1Справа № 335/10627/18 1-кс/335/5672/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 2ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018080020000013 від 02.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження №32018080020000013 від 02.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.212 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у період часу з 01.04.2015 року по 31.05.2018 року при здійснені фінансово-господарської діяльності у сфері торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів, шляхом невідображення у документах податкової звітності операцій з реалізації товарів за готівкові кошти ухилились від сплати податку на додану вартість у розмірі 3864598 грн., а також шляхом невідображення у документах податкової звітності отриманої безповоротної фінансової допомоги ухилились від сплати податку на прибуток у розмірі 1086244 грн., а всього податків на загальну суму 4950842 грн., що є особливо великим розміром.
Вказані факти підтверджуються висновками аналітичних досліджень №39/08-01-16-02-05/39530356 від 15.06.2017 року та №74/08-01-16-02-05/39530356 від 10.07.2018 року, які складені співробітниками відділу фінансових розслідувань управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Крім того під час досудового розслідування отримано акт №540/08-01-14-02/39530356 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 05.12.2014 року по 30.06.2017 року» від 26.03.2017 року. Відповідно до висновків вказаного акту встановлено порушення вимог податкового законодавства службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при фінансово-господарських взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що призвело до заниження податку на прибуток підприємства. Зазначені суб`єкти підприємницької діяльності нібито придбавали у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » товарно-матеріальні цінності, а саме: автозапчастини та автохімічну рідину. Від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », в свою чергу, на банківські рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надходили грошові кошти.
Так, відповідно до вищезазначеного акту №540/08-01-14-02/39530356 від 26.03.2017 року розрахунки між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснювались шляхом перерахування грошових коштів з банківського рахунку № НОМЕР_5 , який належить
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » у сумі 4034551,83 грн. на банківський рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Також встановлено, що ОСОБА_5 в якості засновника та директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » вироком Подільського районного суду м. Києва від 07.04.2017 року визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України.
В ході досудового слідства, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин злочину виникла необхідність у встановленні осіб, які відкривали та фактично використовували банківський рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». За відсутності у слідства фінансово-господарських документів вказаних суб`єктів підприємницької діяльності, встановити ці обставини можливо лише шляхом тимчасового доступу із можливістю вилучення документів щодо розпорядження грошовими коштами на банківському рахунку вказаного підприємства, здійснення аналізу документів нормативної (юридичної) справи, виписок руху грошових коштів та інших документів по банківському рахунку зазначеного суб`єкту господарювання.
Таким чином встановлено, що банківські документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) по рахунку № НОМЕР_5 знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_6 ), а саме:
- документи юридичної справи, а саме: документи по юридичному оформленню рахунку, листи, заяви та інші документи, надані для відкриття рахунків особами, які мали право розпорядження грошовими коштами, картки зі зразками підписів та відбитком печатки, копії паспортів осіб, які мали право розпорядження грошовими коштами, довіреності, надані до банку уповноваженими особами підприємства, договорів щодо автоматизованого обслуговування поточних рахунків з обов`язковим зазначенням ІР-адрес, з яких були зроблені сеанси зв`язку, дати, часу та номерів телефонів, з яких було зроблено дзвінки, - за період з моменту відкриття рахунку по дату виконання ухвали;
- роздруківки (виписки) руху грошових коштів по вказаному рахунку в паперовому та електронному вигляді на магнітному (електронному) носії інформації, які відображують надходження та списання грошових коштів по рахунку за період з 01.01.2016 року по дату виконання ухвали, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, із зазначенням документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО та номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції.
Іншим способом отримати тимчасовий доступ та вилучити вказані документи неможливо, так як відповідно до ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Слідчий підтримала подане клопотання, надавши відповідну заяву про розгляд клопотання у її відсутність.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не викликався. З урахуванням положень ч. 2 ст.163, ч. 4 ст. 107КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, слідчого, без здійснення фіксування технічними засобами.
Вивчивши матеріали клопотання, перевіривши надані докази в його обґрунтування, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1ст.131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та,уразі прийняттявідповідного рішенняслідчим суддею,судом,вилучити їх здійснити їх виїмку. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Як передбаченочастиною п`ятоюстатті 163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За нормою частини шостої цієї ж статті слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
У ч. 7 ст. 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.Зазначена вухвалі слідчогосудді,суду особазобов`язанапред`явитиособі,яка зазначенав ухваліяк володілецьречей ідокументів,оригінал ухвалипро тимчасовийдоступ доречей ідокументів тавручити їїкопію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
Слідчий суддя вважає, що органом досудового розслідування доведена наявність достатніх підстав вважати, що зазначені в клопотання відомості перебувають у володінні відповідальної особи. Ці відомості самі по собі та у сукупності з іншими речами, документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На думку слідчого судді, стороною обвинувачення доведено можливість використання як доказів цих відомостей та неможливість іншими способами довести обставини, які перебувається довести за допомогою цих документів.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159, 163, 165, 166 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС 2ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018080020000013 від 02.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.212 КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС 2ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ та на вилучення оригіналів (в разі відсутності оригіналів - завірених належним чином фотокопій та документів, які обґрунтовують відсутність оригіналів) документів, що містять банківську таємницю, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_6 , АДРЕСА_1 ) по рахунку № НОМЕР_5 , який відкритий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у тому числі наступних документів:
- документи юридичної справи, а саме: документи по юридичному оформленню рахунку, листи, заяви та інші документи, надані для відкриття рахунку особами, які мали право розпорядження грошовими коштами, картки зі зразками підписів та відбитком печатки, копії паспортів осіб, які мали право розпорядження грошовими коштами, довіреності, надані до банку уповноваженими особами підприємства, договорів щодо автоматизованого обслуговування поточних рахунків з обов`язковим зазначенням ІР-адрес, з яких були зроблені сеанси зв`язку, дати, часу та номерів телефонів, з яких було зроблено дзвінки, - за період з моменту відкриття рахунку по дату виконання ухвали;
- роздруківки (виписки) руху грошових коштів по вказаному рахунку в паперовому та електронному вигляді на магнітному (електронному) носії інформації, які відображують надходження та списання грошових коштів по рахунку за період з 01.01.2016 року по дату виконання ухвали, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, із зазначенням документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО та номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції.
Встановити строк дії вказаної ухвали суду до 22 вересня 2019 року.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення вказаних документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83913515 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Воробйов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні