ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 липня 2019 року, м. Херсон, справа № 923/637/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Соловйова К.В. , розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області
до: Борозенської сільської ради Великоолександрівського району Херсонської області
про стягнення 52209,22 грн.
у с т а н о в и в:
30.07.2019 до суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області з спрямованими до Борозенської сільської ради Великоолександрівського району Херсонської області вимогами про стягнення 52209,22 грн. надміру виплачених коштів пенсії.
Дослідивши матеріали вказаної позовної заяви господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) позовна заява повинна містити, зокрема:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (згідно з пунктом 5 частини 3 вказаної статті);
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (згідно з пунктом 9 частини 3 вказаної статті);
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав (згідно з пунктом 10 частини 3 вказаної статті).
Відповідно ж до ч.4 ст.162 ГПК України у разі, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Поряд з цим, згідно з ст.164 ГПК України до позовної заяви мають бути додані:
- документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В порушення вимог ч.3 ст.162 ГПК України, подана до суду позовна заява не містить у собі: 1) попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку з розглядом справи; 2) підтвердження позивача, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вимог ст.164 ГПК України до позовної заяви не додано доказів сплати 1921,0 грн. судового збору за подання до господарського суду позовної заяви з майновими вимогами в розмірі 52209,22 грн.
При цьому, за текстом позовної заяви відсутні та не додані до позовної заяви клопотання про відстрочення сплати або звільнення від сплати судового збору. Також, за текстом позовної заяви не вказано правових підстав звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону за поданим позовом.
Суд роз`яснює, що згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 1921 грн. Згідно з п.п.1 п.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з ціни позову у розмірі 52209,22 грн., 1,5 % ціни позову складає 783,14 грн. (783,14 грн. = (52209,22 грн. / 100 %) х 1,5 %). Відповідно, за подання даного позову до господарського суду має бути сплачений судовий збір в розмірі 1921 грн.
Також, в порушення вимог п.5 ч.3 ст.162 ГПК України у позовній заяві не зазначено доказів, що підтверджують наступні вказані у позовній заяві обставини: "Дізнавшись про утворену переплату пенсіонерка (П ОСОБА_1 ) звернулась до Управління, та в усній розмові повідомила, що не дає згоди на те, щоб з її пенсії відраховували утворену переплату, так як вона виникла не з її вини. Викласти цю інформацію у письмовій формі пенсіонерка відмовилася ". Так, до позовної заяви не додано а ні витягів з журналу особистого прийому громадян та журналу приймання-передачі телефонограм, а ні копій доповідних записок службовців Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області або ін,, якими б підтверджувалися зазначені у позовній заяві відповідні обставини. Про причини ненадання доказів, на підтвердження вказаних обставин, у позовній заяві не повідомлено.
За ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162,164 ГПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин та підстав, оскільки позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області не відповідає вимогам ст.ст.162, 164 ГПК України, вона підлягає залишенню без руху, з встановленням позивачу строку для усунення недоліків, про які вказано у цій ухвалі, а саме: для надання суду доказів сплати 1921 грн. судового збору за поданим позовом, а також, для подання суду відомостей, передбачених п.9 та п.10 ч.3 ст.162 ГПК України, та, додатково, для зазначення згідно п.5 ч.3 ст.162 ГПК України доказів, що підтверджують факт усної відмови пенсіонерки відшкодувати переплату пенсії за власний рахунок.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235, 254 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Залишити без руху позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з спрямованими до Борозенської сільської ради Великоолександрівського району Херсонської області вимогами про стягнення 52209,22 грн. надміру виплачених коштів пенсії.
2. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області, що згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано 31.07.2019 року.
Суддя К.В. Соловйов
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83343362 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Соловйов К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні