Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 480/1299/19
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
08 серпня 2019 року м. Миколаїв
Миколаївський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Терентьєва Г.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) аліментів,-
встановив:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Миколаївського районного суду Миколаївської області з заявою до ОСОБА_2 (далі - боржник) про видачу судового наказу про стягнення аліментів на своє утримання.
Заява обґрунтована тим, що боржник є батьком заявника, при цьому не сплачує грошей на утримання сина, у зв`язку з чим ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на своє утримання у розмірі ј частини заробітку (доходу), але не менше ніж 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 165 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно з положенням ч. 1 ст. 47 ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
З копії паспорта заявника вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто станом на дату звернення до суду з заявою, ОСОБА_1 16 років і він не досяг повноліття, а отже немає цивільної процесуальної дієздатності.
За таких обставин, оскільки заявник немає цивільної процесуальної дієздатності на звернення до суду з заявою про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 165, ч. 1 ст. 260Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
ухвалив:
У видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 аліментів , - відмовити.
Відповідно до ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Згідно з ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції - Миколаївського апеляційного суду.
Суддя Г. В. Терентьєв
08.08.2019
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2019 |
Оприлюднено | 09.08.2019 |
Номер документу | 83538596 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Терентьєв Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні