Справа № 150/937/15-ц
Провадження № 22-ц/801/2513/2019
Категорія:
Головуючий у суді 1-ї інстанції Цимбалюк Л. П.
Доповідач :Копаничук С. Г.
УХВАЛА
25 листопада 2019 рокуСправа № 150/937/15-цм. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі судді Копаничук С.Г., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Чернівецького районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2019 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Росія", ОСОБА_2 про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
в с т а н о в и в :
До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на рішення Чернівецького районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2019 року.
Однак, зазначена апеляційна скарга підлягає залишенню без руху через наступне.
Відповідно до п. п. 1, 2, 5, 8 ч. 2 ст. 356 ЦПК України а апеляційній скарзі має бути зазначено, зокрема, дату отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується. Зазначених вимог, в частині зазначеня дати отримання копії судового рішення, заявником апеляційної скарги дотримано не було.
Окрім того, згідно з ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України).
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Апеляційна скарга на Чернівецького районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2019 року надійшла до Вінницького апеляційного суду 18 листопада 2019 року, тобто поза межами строку на апеляційне оскарження, передбаченими ч.1 ст. 354 ЦПК України. В свою чергу, в апеляційній скарзіїї заявник не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, проважності причин пропуску строку не зазначив.
Відтак, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху для зазначення ОСОБА_1 дати отримання судового рішення та надання до суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
Також, відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги має бути додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Окрім того, відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги має бути додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
В порушення вказаних норм, апелянтом до апеляційної скарги не було додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Враховуючи викладене, заявнику апеляційної скарги слід сплатити судовий збір та долучити до апеляційної скарги оригінал квитанції про сплату судового збору або надати до суду документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу
Відповідно, до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції не відповідає вимогам Закону, то відповідно до вимог статей 185, 357 ЦПК України, її необхідно залишити без руху, надавши апелянту строк на усунення зазначених недоліків, а саме для зазначення дати отримання судового рішення, що оскаржується; надання до апеляційного суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, з зазнченням поважних підстав пропуску такого строку, надання документа, що підтверджує сплату судового збору або звільнення від його сплати з підстав, визначених законом.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чернівецького районного суду Вінницької області від 03 жовтня 2019 рокузалишити без руху, та надати строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити заявнику що в разі невиконання вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважатимуться неподаними та буде повернута апелянту.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Вінницького
апеляційного суду: Копаничук С.Г.
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85843346 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Копаничук С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні