ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/9313/16 Суддя (судді) першої інстанції: Добрівська Н.А.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді: Собківа Я.М.,
суддів: Земляної Г.В., Костюк Л.О.,
за участю секретаря: Рагімової Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 грудня 2018 року у справі за адміністративним позовом Споживчого товариства Лівий Берег до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про скасування довідки та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач в особі Споживчого товариства Лівий Берег звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому, з урахуванням заяви від 22.07.2016 про внесення змін та уточнень, просив суд:
- скасувати довідку Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № Ю-22471/2016 від 30.05.2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004, місце розташування: м. Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна, 2);
- зобов'язати Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провести перерахунок з наданням споживчому товариству Лівий берег нової довідки про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004) загальною площею 34359,54 м. кв., яка розташована за адресою: місто Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна, 2 та знаходиться у користуванні споживчого товариства Лівий берег (код ЄДРПОУ 31723392), відповідно до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 №23/23 Про затвердження технічної документації з нормативної оцінки земель міста Києва (із змінами і доповненнями, внесеним рішенням Київської міської ради від 03.07.2016 № 217/217) за періодами - з 01.07.2015 по 17.03.2016 та з 18.03.2016 - з врахуванням таких показників: функціональне призначення земельної ділянки - частина площею 318,13 м. кв. (землі технічної інфраструктури, Кф = 0,65), частина площею 15476,26 м. кв. (землі транспорту, зв'язку, Кф= 1,00) і частина площею 18565,15 м. кв. (землі комерційного використання, Кф = 2,50) вартість 1 м. кв. земельної ділянки (економіко-планувальна зона №618): Кф = 0,65-526,51 грн, Кф = 1,00-810,02 грн., Кф = 2025,06 грн.; значення локальних коефіцієнтів на місцезнаходження земельної ділянки: в зоні мігістралей підвищеного містоформуючого значення (до 17.03.2016 - 1,11, з 18.03.2016 - 1,05), в зоні пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту (до 17.03.2016 - 1,09, з 18.03.2016 - 1,04), у прирейковій зоні (ділянка знаходиться або примикає до відводу залізниці, має під'їзну залізничну колію) (до 17.03.2016 - 1,07, з 18.03.2016 - 1,04) на намивних (насипних) територіях (до 17.03.2016 - 1,05, з 18.03.2016 - 1,02), без тепломережі (до 17.03.2016 - 0,93, з 18.03.2016 - 0,90), в санітарно-захисній зоні (до 17.03.2016 - 0,93, з 18.03.2016 - 0,80), без застосування коефіцієнтів індексації грошової оцінки;
- зобов'язати Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надати споживчому товариству Лівий берег (код ЄДРПОУ 31723392) нову довідку про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код 90:143:004) протягом 15 (п'ятнадцяти) календарних днів з дня набрання постановою законної сили, а також подати до суду у цей строк звіт про виконання постанови суду.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 грудня 2018 року позов Споживчого товариства Лівий берег задоволено частково.
Визнано протиправними дії Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо підготовки та надання довідки №Ю-22471/2016 від 30.05.2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004, місце розташування: м. Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна, 2).
Визнано незаконною та скасовано довідку №Ю-22471/216 від 30.05.2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004).
Зобов'язано Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провести нормативно грошову оцінку земельної ділянки (код 90:143:004), яка розташована за адресою: вулиця Сортувальна, 2, Дарницький район міста Києва та видати споживчому товариству Лівий берег , відповідно до його заяви від 17.05.2016, довідку про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код 90:143:004), складену з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позову відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якому просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 грудня 2018 року в частині задоволення позову та прийняти нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні вимог даного позову.
Свої вимоги апелянт мотивує тим, що судом першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення не повно досліджено обставини, що мають значення для справи та не правильно застосовано норми матеріального права.
Відповідно до ч.1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Оскільки в апеляційній скарзі апелянт просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог, колегія суддів вважає за необхідне здійснювати апеляційний перегляд рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 грудня 2018 року в межах доводів та вимог апеляційної скаги Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З матеріалів даної справи убачається, що 17.05.2016 позивач звернувся до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із заявою про здійснення нормативної грошової оцінки належної позивачеві земельної ділянки (код 90:143:004), яка розташована за адресою: вулиця Сортувальна, 2, Дарницький район міста Києва.
Межі і загальна площа земельної ділянки позивача визначені Технічним звітом по встановленню зовнішніх меж землекористування, дані про земельну ділянку були внесені до Державного земельного кадастру 23.05.2002.
Згідно з уточненими даними міського земельного кадастру площа земельної ділянки позивача становить 34359,54 м. кв. Згідно з експлікацією угідь, вказаною у плані встановлених меж, загальна площа будівель і споруд, розташованих на земельній ділянці позивача, становить всього 13487,65 м. кв. Відповідно до довідки органу державної статистики позивач в будівлях і спорудах, розташованих на вказаній земельній ділянці фактично здійснює такі види економічної діяльності за КВЕД-2010:
- надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код - 68.20);
- оптова торгівля фруктами й овочами ( код - 46.31);
- оптова торгівля іншими товарами господарського призначення (код - 46.49);
- забір очищення та постачання води(код - 36.00);
- складське господарство ( код - 51.10).
Розглянувши заяву позивача та додані до неї матеріали, відповідач 30.05.2016 видав позивачу довідку №Ю - 2247/216 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки позивача за результатами розрахунку у відповідності до рішення Київської міської ради №23/23. За функціональним використанням відповідач відніс земельну ділянку загальною площею 34359,54 м. кв. до земель змішаного функціонального використання: землі промисловості - 318,13 м. кв., землі комерційного використання - 15476,26 м. кв., землі комерційного використання ( орендарі будівель і споруд) - 18565,15 м. кв. Для розрахунку нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки відповідачем були застосовані: коефіцієнти на функціональне використання землі, з посиланням на Порядок нормативної грошової оцінки земель: для земель промисловості - 1,20, для земель комерційного використання - 2,50; базова вартість 1м.кв. землі у розмірі 810,02 гривні, з посиланням на рішення Київської міської ради №23/23; локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони, з посиланням на рішення Київської міської ради № 23/23: в зоні магістралей підвищеного містоформуючого значення -1,11; в зону пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту -1,09; у прирейковій зоні (ділянка знаходиться або примикає до відводу залізниці, має під'їзну залізничну колію) - 1,07; на намивних (насипних) територіях - 1,05; без тепломережі - 0,93, в санітарно-захисній зоні - 0,93. Узагальнюючий коефіцієнт - 1,18. Загальна сума грошової оцінки з урахуванням наведених коефіцієнтів склала 136373324,45 гривень.
Не погоджуючись з розрахунками та застосованими коефіцієнтами, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів зважає на наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини регулюються Законом України від 11.12.2003 №1378-IV Про оцінку землі (далі - Закон №1378-ІV), Земельним кодексом України (далі - ЗК України), Податковим кодексом України (далі - ПК України), Методикою нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 № 213 (далі - Методика) та Порядком нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 (далі - Порядок № 489).
Відповідно до статті 289 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Закон №1378-ІV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначає правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов`язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб`єктів правовідносин у питаннях оцінки земель.
У ст. 1 Закону № 1378-ІV визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
За змістом ч. 5 ст. 5 вказаного Закону, грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до ст. 12 Закону №1378-ІV, нормативно-методичне регулювання оцінки земель здійснюється у відповідних нормативно-правових актах, що встановлюють порядок проведення оцінки земель, організації і виконання землеоціночних робіт, склад і зміст технічної документації та звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, вимоги до них, порядок їх виконання.
Нормативно-правові акти з проведення оцінки земель, які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 № 213 затверджено Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, п. 2 якої доручено Державному комітетові по земельних ресурсах разом з Міністерством сільського господарства і продовольства, Державним комітетом у справах містобудування і архітектури, Українською академією аграрних наук у місячний термін затвердити Порядок грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.
На виконання вимог постанови Уряду, наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2016 №18/15/21/11 (зареєстрований в Мінюсті 05.04.2016 за №388/12262) затверджений Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Порядок; в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Цей Порядок регламентує механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів (п.1.2 Порядку).
Пунктом 1.4 Порядку передбачено, що базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрішньогосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів - їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території, матеріали інвентаризації земель населених пунктів, проекти забудови та розподілу території населених пунктів, місцеві правила забудови.
Відповідно до п. 3.1 Порядку, в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Згідно з п. 3.3 Порядку, нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою 8, складовою частиною якої є Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо).
Відповідно до п. 3.5 цього Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 5 листопада 1998 року № 377 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.12.1998 за №788/3228), відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Згідно із п.4. Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №118 (зі змінами та доповненнями) інформаційний фонд Реєстру містить, зокрема, класифікаційні дані, до яких в тому числі віднесено види економічної діяльності.
А приписами п.11 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 118, передбачено, що територіальні органи державної статистики, зокрема, визначають відповідно до статистичної методології основний фактичний вид економічної діяльності суб'єктів.
Інформація про визначені територіальними органами державної статистики основні види економічної діяльності видається у вигляді довідок або відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Колегією суддів встановлено, що предметом спору у даній справі є визначення правомірності виданої відповідачем довідки № Ю-22471/2016 від 30.05.2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004, місце розташування: м. Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна, 2).
За твердженням позивача, Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в порушення норм діючого законодавства необґрунтовано завищив та невірно визначив розмір нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки виходячи з розрахунків, проведених відповідно до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 №23/23 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва", наслідком чого стала видача відповідачем довідки № Ю-22471/2016 від 30.05.2016, яка містить дані, що істотно впливають на нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки позивача, а саме: землі промисловості - 318,13 м.кв., землі комерційного використання - 15476,26 м.кв., землі комерційного використання (орендарі будівель і споруд) - 18565,15 м.кв. Для розрахунку нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки відповідачем були застосовані: коефіцієнти на функціональне використання землі, з посиланням на Порядок нормативної грошової оцінки земель: для земель промисловості - 1,20, для земель комерційного використання - 2,50; базова вартість 1 м.кв. землі у розмірі 810,02 гривні, з посиланням на рішення Київської міської ради №23/23; локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони, з посиланням на рішення Київської міської ради № 23/23: в зоні магістралей підвищеного містоформуючого значення -1,11; в зону пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту -1,09; у прирейковій зоні (ділянка знаходиться або примикає до відводу залізниці, має під'їзну залізничну колію) - 1,07; на намивних (насипних) територіях - 1,05; без тепломережі - 0,93, в санітарно-захисній зоні - 0,93. Узагальнюючий коефіцієнт - 1,18. Загальна сума грошової оцінки з урахуванням наведених коефіцієнтів склала 136373324,45 гривень.
Відповідно до частини 2 статті 20 та частини 3 статті 23 Закону України Про оцінку земель , дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Проте, як було вірно зазначено судом першої інстанції, ані під час розгляду справи в суді першої інстанції, ані під час розгляду в суді апеляційної інстанції, представником відповідача не було надано оригінал чи засвідчену копію з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданої відповідним органом виконавчої влади у сфері земельних відносин, та/або офіційні відомості про вказану земельну ділянку з Державного земельного кадастру, на підставі яких відповідач повинен був видати довідку про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки позивача.
Поряд з цим слід також зазначити, що рішенням Київської міської ради від 10.03.2016 № 217/217 Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва внесено зміни до додатка 3, а саме змінено локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони (рішення Київської міської ради від 10.03.2016 № 217/217 офіційно опубліковано 18.03.2016 в газеті Хрещатик № 29 (4799).
Відповідно до частини п'ятої статті 59 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР Про місцеве самоврядування в Україні , акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Оскільки відповідачем не були враховані зміни до додатка 3, внесені рішенням Київської міської ради від 10.03.2016 № 217/217 Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва то при видачі довідки № Ю-22471/2016 від 30.05.2016 останнім безпідставно було завищено розмір нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки позивача.
У зв'язку з цим, колегія суддів погоджується з висновок суду першої інстанції про наявність правових підстав для задоволення позову в частині вимог про скасування довідки Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № Ю-22471/2016 від 30.05.2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004, місце розташування: м. Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна; зобов'язання Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провести перерахунок з наданням споживчому товариству Лівий берег нової довідки про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код ділянки 90:143:004) загальною площею 34359,54 м. кв., яка розташована за адресою: місто Київ, Дарницький район, вулиця Сортувальна, 2 та знаходиться у користуванні споживчого товариства Лівий берег (код ЄДРПОУ 31723392), відповідно до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 №23/23 Про затвердження технічної документації з нормативної оцінки земель міста Києва (із змінами і доповненнями, внесеним рішенням Київської міської ради від 03.07.2016 № 217/217) за періодами - з 01.07.2015 по 17.03.2016 та з 18.03.2016 - з врахуванням таких показників: функціональне призначення земельної ділянки - частина площею 318,13 м. кв. (землі технічної інфраструктури, Кф = 0,65), частина площею 15476,26 м. кв. (землі транспорту, зв'язку, Кф= 1,00) і частина площею 18565,15 м. кв. (землі комерційного використання, Кф = 2,50) вартість 1 м. кв. земельної ділянки (економіко-планувальна зона №618): Кф = 0,65-526,51 грн, Кф = 1,00-810,02 грн., Кф = 2025,06 грн.; значення локальних коефіцієнтів на місцезнаходження земельної ділянки: в зоні мігістралей підвищеного містоформуючого значення (до 17.03.2016 - 1,11, з 18.03.2016 - 1,05), в зоні пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту (до 17.03.2016 - 1,09, з 18.03.2016 - 1,04), у прирейковій зоні (ділянка знаходиться або примикає до відводу залізниці, має під'їзну залізничну колію) (до 17.03.2016 - 1,07, з 18.03.2016 - 1,04) на намивних (насипних) територіях (до 17.03.2016 - 1,05, з 18.03.2016 - 1,02), без тепломережі (до 17.03.2016 - 0,93, з 18.03.2016 - 0,90), в санітарно-захисній зоні (до 17.03.2016 - 0,93, з 18.03.2016 - 0,80), без застосування коефіцієнтів індексації грошової оцінки; зобов'язання Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надати споживчому товариству Лівий берег (код ЄДРПОУ 31723392) нову довідку про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (код 90:143:004) протягом 15 (п'ятнадцяти) календарних днів з дня набрання постановою законної сили, а також подати до суду у цей строк звіт про виконання постанови суду.
У рішенні ЄСПЛ по справі Ґарсія Руіз проти Іспанії (Garcia Ruiz v. Spain), заява № 30544/96, п. 26, ECHR 1999-1, Суд зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід.
Згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Оскільки, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
За правилами статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 250, 308, 315, 316, 321, 325, 328, 329 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) залишити без задоволення.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 грудня 2018 року залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Собків Я.М.
Суддя Земляна Г.В.
Суддя Костюк Л.О.
Повний текст постанови виготовлено - 30.09.2019р.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 06.10.2019 |
Номер документу | 84745502 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович