ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
02.08.2019Справа № 910/10075/19
Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М., розглянувши
позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна , м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю Селтік , м. Київ
про стягнення 20 536,00 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство Страхова компанія ПЗУ Україна (позивач) звернулось до суду з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Селтік (відповідач) суми втраченого вантажу в розмірі 20 536,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд встановив, що вказана позовна заява не відповідає вимогам ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, з позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач просить суд витребувати ті докази, яким він обґрунтовує позовні вимоги, а саме інформації щодо існування трудових відносин між відповідачем та ОСОБА_1 .
В той же час, нормами процесуального кодексу, на які також посилається і позивач у своїй позовній заяві, передбачено право учасника прохати про витребування доказів у випадку неможливості їх самостійно надати.
Як вбачається з доданих до позовної заяви доказів, в якості підтвердження неможливості надавання позивачем доказів щодо існування трудових відносин між відповідачем та ОСОБА_1 , позивачем надано лист №б/н датований 24.11.2017 року.
Проте, позивач звертається до суду з позовом в липні 2019 року, що свідчить про ненадання позивачем доказів того, що в проміжок часу з 24.11.2017 року до моменту звернення до суду відсутні листування з відповідачем і ним відмовлено позивачу у наданні необхідних останньому доказів.
Таким чином, позивачем не обґрунтовано неможливості самостійного забезпечення доказами в підтвердження викладених в позовній заяві обставин.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
За наведених обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна без руху.
2. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія ПЗУ Україна строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія ПЗУ Україна спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду документів, в належним чином засвідчених копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- копії наданого (-их) на виконання даної ухвали документу (-ів) надіслати на адресу відповідача, докази чого надати суду.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя C.М. Морозов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2019 |
Оприлюднено | 05.08.2019 |
Номер документу | 83430135 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Морозов С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні