ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" серпня 2019 р. Справа № 911/2109/19
Суддя Бацуца В. М. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
про стягнення 945 000, 00 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Приватне підприємство "Компанія Євротрейд" звернулось в господарський суд Київської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Фінпром" про стягнення 945 000, 00 грн попередньої оплати.
Вказана позовна заява не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 172 цього ж кодексу передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
2. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.
Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
Відповідно до п. 61 цих же Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, у якості доказів, що підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, додано опис вкладення у цінний лист без відповідного підпису працівника поштового зв`язку та відбитку календарного штемпеля, що не відповідає вимогам Правил надання послуг поштового зв`язку та не є у розумінні ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України належним та допустимим доказом, що б підтверджував відправлення відповідачеві копії позовної заяви № б/н від 15.05.2019 р. і доданих до неї документів.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з вказаних підстав.
При цьому, суд звертає увагу, що позивачу для дотримання вимог ч. 1 ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України при поданні даної позовної заяви необхідно надіслати відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 162-164, 171, 172, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву № б/н від 15.08.2019 р. (вх. № 2183/19 від 19.08.2019 р.) Приватного підприємства "Компанія Євротрейд" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Фінпром" про стягнення 945 000, 00 грн без руху.
2. Повідомити Приватне підприємство "Компанія Євротрейд" про виявлені зазначені в ухвалі недоліки при поданні даної позовної заяви та встановити йому строк для їх усунення, а саме надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів і подачі суду відповідних доказів, що підтверджують надсилання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, - сім днів з дня вручення даної ухвали суду.
3. Попередити Приватне підприємство "Компанія Євротрейд" про те, що згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Бацуца
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2019 |
Оприлюднено | 27.08.2019 |
Номер документу | 83821875 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні