У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.07.2019 рокуСправа № 634/518/19 Провадження № 1-кс/634/391/19
Сахновщинський районний суд Харківської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого - ОСОБА_3 ,
розглянувшиу відкритомусудовому засіданнів залісуду всмт Сахновщинаклопотання слідчогоСахновщинського ВПГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромКегичівського відділуПервомайської місцевоїпрокуратури Харківськоїобласті ОСОБА_4 про тимчасовийдоступдоречей ідокументівпокримінальному провадженнюза№12019220420000105від12.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,-
в с т а н о в и в :
До Сахновщинського районного суду Харківської області надійшло вказане клопотання, в обгрунтуванні якого орган досудового розслідування посилається на те, що є достатні підстави вважати, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , попередньо вступивши в злочинний зговір між собою, шляхом зловживання службовим становищем, оформивши на осіб, які числяться, але фактично не навчаються в ІНФОРМАЦІЯ_2 платіжні картки для отримання стипендій та незаконно привласнюють грошові кошти з бюджету.
У ході досудового розслідування було проведено допити учнів, Кегичівського ПТУ-60. Зокрема, під час досудового розслідування було встановлено 57 учнів, які числяться, але фактично не ходять на заняття та не навчаються, отримуючи за це стипендію на навчання.
Таким чином, у діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, саме - привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена за попередньою змовою групою осіб.
Для забезпечення мети досудового розслідування, встановлення істини у кримінальному провадженні, здобуття фактичних даних, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають суттєве значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме встановлення питання неправомірного привласнення грошових коштів з бюджету за рахунок отримання стипендій учнів, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які при вступі до ПТУ-60 надала ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , зокрема документів, якими регламентуються підстави прийняття та зарахування на навчання ОСОБА_5 (оригінал заяви про зарахування, копії документа про освіту, свідоцтва про народження, медичну довідку по формі № 086-У, довідку з місця проживання та про склад сім`ї, цільовий ( індивідуальний) договір між учнями і батьками, підприємством та училищем, копію паспорту та ідентифікаційного коду, книгу наказів про контингент учнів (З-УДЗ) за 2018 рік згідно Інструкції про порядок ведення «Книги наказів про контингент учнів» (З-УДЗ), зокрема оригіналу наказу про зарахування на навчання до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 згідно протоколу №1 від 17.08.2018 року щодо засідання приймальної комісії ПТУ-60, інформація про які мається в ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий в судовому засіданні вимоги клопотання підтримує.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 у судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив, хоча про день та час слухання справи був повідомлений вчасно та належним чином.
Неприбуття цих осіб за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Слідчий суддя, вислухавши слідчого, дослідивши надані докази, вважає його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.
Згідност. 84 КПК Українидоказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Положеннями ч.1ст.160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. .
Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Слідчим суддею було встановлено, що у провадженні СВ Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області перебуває кримінальне провадження №12019220420000105, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.03.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України .
У ході досудового розслідування було проведено допити учнів, Кегичівського ПТУ-60. Зокрема, під час досудового розслідування було встановлено 57 учнів, які числяться, але фактично не ходять на заняття та не навчаються, отримуючи за це стипендію на навчання.
Відповідно до ч.7ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно з вимогами ч. 5ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Отже, слідчим доведено наявність вказаних підстав та потреби досудового розслідування виправдують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається з клопотанням, може бути виконане.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.131,132,159-164 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ Сахновщинського ВП ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , заступнику начальника СВ Сахновщинського ВП ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Сахновщинського ВП ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Сахновщинського ВП ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 та слідчому СВ Сахновщинського ВП ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю їх вилучення за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- оригіналів документів, які при вступі до ПТУ-60 надала ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , зокрема документів, якими регламентуються підстави прийняття та зарахування на навчання ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (оригінал заяви про зарахування, копії документа про освіту, свідоцтва про народження, медичну довідку по формі № 086-У (стосовно ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ), довідку з місця проживання та про склад сім`ї, цільовий ( індивідуальний) договір між учнями і батьками, підприємством та училищем), копію паспорту та ідентифікаційного коду), книгу наказів про контингент учнів (З-УДЗ) за 2018 рік згідно Інструкції про порядок ведення «Книги наказів про контингент учнів» (З-УДЗ), зокрема оригіналу наказу про зарахування на навчання до Кегичівського ПТУ-60 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 згідно протоколу №1 від 17.08.2018 року щодо засідання приймальної комісії ПТУ-60.
Строк дії ухвали1 місяць з дня її поставлення, тобто до 12.08.2019 року.
Відповідно до ч. 1ст. 166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, як така, що не перешкоджає можливості здійснення діяльності ПТУ-60.
Слідчий суддя:
Суд | Сахновщинський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82985479 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Сахновщинський районний суд Харківської області
Єрьоміна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні