КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 серпня 2019 року
справа 761/47359/18
провадження № 22-ц/824/12298/2019
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Музичко С.Г., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 14 грудня 2018 року у складі судді Піхур О.В., в справі за позовом ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України в особі Відділу захисту прав інтелектуальної власності Управління заходів нетарифного регулювання ЗЕД, ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Актун про припинення дій, що порушують майнові права, визнання не дійсним майнових прав інтелектуальної власності та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Шевченківського районного суду від 14 грудня 2018 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України в особі Відділу захисту прав інтелектуальної власності Управління заходів нетарифного регулювання ЗЕД, ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Актун про припинення дій, що порушують майнові права, визнання не дійсним майнових прав інтелектуальної власності та зобов`язання вчинити дії.
В поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду скасувати. Зазначає, що спір частково має розглядатись в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Підсудність визначає коло справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду в межах його територіальної юрисдикції.
Цивільна юрисдикція (підвідомчість) - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції.
Таким чином, ухвала про відкриття провадження може бути оскаржена у разі її постановлення з порушенням правил підсудності (територіальної юрисдикції). З підстав порушення правил предметної юрисдикції ухвала про відкриття провадження оскарженню не підлягає.
Відповідно до ч 2. ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Згідно з п. 4 ч. 5. ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Оскільки апелянтом оскаржується ухвала про відкриття провадження з підстав порушення предметної юрисдикції, вважаю, що апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Керуючись ст. 357 ЦПК України,-
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 14 грудня 2018 року повернути скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2019 |
Оприлюднено | 21.08.2019 |
Номер документу | 83748356 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Музичко Світлана Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні