У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.07.2019 Справа №607/4751/16-ц
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі
головуючого судді Сливка Л.М.,
за участі секретаря судового засідання Хамелко О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ,-
ВСТАНОВИВ:
04 липня 2019 року судді передано вказану заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом заборони відчуження на нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 129,8 м 2 , що зареєстроване за ОСОБА_2 . В обґрунтування таких вимог зазначає, що у провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання особистою власністю майна, набутого за час окремого та спільного проживання подружжя. Заявник вважає, що позивач може розпорядитись вказаним майном та відчужити його на користь третіх осіб, чим ускладнити, або навіть унеможливити виконання рішення суду про задоволення позову.
Розглянувши дану заяву, оцінивши її доводи та додані до неї документи, суд вважає, що її слід задовольнити з огляду на наступне.
У провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області знаходиться цивільна справа № 607/4751/16-ц за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання особистою власністю майна, набутого за час окремого та спільного проживання подружжя.
Як убачається з витягу із державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 163056804 від 10 квітня 2019 року, ОСОБА_3 належить квартира АДРЕСА_2 , на підставі договору купівлі-продажу № 503 від 10 квітня 2019 року, засвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.
Вимогами частин 1 та 2 ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) визначено, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову; забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду). (частина 1 ст. 153 ЦПК України)
Відповідно до пункту 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.
У пункті 4 своєї Постанови № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову Пленум Верховного Суду України роз`яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Виконавши усі вказані вище дії, а саме: пересвідчившись в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза істотного утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувавши обсяг позовних вимог, суд вважає заяву підставною.
Обмеження прав ОСОБА_3 , котрих вона зазнає при вчиненні судом таких дій, суд вважає адекватними та необхідними тимчасовим заходом, метою якого є нівелювання ризиків утруднення чи невиконання можливого рішення суду про задоволення позову про поділ майна подружжя.
Керуючись статтями 149-153 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Встановити заборону на відчуження квартири АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 за АДРЕСА_5 , котра зареєстрована за ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу № 503 від 10 квітня 2019 року .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її повного складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга на дану ухвалу подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Повний текст ухвали складено 05 липня 2019 року.
Реквізити сторін:
ОСОБА_1 - місцезнаходження: АДРЕСА_6 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;
ОСОБА_3 - зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Головуючий суддяЛ. М. Сливка
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2019 |
Оприлюднено | 08.07.2019 |
Номер документу | 82841623 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сливка Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні