ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"24" липня 2019 р. Справа № 924/769/19
м. Хмельницький
Суддя господарського суду Хмельницької області Музика М.В., розглянувши матеріали
до Elika-Elevator LTD, м. Сілістра, Республіка Болгарія,
про стягнення 131947,60 євро, що становить на дату подання позовної заяви 3827051,93 грн.,
ВСТАНОВИВ:
23.07.2019 року на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат", м. Шепетівка Хмельницької області до Elika-Elevator LTD, м. Сілістра, Республіка Болгарія, про стягнення 131947,60 євро, що становить на дату подання позовної заяви 3827051,93 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.07.2019 року позов ПрАТ "Шепетівський цукровий комбінат" передано для розгляду судді Музиці М.В.
За результатами аналізу позовної заяви з доданими документами суд прийшов до висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних мотивів.
Загальні вимоги до форми, змісту позовної заяви та додатків до неї визначені ст.ст.162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Частиною 2 ст.164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В процесі розгляду справи суд, відповідно до ст. 86 ГПК України, оцінює наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування (ч.1 ст.76 ГПК України).
Як встановлено судом, позивачем в якості доказів, наданих на підтвердження викладених у позовній заяві обставин, долучено копії документів, складених на іноземних мовах (російська, англійська, польська) без будь-якого їх перекладу.
Згідно з ч.1 ст.10 ГПК України, господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.
За приписами частини 1 ст.12 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою.
Відповідно до ст.10 Конституції України та ст. 1 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" державною мовою в Україні є українська мова.
У рішенні Конституційного Суду України від 14.12.1999р. (справа №10-рп/99) зазначено, що українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п`ята статті 10 Конституції України).
Згідно зі ст.79 Закону України "Про нотаріат", нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Аналогічно у п. 7 роз`яснення президії Вищого господарського суду України від 31.05.2002 р. № 04-5/608 Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій зазначено, що господарський суд приймає документи, складені мовами іноземних держав, за умови супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом на українську.
З викладеного суд приходить до висновку, що при зверненні із позовною заявою позивачем разом із документами, які викладені іноземною мовою, повинні бути подані належним чином (нотаріально) засвідчені переклади цих додатків державною мовою для належної їх оцінки судом як доказів, зокрема, і на стадії вирішення питання про підставність відкриття провадження у справі. Проте, заявником разом із позовною заявою подано копії документів, викладених іноземною мовою без їх належним чином засвідчених перекладів (в тому числі, контракту №EI-SSM 001 від 02.04.2018 року, у якому, як вбачається із позовної заяви, вміщено положення про підвідомчість даного спору господарському суду України).
Згідно ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, позовна заява приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат" підлягає залишенню без руху на підставі ч.1 ст.174 ГПК України для надання можливості позивачу усунути виявлені судом недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином (нотаріально) засвідчених перекладів державною мовою доданих до позовної заяви документів, що викладені іноземною мовою (чи витягів з них, якщо для вирішення спору має значення лише частина документа).
Згідно ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя -
УХВАЛИВ:
позовну заяву приватного акціонерного товариства "Шепетівський цукровий комбінат", м. Шепетівка Хмельницької області до Elika-Elevator LTD, м. Сілістра, Республіка Болгарія, про стягнення 131947,60 євро, що становить на дату подання позовної заяви 3827051,93 грн., залишити без руху, надавши позивачу строк у сім днів з дня вручення даної ухвали для усунення зазначених у ній недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя М.В. Музика
Віддрук. у 2 прим.: 1 - до справи; 2 - позивачу (30403, Хмельницька область, м. Шепетівка, Старокостянтинівське шосе, 31) - рек. з пов. про вручення.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2019 |
Оприлюднено | 26.07.2019 |
Номер документу | 83220122 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Музика М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні