Ухвала
від 06.08.2019 по справі 361/2462/16-ц
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 22-ц /824/11993/2019

У Х В А Л А

06 серпня 2019 року Київський апеляційний суд у складі судді Суханової Є.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 13 липня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, третя особа: ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування ,-

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 13 липня 2016 року позовні вимоги ОСОБА_2 до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, третя особа: ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкуваннязадоволено.

Не погоджуючись із вказаним висновком суду, особа, яка не приймала участі у справі, але вважає, що їїправа порушено, ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Амельченка В`ячеслава Павловича, 22 липня 2019 року подав апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ст. 354 ЦПК України, зокрема, пропущено процесуальний строк на апеляційне оскарження та не сплачено судовий збір .

У відповідності до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу , і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу .

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Амельченка В`ячеслава Павловича не зазначає, з яких поважних причин пропустив строк на апеляційне оскарження рішення суду І інстанції.

А тому, апелянту потрібнозазначити поважну причину пропуску строку на оскарження рішення суду першої інстанції.

Європейський суд з прав людини зауважив, що правова система багатьох країн-членів передбачає можливість продовження строків, якщо для цього є обґрунтовані підстави. Разом з тим, якщо строк на оскарження поновлений зі спливом значного періоду часу та за підстав, які не видаються переконливими, таке рішення може порушити принцип юридичної визначеності. Вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагається вказувати підстави. Однією із таких підстав може бути, наприклад, неповідомлення сторін органами влади про прийняті рішення у їхній справі. Проте навіть тоді можливість поновлення не буде необмеженою, оскільки сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (Пономарьов проти України, № 3236/03, § 41, ЄСПЛ, від 03 квітня 2008 року).

Норми, які регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи мають розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані (Перетяка та Шереметьев проти України, № 17160/06 та № 35548/06, § 34, від 21 грудня 2010 року).

Крім того, документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі .

Відповідно до вимог Закону України від 05.04.2001р. № 2346 -ІІІ ,,Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" та відповідних нормативно-правових актів Національного банку України платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

Згідно із п.26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Виходячи з наведеного представнику апелянта ОСОБА_1 - адвокату Амельченку В`ячеславу Павловичу необхідно надати до Київського апеляційного суду оригінал квитанції про сплату судового збору .

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до п. п. 11 п. 16-1 Перехідних положень Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , з дня набрання чинності Законом України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції у судах апеляційної інстанції з 01 січня 2018 року здійснюється виключно прокурорами або адвокатами .

Оскільки апеляційна скарга подана і підписана представником, документи, що підтверджують повноваження представника адвокатаАмельченка В`ячеслава Павловичапотрібно надати в оригіналі, саме оригінал ордеру, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

За правилами статті 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 ЦПК України, тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись п. п. 11 п. 16-1 Перехідних положень Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , ст. ст. 60, 185, 356, 357 ЦПК України ,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 13 липня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Зазимської сільської ради Броварського району Київської області, третя особа: ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування , залишити без руху та надати строк 10 днів з моменту отримання копії ухвали для виправлення вказаних недоліків, в іншому випадку апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута апелянту.

Ухвала оскарженню не підлягає .

Суддя Київського апеляційного суду Є.М. Суханова

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення06.08.2019
Оприлюднено11.08.2019
Номер документу83550450
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —361/2462/16-ц

Ухвала від 06.07.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Ухвала від 29.07.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Постанова від 11.11.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Ухвала від 08.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Ухвала від 16.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Ухвала від 30.08.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Ухвала від 06.08.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Суханова Єлизавета Миколаївна

Рішення від 13.07.2016

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Селезньова Т. В.

Ухвала від 06.06.2016

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Селезньова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні