Справа № 761/19517/18
Провадження № 6/761/870/2019
У Х В А Л А
06 вересня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Мальцева Д.О.
за участю секретаря Чугаєва І.В.
представник стягувача ОСОБА_6
представник боржника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Києві заяву представника боржника ОСББ Сирець - Люкс , стягувач ОСОБА_4 про визнання виконавчого листа таким що не підлягає виконанню,
В С Т А Н О В И В:
До Шевченківського районного суду м. Києва звернувся представник ОСББ Сирець-Люкс (далі по тексту - заявник) із заявою, відповідно до якої просив визнати виконавчий лист, виданий Шевченківським районним судом м. Києва 17.05.2019 на підставі рішення Київського апеляційного суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до ОСББ Сирець-Люкс про зобов`язання вчинити дії таким, що не підлягає виконанню. Заява обґрунтована тим, що на підставі рішення Київського апеляційного суду від 04.04.2019р. Шевченківським районним судом м.Києва 17.05.2109 року видано виконавчий лист про зобов`язання ОСББ Сирець-Люкс надати ОСОБА_4 роздруківку руху коштів на банківських рахунках ОСББ Сирець-Люкс за період з 15.10.2015р. по 08.05.2018р. При цьому, підставою для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню заявник вказує, що судом невірно зазначено місце проживання позивача. Отже виконавчий лист має дефект форми, а тому він має бути визнаний таким що не підлягає виконанню.
У судовому засіданні представник заявника підтримав заяву з викладених обставин та наданих пояснень та просив її задовольнити.
Представник стягувача, у судовому засідання заперечував проти задоволення заяви зазначивши про її необґрунтованість та безпідставність.
Розглянувши матеріали заяви, заслухавши пояснення представник заявника, представника стягувача, оглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Згідно ч. 1 ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. При цьому виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено ст. ст. 6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
В інформаційному листі ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах від 25 вересня 2015 року звернути увагу судів, що процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема: видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа; помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; пред`явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред`явлення цього листа до виконання.
Так, наведені підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, можна поділити на дві групи: матеріально-правові та процесуально-правові. Обов`язок боржника може припинятися з передбачених законом підстав. Підстави припинення цивільно-правових зобов`язань, зокрема, містить глава 50 розділу І книги п`ятої ЦК України. Так, зобов`язання можуть припинятися внаслідок добровільного виконання обов`язку боржником поза межами виконавчого провадження, припинення зобов`язань переданням відступного, зарахуванням, за домовленістю сторін, прощенням боргу, неможливістю виконання. Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема: видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа; помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; пред`явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред`явлення цього листа до виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин (ч. 2 ст. 432 ЦПК України).
У судовому засіданні встановлено, що рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 05.11.2018року, відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 до ОСББ Сирець-Люкс про зобов`язання вчинити певні дії.
Постановою Київського апеляційного суду від 04.04.2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_4 задоволено. Рішення Шевченківського районного суду м. Києві скасовано, ухвалено нове рішення яким позовні вимоги задоволено частково. Зобов`язано ОСББ Сирець-Люкс надати роздруківку руху коштів на банківських рахунках ОСББ Сирець-Люкс за період з 15.10.2015року по 08.05.2018року.
На підставі постанови Київського апеляційного суду від 04.04.2019р., Шевченківським районним судом м. Києва 17.05.2019р. видано виконавчий лист.
24.05.2019року за вказаним виконавчим листом постановою приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Ляпіним Д.В. відкрито виконавче провадження.
У подальшому постановами приватного виконавця Ляпіним Д.В. від 25.06.2019 року та 05.08.2019р. у розмірі 1700грн та 3400грн., відповідно, було накладено штраф на боржника за невиконання рішення суду. Станом на момент звернення та прийняття рішення по даній справі виконавче провадження не закінчене.
Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень крім випадків встановлених законом.
Представником боржника не надано достатніх та допустимих доказів за якими суд може встановити, що виконавчий лист було видано помилково, або відсутній обов`язок боржника повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням, та не доведено інші обставини за яких виконавчий лист є таким що не підлягає виконанню.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що заява про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 18, 352-355, 431, 442 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви представника боржника ОСББ Сирець -Люкс , стягувач ОСОБА_4 про визнання виконавчого листа таким що не підлягає виконанню.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2019 |
Оприлюднено | 12.09.2019 |
Номер документу | 84177168 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні