Ухвала
від 12.08.2019 по справі 926/16/19
ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ

У Х В А Л А

12 серпня 2019 року

м. Київ

Справа № 926/16/19

Провадження № 12-113гс19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Рогач Л. І.

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

перевірила наявність підстав для передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду справи № 926/16/19 за позовом керівника Чернівецької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до Приватного будівельно-виробничого підприємства Новобуд-М (далі - ПБВП Новобуд-М , скаржник) про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортним засобом у сумі 24 747, 26 грн за касаційною скаргою ПБВП Новобуд-М на постанову Західного апеляційного господарського суду від 7 травня 2019 року (судді Дубник О. П., Зварич О. В., Скрипчук О. С.) та рішення Господарського суду Чернівецької області від 7 березня 2019 року (суддя Гурин М.О.) і

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 7 березня 2019 року позов задоволено частково: стягнуто з відповідача на користь позивача 19 785, 38 грн, що еквівалентно 614, 4 євро в дохід Державного бюджету України; в частині стягнення 4 961, 88 грн провадження у справі закрито.

Постановою Західного апеляційного господарського суду від 7 травня 2019 року вказане судове рішення залишено без змін.

У травні 2019 року ПБВП Новобуд-М звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просив рішення та постанову скасувати, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 3 липня 2019 року відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою ПБВП Новобуд-М та передав справу № 926/16/19 на розгляд Великої Палати Верховного Суду за приписами частини шостої статті 302 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Мотивуючи ухвалу, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду зазначив, що на думку ПБВП Новобуд-М спір у цій справі підвідомчий саме адміністративним, а не господарським судам, оскільки предметом спору є стягнення суми за проїзд у випадку здійснення перевезення без дозволу, тобто з порушенням певної, встановленої процедури або функцій компетентного органу, які є функціями органів державної влади, а не їх господарською діяльністю. Крім того, скаржник зазначив, що касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики, а справа має виняткове значення для скаржника, оскільки справу розглянуто з порушенням правил предметної юрисдикції.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 287 ГПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.

Отже суд касаційної інстанції, посилаючись на обставини, зазначені у касаційній скарзі, дійшов висновку про наявність підстав для відкриття касаційного провадження за скаргою з урахуванням підпункту а пункту 2 частини третьої статті 287 ГПК України.

За приписами частини шостої статті 302 ГПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб`єктної юрисдикції.

Велика Палата Верховного Суду вважає мотиви, наведені в ухвалі від 3 липня 2019 року для передачі справи на її розгляд, обґрунтованими.

Відповідно до частини першої статті 301 ГПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження. Частиною четвертою та п`ятою цієї ж статті встановлено, що перегляд рішень суду першої інстанції та постанов апеляційної інстанції у справах, ціна позову в яких не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, здійснюється без повідомлення учасників справи, крім справ, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження. Перегляд ухвал суду першої та апеляційної інстанції (крім ухвал, якими закінчено розгляд справи) здійснюється судом касаційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до вимог частини тринадцятої статті 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Разом з тим суд вважає за необхідне проінформувати учасників справи щодо процесуального порядку розгляду їх справи шляхом надсилання копій цієї ухвали.

Керуючись статями 301, 302, 303 ГПК України, Велика Палата Верховного Суду

У Х В А Л И Л А :

1. Прийняти до розгляду справу № 926/16/19 за позовом керівника Чернівецької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до Приватного будівельно-виробничого підприємства Новобуд-М про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортним засобом у сумі 24 747, 26 грн, із касаційною скаргою Приватного будівельно-виробничого підприємства Новобуд-М на постанову Західного апеляційного господарського суду від 7 травня 2019 року та рішення Господарського суду Чернівецької області від 7 березня 2019 року.

2. Призначити справу до розгляду Великою Палатою Верховного Суду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи на 16 жовтня 2019 року у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.

3. Встановити п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання цієї ухвали для подання учасникам справи відзиву на касаційну скаргу.

Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи до відома.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя доповідач Л. І. Рогач Судді: Н. О. Антонюк О. С. Золотніков Т. О. Анцупова О. Р. Кібенко С. В. Бакуліна В. С. Князєв В. В. Британчук Л. М. Лобойко Ю. Л. Власов Н. П. Лященко М. І. Гриців О. Б. Прокопенко Д. А. Гудима О. М. Ситнік В. І. Данішевська О. С. Ткачук Ж. М. Єленіна В. Ю. Уркевич О. Г. Яновська

СудВелика палата Верховного Суду
Дата ухвалення рішення12.08.2019
Оприлюднено16.08.2019
Номер документу83666294
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/16/19

Судовий наказ від 17.04.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Судовий наказ від 17.04.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Постанова від 12.02.2020

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Рогач Лариса Іванівна

Ухвала від 12.08.2019

Господарське

Велика палата Верховного Суду

Рогач Лариса Іванівна

Ухвала від 03.07.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Волковицька Н.О.

Постанова від 07.05.2019

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Ухвала від 11.04.2019

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Ухвала від 08.04.2019

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Рішення від 07.03.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 20.02.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні