ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 618/1224/18 Головуючий суддя І інстанції Гніздилов Ю. М.
Провадження № 22-ц/818/3655/19 Суддя доповідач Яцина В.Б.
Категорія: Спори, що виникають із земельних правовідносин
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2019 року м. Харків.
Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
судді-доповідача Яцини В.Б.
суддів Сащенка І.С., Хорошевського О.М.,
у порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське на ухвалу Дворічанського районного суду Харківської області від 17 квітня 2019 року, постановлену у складі головуючого судді Гніздилова Ю.М., по цивільній справі ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Дворічанського районного суду Харківської області від 17 квітня 2019 року відмовлено у прийнятті зустрічного позову товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське до ОСОБА_1 про зміну умов договорів оренди землі до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки, у зв`язку з пропущенням строку, встановленого в ухвалі про відкриття провадження у справі. Зустрічну позовну заяву повернуто товариству з обмеженою відповідальністю Колодязнянське .
Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції, 02 травня 2019 року ТОВ Колодязнянське подано апеляційну скаргу,яка ухвалою Харківського апеляційного суду від 20 червня 2019 року була залишена без руху з причин несплати судового збору.
Як вбачається з матеріалів справи 29 червня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю Колодязнянське отримало копію вказаної ухвали від 20 червня 2019 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення(а.с.126), проте апелянтом вказані недоліки до теперішнього часу не усунуті.
До спливу строку, наданого для усунення недоліків апеляційної скарги, від Товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське інших заяв на адресу суду не надійшло.
Станом на 14 серпня 2019 року Товариством з обмеженою відповідальністю Колодязнянське недоліки апеляційної скарги не усунуто.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Відповідно до пунктів 6, 7 частини 2 статті 43 ЦПК України передбачено, що учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строк та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Частиною 1 статті 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до принципу юридичної визначеності, як складової частини конституційного принципу верховенства права зобов`язує апелянта, самостійно цікавитися перебігом розгляду його скарги в суді апеляційної інстанції. Тривала відсутність такого інтересу з боку апелянта свідчить про його небажання захищати свої процесуальні права та зловживання правом на апеляцію.
Частиною 2 статті 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 07 липня 1989 року у справі Юніон Аліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії сформував позицію про те, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Також, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 04 жовтня 2001 року у справі Тойшлер проти Германії (Тeuschler v. Germany) наголосив на тому, що обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне визнати апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське на ухвалу Дворічанського районного суду Харківської області від 17 квітня 2019 року неподаною та повернути її апелянту, а справу направити до суду першої інстанції.
Апелянту роз`яснюється, що відповідно до ч. 2 ст. 357, ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.
Керуючись ч.3 ст.185, ст.357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Колодязнянське на ухвалу Дворічанського районного суду Харківської області від 17 квітня 2019 року - вважати неподаною та повернути апелянту, а справу направити до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя-доповідач В.Б. Яцина.
Судді І.С. Сащенко.
О.М. Хорошевський.
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2019 |
Оприлюднено | 15.08.2019 |
Номер документу | 83640945 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Яцина В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні