04.07.19
22-ц/812/1259/19
Справа 478/477/19
Провадження 22-ц/812/1259/19
У Х В А Л А
04 липня 2019 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд в складі судді Колосовського С.Ю., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 04 червня 2019 року у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована сторона: Казанківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, про оголошення фізичної особи померлою,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Казанківського районного суду Миколаївської області від 04 червня 2019 року у задоволені заяви ОСОБА_2 , заінтересована сторона: Казанківський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, про оголошення фізичної особи померлою відмовлено.
Не погодившись із цим рішенням суду, ОСОБА_1 , зазначаючи, що він представник заявника за ордером подав апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду. До скарги документів, які підтверджують його повноваження на представництво інтересів заявника не додав.
Відповідно до ч.1 ст.58, ч.1 ст.60 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника, яким у суді може бути зокрема адвокат.
За змістом ч.4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Положеннями ст. 355 ЦПК України з урахуванням п. 15.5 перехідних положень цього ж кодексу, передбачено, що апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги, зокрема, має бути додано довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Відповідно до п.1 ч.5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо вона подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу безпосередньо до апеляційного суду, довіреність або ордер, які надають йому право представляти інтересиОСОБА_2 в суді апеляційної інстанції, чи докази надання відповідних документів раніше, не надано, що позбавляє суд апеляційної інстанції можливості встановити наявність або відсутність у нього повноважень на представництво інтересів заявника, вважаю, що наявні підстави для повернення апеляційної скарги ОСОБА_1 ..
Перевірити повноваження Коваленка П.П. за матеріалами справи немає можливості оскільки питання про витребування матеріалів справи апеляційним судом відповідно до ч. 3 ст. 359 ЦПК України може бути вирішено лише під час постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Таким чином апеляційна скарга підлягає поверненню.
Керуючись статтею 357 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргуОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 04 червня 2019 року - повернути скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя Миколаївського
Апеляційного суду С.Ю. Колосовський
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82812523 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський апеляційний суд
Колосовський С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні