Ухвала
від 28.08.2019 по справі 750/4950/18
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

28 серпня 2019 року

м. Київ

справа № 750/4950/18

провадження № 61-15900ск19

Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду Бурлакова С. Ю.,

розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2019 року в справі за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та обласного комунального концертно-видовищного підприємства Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм до ОСОБА_1 , третя особа - Північний офіс Держаудитслужби, про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2018 року заступник прокурора Чернігівської області в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та обласного комунального концертно-видовищного підприємства Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова з позовом до ОСОБА_1 , в якому просив стягнути з останнього суму втрат фінансових і матеріальних ресурсів в розмірі середньомісячної заробітної плати в сумі 20 834 грн 77 коп.

Рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова від 09 квітня 2019 року в задоволенні позову відмовлено.

Постановою Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2019 року рішення суду першої інстанції скасовано і ухвалено нове рішення про задоволення позову. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації 20 834 грн 77 коп. у відшкодування шкоди, заподіяної зайвими грошовими виплатами. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

20 серпня 2019 року ОСОБА_1 надіслав засобами поштового зв`язку до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2019 року.

В касаційній скарзі ОСОБА_1 просить суд касаційної інстанції оскаржувану постанову апеляційного суду скасувати і залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 27 серпня 2019 року для розгляду справи визначено суддю-доповідача Бурлакова С. Ю.

Дослідивши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 . Верховний Суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, оскільки вона подана на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню, з огляду на наступне.

Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, зазначених у цій же нормі ЦПК України.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 19 ЦПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб вираховується станом на 01 січня календарного року, в якому подається скарга (частина дев`ята статті 19 ЦПК України).

Як убачається з матеріалів касаційного провадження, ціна позову в даній справі становить 20 834 грн 77 коп., яка станом на 01 січня 2019 року не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921*100= 192 100 грн).

Отже зазначена справа є малозначною у силу вимог закону.

Правила, запроваджені законодавцем щодо обмеження права на касаційне оскарження, відповідають статті 129 Конституції України, згідно з якої одним із основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Разом з цим, ОСОБА_1 зазначає, що вказана касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики, оскільки апеляційним судом не враховано практику Верховного Суду в подібних правовідносинах. Крім того, ОСОБА_1 вказує, що справа має виняткове значення для нього, оскільки безпідставне притягнення його до матеріальної відповідальності є підставою для його осуду, і як представника культури зі стажем в галузі культури, і як носія почесного звання Заслужений діяч мистецтв України .

Наведені обставини є необґрунтованими. Особа, яка подала касаційну скаргу не продемонструвала наявності інших виключних обставин, які за положеннями ЦПК України могли вимагати касаційного розгляду справи.

Верховним Судом досліджено та взято до уваги ціну позову, предмет позову, складність справи, а також значення справи для сторін і суспільства і не встановлено випадків, передбачених пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, за наявності яких судове рішення у малозначній справі підлягає касаційному оскарженню.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відмову у відкритті касаційного провадження.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права (стаття 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини ), умови прийнятності касаційної скарги, відповідно до норм законодавства, можуть бути суворішими, ніж для звичайної заяви. Зважаючи на особливий статус суду касаційної інстанції, процесуальні процедури у суді касаційної інстанції можуть бути більш формальними, особливо, якщо провадження здійснюється судом після їх розгляду судом першої інстанції, а потім судом апеляційної інстанції (рішення у справах: Levages Prestations Services v. France від 23 жовтня 1996 року; Brualla Gomez de la Torre v. Spain від 19 грудня 1997 року).

Відповідно до вимог пункту 1 частини другої статті 394 ЦПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

З урахуванням вказаного, оскільки ОСОБА_1 подав касаційну скаргу на судове рішення у малозначній справі, що не підлягає касаційному оскарженню, у відкритті касаційного провадження у справі необхідно відмовити.

З наведених обставин не потребує окремого розгляду питання дотримання особою, яка подала касаційну скаргу, вимог статей 390 та 392 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись статтею 129 Конституції України, статтями 19, 394 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2019 року в справі за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та обласного комунального концертно-видовищного підприємства Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм до ОСОБА_1 , третя особа - Північний офіс Держаудитслужби, про стягнення коштів.

Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити особі, яка подавала касаційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя С. Ю. Бурлаков

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення28.08.2019
Оприлюднено30.08.2019
Номер документу83925262
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —750/4950/18

Ухвала від 25.09.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Кривцова Ганна Василівна

Ухвала від 04.09.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Кривцова Ганна Василівна

Ухвала від 28.08.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Бурлаков Сергій Юрійович

Постанова від 25.07.2019

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Боброва І. О.

Ухвала від 24.06.2019

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Боброва І. О.

Ухвала від 24.06.2019

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Боброва І. О.

Рішення від 13.06.2019

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

Ухвала від 29.05.2019

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Боброва І. О.

Рішення від 09.04.2019

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Литвиненко І. В.

Рішення від 09.04.2019

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Литвиненко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні