Ухвала
від 19.07.2019 по справі 922/2255/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"19" липня 2019 р. м ХарківСправа № 922/2255/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кухар Н.М.

розглянувши матеріали

позовної заяви Харківського державного авіаційного виробничого підприємства в особі Чугуївського авіаційного технологічного заводу, м.Чугуїв Харківської області, до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича група ТФК", м.Харків, про стягнення 24097,50 грн.

ВСТАНОВИВ:

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство в особі Чугуївського авіаційного технологічного заводу, м.Чугуїв Харківської області, 16.07.2019 звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича група ТФК", м.Харків, про стягнення суми боргу в розмірі 24097,50 грн. за отримані деталі відповідно до замовлення РМ8250.00. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, в порушення приписів ст. 712 ЦК України, не здійснив оплату за виготовлені позивачем деталі.

Дослідивши позовні матеріали, суд встановив, що позов подано з порушенням п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме: до позовної заяви не додано документи, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Зокрема, до позовної заяви не додано опису вкладення, про який зазначено у п. 2 додатку до позовної заяви.

Також надана копія платіжного доручення № 292 від 15.07.2019 на підтвердження сплати судового збору в розмірі 1921,00 грн. не відповідає вимогам частини четвертої, п`ятої статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).

Так, судом встановлено, що копія платіжного доручення № 292 від 15.07.2019 містить лише відтиск печатки підприємства позивача, проте не містить відмітку про засвідчення копії: "Згідно з оригіналом", підпис та вказання особи, що його посвідчує, дату його посвідчення, що не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Крім того, згідно п.п. 8, 9, 10 ч. ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, вищевказані вимоги Господарського процесуального кодексу України позивачем не виконано.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали належним чином засвідченої копії (або оригіналу) опису вкладення в цінний лист, яким направлено на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів; оригіналу (або належним чином засвідченої копії) платіжного доручення № 292 від 15.07.2019 про сплату судового збору; інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Харківського державного авіаційного виробничого підприємства в особі Чугуївського авіаційного технологічного заводу залишити без руху.

Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення йому даної ухвали для усунення недоліків, а саме: надання до суду належним чином засвідченої копії (або оригіналу) опису вкладення в цінний лист, яким направлено на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів; оригіналу (або належним чином засвідченої копії) платіжного доручення № 292 від 15.07.2019 про сплату судового збору; інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Звернути увагу позивача, що згідно ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на дану ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 19.07.2019.

Суддя Н.М. Кухар

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.07.2019
Оприлюднено22.07.2019
Номер документу83118026
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2255/19

Ухвала від 18.11.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Барбашова Сільва Вікторівна

Ухвала від 21.10.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Барбашова Сільва Вікторівна

Рішення від 17.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Ухвала від 29.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Ухвала від 31.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Ухвала від 19.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні