ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 липня 2019 року Чернігів Справа № 620/2153/19
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів: головуючого судді Лобана Д.В., суддів Баргаміної Н.М., Клопота С.Л., розглянувши в порядку письмового провадження заяву кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 207 Зуєва ОСОБА_1 про забезпечення позову за його позовом до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 207, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, на стороні позивача - політична партія «Слуга народу» , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету позову, на стороні відповідача - кандидати у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 207 на позачергових виборах народних депутатів України 21.07.2019 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 207 ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 207 про повторний перерахунок голосів на виборчих дільницях № 740697, № 740368, № 740895, якими порушено право бути обраним до органів державної влади кандидата в народні депутати України ОСОБА_4 , висунутого політичною партією "Слуга народу" в одномандатному виборчому окрузі № 207 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зобов`язати Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 207 повторно розглянути скарги довіреної особи кандидата у народні депутати України ОСОБА_2 - ОСОБА_5 .
Позов обґрунтовано тим, що дії та рішення ОВК є порушенням вимог ч. 4 ст. 37, ч. 10 ст. 94, ч. 10 ст. 110 Закону України Про вибори народних депутатів України , п. 6.2 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року № 133 і призведуть до помилковості результатів виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року, чим порушать право позивача, гарантоване ч. 1 ст. 38 Конституції України.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів: під головуванням судді Лобана Д.В., суддів Баргаміної Н.М., Клопота С.Л. у відкритому судовому засіданні в приміщенні Чернігівського окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 16 на 24 липня 2019 року об. 21:00 год.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем також заявлено вимогу про забезпечення позову шляхом зобов`язання Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 207 заборонити призначати повторний перерахунок голосів на виборчих дільницях № 740697, № 740368, № 740895.
Вимоги до змісту і форми заяви про забезпечення позову визначені у статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини першої вказаної статті заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Частиною другою статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також відомі заявнику: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Таким чином, заява про забезпечення позову, що подається до суду як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, викладається заявником окремим документом, який повинен містити усі реквізити, передбачені частинами першою та другою статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як встановлено з поданих матеріалів, позивачем в прохальній частині позовної заяви заявлено про забезпечення позову шляхом заборони призначати повторний перерахунок голосів на виборчих дільницях № 740697, № 740368, № 740895 на підставі оскаржуваного рішення, але мотиви забезпечення такого позову обґрунтовані по тексту позовної заяви.
Аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку, що заява про забезпечення адміністративного позову має бути подана позивачем визначеної Кодексом форми і змісту.
Крім того, така заява має бути обґрунтованою і підтвердженою належними доказами.
Суд зауважує, що позивачем не подано окремої заяви про забезпечення позову та не надано достатніх доказів на підтвердження мотивів наявності очевидної небезпеки у разі невжиття заходів забезпечення позову судом.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 152 Кодексу адміністративного судочинства України.
Приписами частини сьомої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Оскільки судом встановлено, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, така заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 152, 154, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 207 ОСОБА_4 про забезпечення позову - повернути без розгляду.
Копію ухвали суду надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом двох днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали суду складений 24.07.2019.
Головуючий суддя Д.В. Лобан
Судді Н.М. Баргаміна
С.Л. Клопот
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2019 |
Оприлюднено | 26.07.2019 |
Номер документу | 83237944 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Костюк Любов Олександрівна
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Лобан Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні