Справа № 2-а-640/10
Провадження № 6-а/591/33/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2019 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Шелєхової Г.В.
за участю секретаря судового засідання - Бондар С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ставить питання про зміну сторони виконавчого провадження по примусовому виконанню рішення Зарічного районного суду м. Суми від 22 січня 2010 року за позовом ОСОБА_2 до Управління ПФУ в Зарічному районі м. Суми про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни . Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, а заявник є спадкоємцем померлого.
Сторони в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені.
В зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положенням ст.247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Постановою Зарічного районного суду м. Суми №2-а-640/10 від 22 січня 2010 року зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленому ч. 1 ст. 28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та провести відповідні виплати за 2007 рік, за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, в розмірі 742 гривні 65 копійок та за 2008 рік, за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року в розмірі 780 гривень 40 копійок (а.с.18-19).
Постановою Апеляційного суду Сумської області постанову Зарічного районного суду м. Суми від 12 вересня 2011 року змінено - виключено з мотивувальної та резолютивної частини вказівку про розмір сум підвищення до пенсії, які підлягають нарахуванню ОСОБА_2 (а.с.26).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва (а.с.36).
Донькою ОСОБА_2 є ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва (а.с.38).
Після укладення шлюбу ОСОБА_3 змінила прізвище на ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва (а.с.39).
З відмітки в паспорті вбачається, що спадкодавець та заявник проживали за однією адресою.
Згідно інформаційної довідки Сумської державної нотаріальної контори, спадкова справа після померлого ОСОБА_2 не заводилася.
Як вбачається з копії листа Управління державної виконавчої служби у Сумській області ГТУЮ у Сумській області, рішення внесено до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою (а.с.34).
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.
У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Частиною першою статті 14 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Згідно із статтею 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне заяву задовольнити в повному обсязі.
Керуючись ст. 379 КАС України , суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Замінити сторону стягувача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 у справі №2-а-640/10 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни .
Ухвала суду може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її складання.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя Г.В.Шелєхова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 12.07.2019 |
Номер документу | 82949310 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Зарічний районний суд м.Сум
Шелєхова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні