У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 300/360/19
Провадження № 2-а/300/14/2019
14.08.2019 р. смт.Воловець
Воловецький районний суд Закарпатської області в особі судді Вотьканича В.А., розглянув у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про відвід судді в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Воловецької селищної ради Закарпатської області про скасування рішення № 51 від 29.03.2019 р.про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Воловецького районного суду Закарпатської області перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Воловецької селищної ради Закарпатської області про скасування рішення про накладення адміністративного стягнення за № 51 від 29.03.2019 року.
Ухвалою Воловецького районного суду Закарпатського області від 12.08.2019 року у справі відкрито провадження та призначено підготовче судове засідання із викликом сторін.
13.08.2019 року позивач ОСОБА_1 подала заяву про відвід судді Вотьканичу В.А.
Заява про відвід мотивована, тим, що головуючим у зазначеній справі 20.05.2019 р. було винесено ухвалу про повернення позовної заяви ОСОБА_1 03.07.2019 р. постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду ухвалу Воловецького районного суду від 20.05.2019 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду. Позивач вважає, що головуючий умисно та безпідставно відмовив у відкритті провадження у зазначеній справі, тому просить задовольнити заяву про відвід судді на підставі ст. 36 КАС України, відповідно до якої суддя не може брати участь в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
У відповідності до частини 8 статті 40 КАС України, суддя, якому передано на вирішення заяву про відвід, вирішує питання про відвід в порядку письмового провадження.
Відповідно до частини 11 статті 40 КАС України питання про відвід має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви про відвід.
Суд, розглянувши у порядку письмового провадження подану заяву дійшов висновку, що заява задоволенню не підлягає з таких підстав.
Підстави для відводу (самовідводу) судді встановлені ст. 36 КАС України, зокрема, суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу):
1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі;
2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;
3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді;
5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.
Відтак, ст. 36 КАС України містить в собі вичерпний перелік підстав для відводу (самовідводу) судді.
Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 36 КАС України, незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
В обґрунтування заяви про відвід судді позивач посилається на процесуальне рішення судді, зокрема на те, що ним у зазначеній справі було винесено ухвалу про повернення позовної заяви ОСОБА_1 .
Суд вважає, що ця обставина не є підставою для відводу в розумінні вимог ч.4 ст. 36 КАС України.
Згідно ч. 4 ст. 40 КАС України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Відповідно до ч.6 ст. 40 КАС України, якщо на час подання заяви про відвід судді у суді здійснюють правосуддя менше трьох суддів, вирішення питання про відвід здійснюється в нарадчій кімнаті суддею, який розглядає справу чи вчиняє іншу процесуальну дію, про що виноситься ухвала. У такому разі положення частин четвертої та п`ятої цієї статті не застосовуються.
Вищенаведені обставини справи є підставою для відмови у задоволенні зави про відвід суді.
Керуючись статтями 36, 39, 40, 258, 259, 260, 261 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про відвід судді Вотьканича Василя Андрійовича в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Воловецької селищної ради Закарпатської області про скасування рішення про накладення адміністративного стягнення за № 51 від 29.03.2019 року - залишити без задоволення.
Ухвала суду за наслідками розгляду питання про відвід не оскаржується.
Суддя В.А. Вотьканич
Суд | Воловецький районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2019 |
Оприлюднено | 15.08.2019 |
Номер документу | 83623771 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Воловецький районний суд Закарпатської області
Вотьканич В. А.
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Воловецький районний суд Закарпатської області
Вотьканич В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні