Справа № 513/1174/18
Провадження № 1-кп/513/30/20
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
27 серпня 2020 року Саратський районний суд Одеської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Сарата обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до ЄРДР за № 12018160240000440 від 12.11.2018 року, стосовно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Білгород-Дністровський Одеської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України,
В С Т А Н О В И В:
прокурор, обвинувачений ОСОБА_3 та захисник ОСОБА_4 , яких належним чином поідомили про день, час та місце підготовчого судового засідання, до суду не прибули.
Враховуючи імперативні положення п.п. 5 п. 4 Розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 р. № 2617-VIII (далі - Закон від 22.11.2018 р.) суд дійшов висновку про можливість проведення підготовчого судового засідання без участі прокурора, захисника і обвинуваченого.
Обвинувальний акт з додатками у цьому кримінальному провадженні надійшов до Саратського районного суду Одеської області 12 лютого 2020 року, ухвалою від 13 лютого 2020 року було призначено підготовче судове засідання.
Дослідивши обвинувальний акт з додатками, суд дійшов висновку, що обвинувальний акт належить повернути прокурору на підставі п.п. 5 п. 4 Розділу ІІ Закону України від 22.11.2018 р.
За положеннями частин 1, 2 статті 1 КПК України, порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Згідно статті 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
01 липня 2020 року набрав чинності Закон від 22.11.2018 р. Підпунктом 5 п. 4 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону встановлено, що з дня набрання ним чинності обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру у кримінальних провадженнях про злочини, що визначені як кримінальні проступки, які направлені до суду до набрання чинності цим Законом і не призначені на момент набрання ним чинності до судового розгляду, повертаються прокурору для внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК.
Отже, формулювання вказаного положення Закону від 22.11.2018 р. є імперативним та не залежить як від думок учасників судового провадження, так і від розсуду суду. За встановлених обставин суд дійшов висновку про можливість вирішити питання про повернення прокурору обвинувального акта відносно обвинуваченого ОСОБА_3 для його внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України (в редакції Закону від 22.11.2018 р.) кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Згідно обвинувального акта ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, санкція якої (в редакції, чинній на час вчинення кримінального правопорушення) встановлює покарання у виді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Таким чином, за положеннями ч. 2 ст.12 КК України вказане кримінальне правопорушення є кримінальним проступком.
Враховуючи те, що відповідно до вимог закону кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 272 КК України, з 01.07.2020 року визначене як кримінальний проступок, вказаний вище обвинувальний акт направлений до суду до набрання чинності цим Законом і не призначений до судового розгляду, тому обвинувальний акт в силу положень пп. 5 п. 4 Розділу ІІ Закону від 22.11.2018 р. підлягає поверненню прокурору для внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК.
Керуючись ст. ст. 314 - 316, 369 372, 395 КПК, п.п. 5 п. 4 Розділу ІІ Закону України від 22.11.2018 р., суд
П О С Т А Н О В И В:
Обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, повернути прокурору Білгород - Дністровської місцевої прокуратури для внесення з урахуванням вимог глави 25 КПК.
На ухвалу суду протягом семи днів з дня її оголошення учасники судового провадження можуть подати апеляційні скарги до Одеського апеляційного суду через Саратський районний суд Одеської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 91179352 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки виробництва Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою |
Кримінальне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні