ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"30" липня 2019 р. Справа № 921/75/19
Суддя доповідач Західного апеляційного господарського суду - Бонк Т.Б.,
Одержавши апеляційну скаргу Байковецької сільської ради № 2/1084 від 22.07.2019 (вх. ЗАГС 01-05/2796/19 від 25.07.2019) та клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження викладене в апеляційній скарзі
на рішення Господарського суду Тернопільської області від 20 червня 2019 року (підписане 01.07.2019 року), головуючий суддя:І.П. Шумський,
у справі № 921/75/19
за позовом: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Дубівецьке (с Дубівці, Тернопільський район, Тернопільська область, 47702)
до відповідача 1: Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області (вул Лисенка, 20а, м Тернопіль, 46021)
відповідача 2: Байковецької сільської ради (вул Січових Стрільців, 43, с Байківці, Тернопільський район, Тернопільська область, 47711)
про визнання протиправними та скасування наказу, акту приймання - передачі земельних ділянок, скасування права комунальної власності, визнання права власності на земельну ділянку
ВСТАНОВИВ:
до Західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Байковецької сільської ради № 2/1084 від 22.07.2019.
Апеляційний суд перевіряє матеріали апеляційної скарги щодо дотримання строків подання апеляційної скарги, передбачених ст. 256 ГПК України , а також на відповідність змісту та форми вимогам ст. 258 ГПК України .
При поданні апеляційної скарги, апелянт просить поновити строк на апеляційне оскарження в якому зазначає, що рішення було ухвалене без участі представника позивача, а повний текст рішення скаржник одержав 02.07.2019, що підтверджується відміткою на копії рішення, на поштовому конверті та журналі вхідної кореспонденції. Таким чином, з врахуванням ч. 2 ст. 256 ГПК України та враховуючи вищевикладене, апелянт просить поновити строк на оскарження рішення.
Відповідно до частини першої статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Статтею 5 Європейської конвенції про обчислення строків від 16.05.1972, при обчисленні строку суботи, неділі та офіційні свята враховуються.
Згідно з п. «а» ч. 1 ст. 1 Європейської конвенції про обчислення строків від 16.05.1972, ця Конвенція застосовується до обчислення строків у цивільних, комерційних і адміністративних справах, включаючи процедуру стосовно таких справ, якщо такі строки встановлені законом або судовим чи адміністративним органом.
Згідно з ч. 1 ст. 115 ГПК України, строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
За змістом ч. 1, 4, 6, 7 ст. 116 ГПК України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
З врахуванням вищенаведеного, апелянт не пропустив строку на подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Тернопільської області, оскільки 01.07.2019 було складено повний текст рішення Господарським судом Тернопільської області у даній справі. Відтак, з врахуванням ст. 256 ГПК України останній день подання апеляційної скарги до суду є 21.07.2019, що припадає на вихідний день, а апеляційну скаргу на таке рішення подано 22.07.2019, тобто скаржником не порушено двадцятиденний термін подачі апеляційної скарги на рішення суду з моменту складення повного тексту рішення.
Однак, при розгляді матеріалів апеляційної скарги суддя-доповідач встановив не відповідність такої змісту та форми вимогам ст. 258 ГПК України , з врахуванням наступного.
За приписами ч.3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються: довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; докази сплати судового збору; докази надсилання апеляційної скарги іншій стороні у справі; докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Частиною 4 ст.56 ГПК України вказано, що держава, територіальна громада бере участь у справі через відповідний орган державної влади, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник або представник.
Апеляційну скаргу підписано першим заступником сільського голови Байковецької сільської ради - М.А ОСОБА_1 Дума.
Однак, як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, сформованого станом на 30.07.2019, підписантом та керівником Байковецької сільської ради зазначено ОСОБА_2 . Таким чином, до матеріалів апеляційної скарги не долучено належного документу, який б свідчив про наявність повноважень представника (підписанта апеляційної скарги).
Відповідно до положень частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу , підлягає залишенню без руху.
Відтак, подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху для усунення встановлених недоліків апеляційної скарги.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.2 ст.174 ГПК України).
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.4 ст.174 ГПК України).
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано належним чином вимоги ст.258 ГПК України , що відповідно до ст.260 ГПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення допущених недоліків при поданні апеляційної скарги шляхом подання доказу на підтвердження повноважень підписанта апеляційної скарги (представника).
Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Байковецької сільської ради № 2/1084 від 22.07.2019 - залишити без руху.
2. Скаржнику - усунути недоліки, допущені при поданні апеляційної скарги, та надати суду протягом 10 днів з дня отримання цієї ухвали, але не пізніше ніж 15.08.2019 належні докази:
- на підтвердження повноважень підписанта апеляційної скарги;.
3. У випадку невиконання вимог даної ухвали апеляційна скарга вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню апелянту.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Б. Бонк
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2019 |
Оприлюднено | 30.07.2019 |
Номер документу | 83310549 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Бонк Тетяна Богданівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні