ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 752/6863/19

Провадження №: 1-кс/752/7229/19

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей та документів

24.07.2019 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва Хоменко В.С., при секретарі Павлюх П.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження, внесеного в рамках кримінального провадження №12018110000000398 від 21.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві Клименко А. О., погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва Кондратовим О.Г., про тимчасовий доступ до речей та документів,-

встановив:

до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві Клименко А. О., погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва Кондратовим О.Г., про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, а саме оригіналів усіх документів реєстраційної справи АТЗТ ЛК Феофанія (код ЄДРПОУ 23521546) за період часу з дати проведення державної реєстрації, а саме з 16.08.1995 до 12.07.2019.

Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.

Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №12018110000000398 від 21.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.

Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що актом Державної приймальної комісії про приймання закінченого будівництва об`єкта в експлуатацію, затвердженого рішенням №170 від 04.07.1988 виконавчого комітету Обухівської районної ради народних депутатів, прийнято в експлуатацію об`єкт Реконструкція піонертабору бази відпочинок ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташований за адресою: АДРЕСА_5 .

Розпорядженням Президії Академії наук УРСР від 28.03.1990 №368 Про створення Лікувально-профілактичного комплексу Феофанія Академії наук УРСР об`єднано фінансово-господарську діяльність санаторію-профілакторію Феофанія АН УРСР та піонерського табору ІНФОРМАЦІЯ_1 АН УРСР та перейменовано його у піонерський табір ІНФОРМАЦІЯ_1 Лікувально-профілактичного комплексу Феофанія АН УРСР.

Пунктом 1.2 статуту Державного підприємства Лікувально-профілактичний комплекс Феофанія НАН України визначено, що підприємство засноване на державній власності та перебуває у віданні Національної академії наук України.

Відповідно до пункту 4.2. Статуту майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління.

Таким чином, всі матеріальні та нематеріальні активи Підприємства, що обліковуються на його балансі є об`єктами майнового комплексу Національної академії наук України, яка в свою чергу забезпечує реалізацію прав держави як власника цих об`єктів, пов`язаних з ефективним їх використанням та розпорядженням.

На початку 2008 року, більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено, у групи невстановлених осіб виник злочинний умисел направлений на заволодіння шляхом обману державним майном, а саме земельною ділянкою площею, 6,5 га, яка знаходилась на праві безстрокового та безоплатного користування Національної академії наук України, на якій знаходились будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 .

У зв`язку із тим, що на земельній ділянці площею, 6,5 га, розташованій за адресою: АДРЕСА_5 , яка перебувала на праві безстрокового та безоплатного користування Національної академії наук України знаходились будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , які в свою чергу перебували у користуванні АТЗТ ЛК Феофанія , невстановлені досудовим розслідуванням особи, на початку 2008 року, з метою усунення перешкод у вигляді наявності нерухомого майна, а саме будівель та споруд оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 залучили до вчинення зазначеного злочину посадових осіб АТЗТ ЛК Феофанія .

Після чого, невстановленими досудовим розслідуванням особами, ініційовано подачу від імені компанії Real Time Consultants Limited до Святошинського районного суду м. Києва позову до ОСОБА_1 про визнання за компанією Real Time Consultants Limited право власності на нежитлові приміщення площею 23000 кв.м., які знаходяться за адресою: м. Київ вул. Пшенична, 8 .

У свою чергу ОСОБА_1 , обіймаючи посаду першого заступника генерального директора АТЗТ ЛК Феофанія , достовірно знаючи про те, що будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , якими користується АТЗТ ЛК Феофанія є державною власністю подала до Святошинського районного суду м. Києва в рамках розгляду цивільної справи №2-916/2008 зустрічний позов про визнання за нею як за фізичною особо права власності на лікувально-профілактичний комплекс Феофанія до складу якого серед іншого входив оздоровчий табір ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташований за адресою: АДРЕСА_5 . При цьому, у зазначеному позові зазначено неправдиву інформацію про виплату самою ОСОБА_1 повної оплати вартості орендованого майна по договору №7 оренди ЛПК Феофанія від 05.04.1994 та переходу у зв`язку із цим до неї, як до фізичної особи права власності на орендоване згідно зазначеного договору майно лікувально-профілактичного комплексу Феофанія до складу якого серед іншого входив оздоровчий табір ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташований за адресою: АДРЕСА_5 .

За результатами розгляду зазначених позовів, 17 березня 2008 року суддею Святошинського районного суду м. Києва винесено рішення по справі №2-916 яким у задоволенні позову компанії Real Time Consultants Limited до ОСОБА_1 про визнання права власності було відмовлено, а зустрічний позов ОСОБА_1 до компанії Real Time Consultants Limited та Національної академії наук України про визнання права власності задоволено частково та визнано за ОСОБА_1 право власності на будівлі та споруди лікувально-профілактичного комплексу Феофанія до складу якого серед іншого входили будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 .

На підставі вказаного рішення 01.12.2008, КП Київської обласної ради Обухівське бюро технічної інвентаризації було зареєстровано право власності на будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 за ОСОБА_1 .

Після цього, 09 листопада 2009 року, в приміщенні приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Копійки В.В., розташованого за адресою: м. Київ вул. Дегтярівська, 31 з громадянином ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу відповідно до якого йому реалізовані будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 .

В подальшому, посадовими особами АТЗТ ЛК Феофанія подано до Козинської селищної ради заяву про добровільну відмову АТЗТ ЛК Феофанія від права постійного користування земельною ділянкою площею 6,4000 га, що знаходиться на території АДРЕСА_5 , яка в дійсності перебувала на праві безстрокового та безоплатного користування Національної академії наук України, у зв`язку із продажем будівель і споруд оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 гр. ОСОБА_2 .

Таким чином, земельна ділянка на якій знаходились будівлі та споруди оздоровчого табору ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_5 вибула із державної власності та в подальшому була розподілена та реалізована тертім особам, внаслідок чого Національній академії наук України заподіяна шкода у розмірі 35 215 381 (тридцять п`ять мільйонів двісті п`ятнадцять тисяч триста вісімдесят одна) гривня (відповідно до висновків про експертну оцінку земельних ділянок від 02.02.2018).

На даний час для повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження, зокрема встановлення керівників та посадових осіб АТЗТ ЛК Феофанія (код ЄДРПОУ 23521546), які були наділені правом підпису документів від зазначеного товариства виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу та вилученні копії реєстраційної справи АТЗТ ЛК Феофанія (код ЄДРПОУ 23521546), які відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України знаходяться у володінні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації.

Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що перебуває у володінні АТЗТ ЛК Феофанія .

Беручи до уваги викладене вище, слідчий суддя приходить до висновку,що клопотання підлягає задоволенню.

Беручи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -

постановив:

клопотання - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві Клименку Антону Олександровичу, а також іншим слідчим, які включені до слідчої групи указаного кримінального провадження, які перебувають у володінні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, а саме оригіналів усіх документів реєстраційної справи АТЗТ ЛК Феофанія (код ЄДРПОУ 23521546) за період часу з дати проведення державної реєстрації, а саме з 16.08.1995 до 12.07.2019.

В порядку п. 7 ст. 163 КПК України надати розпорядження про надання можливості вилучення слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві Клименком Антоном Олександровичем, а також іншим слідчим, які включені до слідчої групи указаного кримінального провадження завірених належним чином копій усіх документів реєстраційної справи АТЗТ ЛК Феофанія (код ЄДРПОУ 23521546) за період часу з дати проведення державної реєстрації, а саме з 16.08.1995 до 12.07.2019.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: В.С. Хоменко

Дата ухвалення рішення 24.07.2019
Зареєстровано 03.09.2019
Оприлюднено 03.09.2019

Судовий реєстр по справі 752/6863/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.12.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 15.10.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 05.09.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 05.08.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 24.07.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 13.05.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.04.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 03.04.2019 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону