Ухвала
від 12.08.2019 по справі 757/7568/18-ц
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Ухвала

Іменем України

Справа № 757/7568/18-ц

Провадження № 22-ц/818/3387/19

12 серпня 2019 року

м. Харків

Харківський апеляційний суд в складі колегії:

головуючого - Сащенко І.С.

суддів - Коваленко І.П., Овсяннікової А.І.,

за участю секретаря Іманвердізаде А.А.

учасники справи:

боржник - ОСОБА_1 ,

стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю Українська металургійна компанія ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Харкові заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Українська металургійна компанія - Перепелиці Валентини Миколаївнипро відвід судової колегії Харківського апеляційного суду у складі головуючого судді Сащенка І.С., суддів Коваленко І.П., Овсяннікової А.І. по цивільній справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Українська металургійна компанія на ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова від 29 травня 2019 року за заявою ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,-

встановив:

В провадженні Харківського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Українська металургійна компанія на ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова від 29 травня 2019 року за заявою ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

12 серпня 2019 року у судовому засіданні представник Товариства з обмеженою відповідальністю Українська металургійна компанія - Перепелиця В.М. заявила відвід судової колегії Харківського апеляційного суду у складі головуючого судді Сащенка І.С., суддів Коваленко І.П., Овсяннікової А.І.

Заява про відвід мотивована тим, що у відкритому доступі в мережі Інтернет напередодні судового засідання виявлено відомості, які наводять на думку про те, що ОСОБА_1 ймовірно вчинені дії з метою винесення судовою колегією неправосудного судового рішення за результатом розгляду апеляційної скарги ТОВ УМК .

Зазначає, що вищенаведені обставини прямо не ставлять під сумнів об`єктивність та неупередженість колегії суддів, втім відвід судовій колегії заявлено для уникнення будь-яких сумнівів у сторін та інших учасників судового процесу.

Колегія суддів, вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи заяви про відвід суддів від розгляду справи, вважає заяву необгрунтованою.

Частиною другою та третьою статті 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід має бути вмотивованим.

Статтею 36 ЦПК України визначено вичерпний перелік підстав відводу (самовідводу) судді і розширеному тлумаченню ця норма не підлягає.

Згідно ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Європейський суд з прав людини вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (Білуха проти України, N 33949/02, § 49 - 52, від 9 листопада 2006 року).

В повідомленні політтехнолога ОСОБА_3 , розміщеному на його сторінці у Facebook, на яке посилається представник ТОВ УМК - Перепелиця В.М. як на підставу відводу, міститься його особисте бачення ситуації щодо розгляду судових справ, пов`язаних із колишнім депутатом ОСОБА_1 та має суб`єктивний характер.

Даних на підтвердження того, що інформація щодо спілкування адвоката Дульського О.Л. із суддею Сащенком І.С. є достовірною, заявником не надано.

Крім того, предмет такого спілкування не зазначається, а лише робиться припущення про намагання адвоката Дульського О.Л. вплинути на розгляд справи.

За таких обставини, судова колегія, обговоривши вказану заяву, вважає її необґрунтованою, оскільки підстави для відводу суддів, або обставини, що унеможливлюють участь суддів у розгляді справи, передбачені статтями 36, 40 ЦПК України, відсутні.

З метою вирішення заяви про відвід, заяву передати для визначення судді в порядку ст. 33 ЦПК України

Керуючись ст.ст. 36, 40 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Українська металургійна компанія - Перепелиці Валентини Миколаївнипро відвід судової колегії Харківського апеляційного суду у складі головуючого судді Сащенка І.С., суддів Коваленко І.П., Овсяннікової А.І. - визнати необґрунтованою.

Справу передати на автоматизований розподіл для визначення судді для розгляду заяви про відвід.

На час вирішення питання про відвід провадження у справі зупинити.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 12 серпня 2019 року.

Головуючий І.С. Сащенко

Судді А.І. Овсяннікова

І.П. Коваленко

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення12.08.2019
Оприлюднено13.08.2019
Номер документу83589175
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/7568/18-ц

Ухвала від 29.05.2019

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 06.09.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 02.09.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Ухвала від 23.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Постанова від 23.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Ухвала від 23.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Постанова від 23.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Ухвала від 14.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Ухвала від 12.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

Ухвала від 12.08.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Сащенко І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні