Ухвала
від 12.07.2019 по справі 320/1278/19
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

12 липня 2019 року № 320/1278/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника відповідачів про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Транс-Вей" до Головного управління ДФС у Київській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Приватного підприємства "Транс-Вей" з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Київській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Київській області від 11.02.2019 №1074082/36403202 про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 03.01.2019 в ЄРПН, від 11.02.2019 №1074081/36403202 про відмову у реєстрації податкової накладної №21 від 21.12.2018 в ЄРПН та від 23.01.2019 №1057662/36403202 про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 26.12.2018 в ЄРПН;

- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №2 від 03.01.2019, №21 від 21.12.2018 та №23 від 26.12.2018, що подані ПП "Транс-Вей".

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 відкрито провадження в адміністративній справі №320/1278/19 та постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

20.05.2019 через канцелярію суду від представника Головного управління ДФС у Київській області та Державної фіскальної служби України надійшло клопотання про здійснення розгляду справи №320/1278/19 у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування зазначеного клопотання представником відповідачів вказано, що дана справа є важливою для держави, а предмет доказування у справі є складним та вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін з метою надання ґрунтовних пояснень та підтверджуючих документів для забезпечення повного та всебічного встановлення обставин справи.

Так, вирішуючи питання про наявність підстав для розгляду адміністративної справи №320/1278/19 у судовому засіданні, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до частини 2 та 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження встановлені статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 5 вказаної статті, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Тобто, за загальним правилом, відкриті у спрощеному позовному провадженні справи розглядаються судом без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Згідно із частиною 7 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Частиною 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, в яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

У даному випадку, предметом позову є позовна вимога, зокрема, про зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкові накладні №2 від 03.01.2019, №21 від 21.12.2018 та №23 від 26.12.2018 в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.

При цьому, суд зазначає, що спірні податкові накладні №2 від 03.01.2019, №21 від 21.12.2018 та №23 від 26.12.2018 були складені Приватним підприємством "Транс-Вей" на загальну суму 830819,16 грн., у тому числі ПДВ 138469,86 грн.

Таким чином, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України є справою незначної складності, що має бути розглянута без проведення судового засідання.

Зазначаючи про необхідність розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, представник відповідачів у клопотанні не зазначив, встановлення яких обставин у справі є неможливим шляхом аналізу письмових доказів і пояснень та вимагає проведення судового засідання.

Враховуючи, що дана адміністративна справа з огляду на її предмет і характер спірних правовідносин є малозначною та будь-яких вагомих підстав для її розгляду у судовому засіданні представник відповідачів не зазначив, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд також звертає увагу на недотримання строку подачі заяви представником відповідачів, передбаченого частиною 7 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву.

Пунктом 4 ухвали суду про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі від 16.04.2019 запропоновано відповідачам протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

ГУ ДФС України у Київській області отримало ухвалу суду про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі від 16.04.2019 - 17.04.2019, що підтверджується розпискою представника ГУ ДФС України у Київській області Дробовича ОСОБА_1 . ОСОБА_2 .

ДФС України у Київській області отримало ухвалу суду про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі від 16.04.2019 - 25.04.2019, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

Отже останнім днем установленого судом строку для подачі до суду відзиву на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін для ГУ ДФС України у Київській області було 02.05.2019, для ДФС України - 10.05.2019.

В той час як із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін представник обох відповідачів звернувся до суду 20.05.2019, отже з пропуском строку, встановленого для подачі такого клопотання.

Керуючись статтями 12, 243, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Київській області та Державної фіскальної служби України про здійснення розгляду справи №320/1278/19 у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.

2. Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кушнова А.О.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено14.07.2019
Номер документу82998147
СудочинствоАдміністративне