заява) наведеним критеріям не відповідає, оскільки взагалі не містить належних обґрунтувань і доказів на їх підтвердження, які Суд міг би оцінити у зв`язку з чим, не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 234, 294, 332 ГПК України, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Український Бізнес Груп" про зупинення виконання судового рішення у справі № 911/920/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.Краснов
Суддя Г.Мачульський
Суддя І.Кушнір
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82800545 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Краснов Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні