Ухвала
від 19.09.2019 по справі 513/1174/18
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 11-кп/813/1511/19

Номер справи місцевого суду: 513/1174/18

Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1

Доповідач ОСОБА_2

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

19.09.2019 року м. Одеса

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Одеського апеляційного суду ОСОБА_2 , розглянувши апеляційну скаргу прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 на ухвалу Саратського районного суду Одеської області від 30.08.2019 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України про відмову в затвердженні угоди про визнання винуватості,

встановив:

Вищезазначеною ухвалою суду першої інстанції відмовлено в затверджені угоди про визнання винуватості, укладеної 24.04.2019 року між прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_4 і його захисником ОСОБА_5 , повернуто кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування.

На дану ухвалу суду першої інстанції прокурор ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду як незаконну та таку, що підлягає скасуванню з підстав, передбачених п.3 ч. 1 ст. 409 КПК України.

Перевіривши апеляційну скаргу, доходжу висновку про те, що у відкритті провадження за нею необхідно відмовити з таких підстав.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 314 КПК України передбачено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому ст.ст. 468-475 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені судові рішення, які були ухвалені судами першої інстанції і не набрали законної сили, а саме: 1) вироки, крім випадків, передбачених ст. 394 цього Кодексу; 2) ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру; 3) інші ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти одне з таких рішень, а саме затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу.

Приписами ч. 4 вказаної норми передбачено, що ухвала про повернення обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру може бути оскаржена в апеляційному порядку, разом з тим, оскарження ухвали про повернення кримінального провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу, нормами КПК України не передбачено.

Посилання прокурора на Постанову Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №13 від 11.12.2015 року «Про практику здійснення судами кримінального провадження на підставі угод» як підставу для апеляційного перегляду зазначеної вище ухвали суду 1-ої інстанції є необґрунтованим, оскільки відповідно до п. 18 вказаної Постанови за наслідками розгляду угоди в судовому засіданні (під час підготовчого судового провадження або під час судового розгляду) суд, перевіривши відповідність угоди вимогам кримінального процесуального закону і закону про кримінальну відповідальність, врахувавши доводи сторін кримінального провадження та інших учасників судового провадження, має прийняти одне із таких рішень: б) відмовити у затвердженні угоди в разі встановлення підстав, передбачених ч. 7 ст. 474 КПК, та:

- повернути кримінальне провадження прокурору, якщо угоди досягнуто під час досудового розслідування, для його продовження у порядку, передбаченому розділом III КПК;

- або продовжити судовий розгляд у загальному порядку, якщо угоду було укладено під час його здійснення;

- або призначити судовий розгляд для проведення судового провадження в загальному порядку, якщо до суду надійшов обвинувальний акт, а угоду було укладено під час підготовчого провадження, а також у випадку подання прокурором відповідного клопотання, пов`язаного з відсутністю необхідності продовження досудового розслідування внаслідок його фактичного закінчення.

Окрім того, постанови Пленуму носять рекомендаційний характер та не є обов`язковими у застосуванні під час здійснення апеляційного провадження.

Приписами ч. 8 ст. 474 КПК України визначено, що повторне звернення з угодою в одному кримінальному провадженні не допускається, однак це не позбавляє прокурора, після повернення кримінального провадження, направити обвинувальний акт до суду 1-ої інстанції відповідно до положень ст. 291 КПК України.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини у справі «Мельник проти України» право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.

Більш того, п. 8 ч. 2 ст. 129 Конституції України передбачає, що однієї із основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Згідно оскаржуваної ухвали районного суду відмовлено в затвердженні угоди про визнання винуватості, укладеної 24.04.2019 року між прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_4 і його захисником ОСОБА_6 , кримінальне провадження повернуто прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. ст. 468-475 КПК України, тобто в даному випадку не ухвалено остаточне рішення по кримінальному провадженню, а оскарження ухвали про відмову в затвердженні угоди та повернення прокурору обвинувального акту окремо КПК України не передбачено.

Відповідно до ч.4 ст.399 КПК України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, або судове рішення оскаржене виключно з підстав, з яких воно не може бути оскарженим згідно з положеннями ст. 394 цього Кодексу.

Враховуючи те, що прокурор ОСОБА_3 просить скасувати ухвалу, яка не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, то вважаю, що йому необхідно відмовити у відкритті апеляційного провадження за його апеляційною скаргою та повернути її останньому.

Керуючись ч. 1 ст. 392, ч. 4 ст. 399, 419, 532 КПК України, суддя

ухвалив:

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 на ухвалу Саратського районного суду Одеської області від 30.08.2019 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України про відмову в затвердженні угоди про визнання винуватості відмовити.

Копію ухвали з апеляційною скаргою надіслати прокурору Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 .

Ухвала вступає в силу з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.

Суддя Одеського апеляційного суду ОСОБА_2

СудОдеський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення19.09.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу84354065
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки виробництва Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою

Судовий реєстр по справі —513/1174/18

Ухвала від 04.04.2022

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 26.11.2021

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 27.08.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 13.02.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 19.09.2019

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Кравець Ю. І.

Ухвала від 30.08.2019

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 03.05.2019

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 14.01.2019

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Тончева Н. М.

Ухвала від 09.01.2019

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Тончева Н. М.

Ухвала від 30.11.2018

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Тончева Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні