Ухвала
від 16.08.2019 по справі 460/2935/18
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

16 серпня 2019 року

м. Київ

справа №460/2935/18

адміністративне провадження №К/9901/22774/19

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Стеценка С.Г. ,

розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Держпраці у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.04.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.07.2019 у справі № 460/2935/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ПРЕТТІ КУЛ КОНТАКТ до Управління Держпраці у Рівненській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу,

В С Т А Н О В И В:

12.08.2019 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Управління Держпраці у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.04.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.07.2019.

Суддя-доповідач, в порядку здійснення перевірки матеріалів касаційної скарги на її відповідність приписам процесуального закону, встановив, що така не оформлена згідно вимог, встановлених статтею 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Вказаною правовою нормою процесуального закону встановлено вимоги до форми і змісту касаційної скарги, а її частиною четвертою передбачено, що до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.

У даному ж випадку, вказані приписи КАС України скаржником не виконано, документ про сплату судового збору до касаційної скарги не долучено.

Так, за приписами частини другої статті 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI).

Так, згідно пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, що діяла на момент подання касаційної скарги), за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762, 00 грн.

Позовна заява подана позивачем - юридичною особою у 2018 році, при цьому оскаржувалася постанова відповідача про накладення штрафу на суму 1 898 730, 00 грн.

Відповідно до пп. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду розмір судового збору складає 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Отже, за подання касаційної скарги сума судового збору, яка підлягає сплаті, становить 56 961, 90 грн. (1, 5% від 1 898 730, 00 грн. - суми штрафу, що оскаржувалася юридичною особою, становить 28 480,95 грн.; отже ставка судового збору за подання вказаного позову до суду першої інстанції становила 28 480,95 грн.; таким чином, ставка судового збору за звернення скаржника до Верховного Суду з даною касаційною скаргою становить 56 961, 90 грн. ( 28 480,95 грн. х 200 %).

Згідно із частиною 2 статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до частини шостої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України питання про залишення касаційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує

протягом десяти днів з дня надходження касаційної скарги. Питання про повернення касаційної скарги суд касаційної інстанції вирішує протягом десяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Виходячи з наведеного, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику строк десять днів з моменту отримання копії даної ухвали для усунення згаданого вище недоліку, шляхом подання документа про сплату судового збору у сумі 56 961, 90 грн., який підлягає зарахуванню на розрахунковий рахунок 31219207026007, отримувач коштів: УК у Печер. р-ні/Печерс. р-н, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030102, Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), номер справи (чи номер касаційного провадження), Верховний Суд.

У випадку неусунення недоліків, касаційна скарга буде повернута скаржнику відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 та частини другої статті 332 КАС України.

Керуючись ст.ст. 132, 169, 248, 330, 332, 359 КАС України,

У Х В А Л И В:

Касаційну скаргу Управління Держпраці у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 03.04.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.07.2019 у справі № 460/2935/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ПРЕТТІ КУЛ КОНТАКТ до Управління Держпраці у Рівненській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків 10 днів з моменту вручення даної ухвали.

Надіслати Управлінню Держпраці у Рівненській області копію ухвали про залишення касаційної скарги без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.


С.Г. Стеценко,

Суддя

СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення16.08.2019
Оприлюднено19.08.2019
Номер документу83692133
СудочинствоАдміністративне