Ухвала
від 16.09.2019 по справі 150/937/15-ц
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

16.09.2019

Справа №150/937/15-ц

Провадження по справі №2/150/65/19

УХВАЛА

16 вересня 2019 року с. Мазурівка

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді Цимбалюк Л.П.

при секретарі Володовській А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Росія в особі директора Годза Сергія ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Чернівецького районного суду перебуває вище зазначена цивільна справа.

Представником позивача Гримайло К.Л., яка діє на підставі довіреності, виданої 31.01.2019 року, в судовому засіданні заявлено клопотання про застосування відносно свідка ОСОБА_4 , мешканця АДРЕСА_1 Клембівка Ямпільсього району Вінницької області, заходу процесуального примусу, зокрема, приводу з метою повного та об`єктивного з`ясування всіх обставин справи.

Відповідачем ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечується проти задоволення клопотання ОСОБА_5

Представник відповідача СТОВ Росія Хурса О.М., який діє на підставі довіреності, виданої 09.01.2019 року, та відповідача ОСОБА_6 заперечують проти задоволення клопотання ОСОБА_5 щодо примусового приводу в судове засідання свідка.

При вирішенні клопотання, заявленого представником позивача ОСОБА_5 , судом враховується наступне.

Представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки (я.1 ст.64 ЦПК України).

Представник позивача ОСОБА_7 , реалізовуючи право сторони цивільного процесу, передбаченим п.1, п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України, клопоче про застосування примусового приводу свідка, з метою отримання необхідних відомостей, що мають значення для правильного вирішення спірного питання.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст.5 ЦПК України).

Частиною 2 статті 43 ЦПК України встановлено обов`язки учасників справи, серед яких, зокрема, обов`язок сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч.1 ст.44 ЦПК України).

У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України (ч.3 ст.43 ЦПК України).

Частиною 4 статті 44 ЦПК України встановлено обов`язок суду вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальним правами. У випадку зловживанняч процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.

Заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених ЦПК України випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства (ч.1 ст.143 ЦПК України).

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 144 ЦПК України одним із заходів процесуального примусу є привід.

Зважаючи на те, що свідок ОСОБА_4 в судове засідання не з`являється, ігноруючи таким чином виклики суду, в силу ст., ст.43, 144 ЦПК України, з метою спонукання свідка ОСОБА_4 до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, а також задля встановлення істини по справі та прийняття єдино правильного рішення приходить до висновку про задоволення клопотання представника позивача ОСОБА_7 та застосування відносно свідка ОСОБА_4 примусового приводу в судове засідання як заходу процесуального примусу.

Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали (ч.2 ст.143 ЦПК України).

На підставі наведеного вище, керуючись ст., ст.43, 44, 143, 144, 258, 259, 260 ЦПК України , суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_7 задоволити.

Застосувати відносно свідка ОСОБА_4 , мешканця с АДРЕСА_2 Клембівка Ямпільсього району Вінницької області, примусовий привід в судове засідання в приміщення Чернівецького районного суду Вінницької області на 12 годину 00 хвилин 03 жовтня 2019 року.

Виконання ухвали про здійснення приводу доручити Ямпільському ВП Могилів - Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області.

Зобов`язати Ямпільське ВП Могилів - Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області в разі неможливості виконання даної ухвали надати Чернівецькому районному суду Вінницької області відповідні рапорти про причини неможливості здійснення приводу позивача.

Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених ЦПК України (ч.2 ст.144 ЦПК України).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами (ч.1 ст.18 ЦПК України).

Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Суддя: Л.П. Цимбалюк

СудЧернівецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.09.2019
Оприлюднено17.09.2019
Номер документу84275978
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —150/937/15-ц

Постанова від 02.03.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Постанова від 02.03.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Ухвала від 30.01.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Ухвала від 17.01.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Ухвала від 18.12.2019

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Ухвала від 25.11.2019

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Копаничук С. Г.

Рішення від 09.10.2019

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Рішення від 09.10.2019

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Рішення від 03.10.2019

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 16.09.2019

Цивільне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні