Ухвала
від 11.07.2019 по справі 920/421/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

11.07.2019Справа № 920/421/19

За позовом Фізичної особи - підприємця Пушкар Валерія Петровича

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна компанія

"САТ"

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Фізична особа - підприємець Пушкар Інна Володимирівна

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю Стройстіль

про стягнення 18 290, 14 грн.,

Суддя Ломака В.С.

Без виклику представників учасників судового процесу.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець Пушкар Валерій Петрович (далі - позивач) звернувся до господарського суду Сумської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна компанія "САТ" Сумська філія ТОВ "ТК "САТ" про стягнення 18 290, 14 грн., з яких 13 441, 89 грн. вартість нестачі товару, 956, 77 грн. 3% річних та 3 891, 48 грн. інфляційних втрат.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між ФОП Пушкар Інною Володимирівною (покупець) та ТОВ "Стройстіль" (продавець) було укладено у спрощений спосіб договір купівлі-продажу товару, який вона просила відвантажити перевізнику ТОВ "ТК "САТ" на ім`я Пушкар В.П . Проте, під час приймання вантажу була встановлена нестача та пошкодження товару на суму 13 441, 89 грн. У зв`язку з цим позивач вирішив звернутись до суду з даним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 03.05.2019 вищевказану позовну заяву передано за підсудністю до господарського суду міста Києва відповідно до статті 31 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 27.05.2019 у справі № 920/421/19 позовну заяву Фізичної особи - підприємця Пушкар Валерія Петровича залишено без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України та надано позивачу строк для усунення недоліків.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 18.06.2019 відкрито провадження у справі № 920/421/19, на підставі статті 50 Господарського процесуального кодексу України залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Пушкар Інну Володимирівну , залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю Стройстіль , вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 16.07.2019 року.

08.07.2019 року через відділ діловодства господарського суду містах Києва представником позивача подано клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Розглянувши вищевказану заяву позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд відзначає таке.

Положеннями частини 7 статті 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів передбачено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

При цьому, відповідно до частин 1, 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.

Водночас, відповідно до пункту 17.6. Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

З огляду на зазначені положення чинного законодавства України, постановлення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Судом враховано обмежені технічні можливості господарського суду міста Києва щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час у суді наявні лише два зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з щільним графіком проведення судових засідань.

Враховуючи те, що клопотання позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції подане в межах встановленого строку засобами поштового зв`язку, однак у господарського суду міста Києва відсутня технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні вказаного клопотання.

Також, слід зазначити, що в разі неможливості направити уповноваженого представника в судове засідання 16.07.2019, представник позивача не позбавлений права направити до суду додаткові письмові пояснення, документи з викладеною правовою позицією позивача, разом з клопотанням про розгляд справи за відсутності представника.

Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва,-

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання Фізичної особи - підприємця Пушкар Валерія Петровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

2. Згідно з положеннями статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

3. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://ki.arbitr.gov.ua.

Суддя В.С. Ломака

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.07.2019
Оприлюднено12.07.2019
Номер документу82969542
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/421/19

Ухвала від 19.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 02.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 13.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 31.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 11.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 18.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 27.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 03.05.2019

Господарське

Господарський суд Сумської області

Заєць Світлана Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні