КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

1[1]

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 жовтня 2019 року, суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду м. Києва Юрдига О.С., вивчивши апеляційну скаргу адвоката Горлача Р.М., який діє в інтересах ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" на ухвалу слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 06 вересня 2019 року,

ВСТАНОВИЛА:

Вказаною ухвалою задоволено клопотання органу досудового розслідування та надано слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Яцишіну А.Р. або іншим слідчим слідчої групи по розслідуванню вказаного кримінального провадження, або за їх дорученням оперативним співробітникам ГУ СБУ у м. Києві та Київській області: Скорику О.О., Шумаку М.М., Повстяному М.О., Редько А.С., Клоченок Ю.О., Горобець Е.В., а також іншим уповноваженим особам за його дорученням тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" (код ЄДРПОУ 32772021) за адресою: м. Київ, вул. Гната Хоткевича, буд. 22, які підтверджують фінансово-господарські відносини з ТОВ "АСДЕМ" (код ЄДРПОУ 42110814) та ряд інших виконаних робіт, наданих послуг, податкові накладні; реєстри виданих та отриманих податкових накладних; доручення (довіреності) на отримання ТМЦ; виписки про рух коштів на банківських рахунках, або платіжних доручень; видаткові касові ордери; накази (протоколи зборів засновників) про призначення на посаду та звільнення з посади директорів та головних бухгалтерів, їх службові інструкції, які були чинними в період здійснення операцій з вказаним товариством; листи, претензії, інші матеріали переписки між підприємствами; інші документи які складалися під час виконання даних договірних зобов`язань, та являються невід`ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій), документи щодо права власності або оренди складських приміщень на території України, проведення інвентаризації, списання, утилізації товарів (накази керівника про створення інвентаризаційної комісії, протоколи інвентаризаційної комісії та інші документи, що підтверджують інвентаризацію складських залишків та списання (утилізацію, знищення) товарів) за період з 01.01.2019 року по 04.09.2019 року таких взаємовідносин, які знаходяться та надати розпорядження про надання можливості вилучити оригінали цих документів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Не погоджуючись з таким рішенням, адвокат Горлач Р.М., в інтересах ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 06 вересня 2019 року, постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів Альянсенерго .

Вивчивши та дослідивши матеріали судового провадження, вважаю, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою адвоката Горлача Р.М., який діє в інтересах ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" , слід відмовити, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 392 КПК України, в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.

В ст. 309 КПК України наведено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування, та визначено, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 309 КПК України під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність. Інші ухвали слідчого судді окремому оскарженню не підлягають.

Із аналізу вище вказаної норми закону, вбачається, що законодавець визначив вичерпний перелік речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Разом з тим, як вбачається зі змісту апеляційної скарги в ній не наведено будь-яких обґрунтувань того, що тимчасовий доступ до речей і документів перерахованих в ухвалі слідчого судді із можливістю вилучення їх оригіналів може позбавити ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" можливості здійснювати свою діяльність.

Крім того, із наданих до суду апеляційної інстанції матеріалів судового провадження, видно, що такий захід забезпечення кримінального провадження, як надання тимчасового доступу до речей і документів, що мають значення для досудового розслідування та які перебувають у володінні ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" ,з можливістю вилучення їх копій, є співрозмірним із завданнями кримінального провадження, а вилучення оригінали документів, до яких ухвалою слідчого судді фактично надано тимчасовий доступ, не позбавляє ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" можливості здійснювати свою діяльність.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Оскільки ухвала слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 06 вересня 2019 рокустосується безпосередньо надання тимчасового доступу до речей і документів, що мають значення для досудового розслідування і вилучення їх оригіналів не позбавляє можливості ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" здійснювати свою діяльність, то така ухвала слідчого судді апеляційному оскарженню не підлягає. За таких обставин, а також враховуючи, що строк дії вищезазначеної ухвали закінчується через п`ять днів, у відкритті провадження за апеляційною скаргою адвоката Горлача Р.М., який діє в інтересах ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" на згадану ухвалу слідчого судді необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст. 309, 392, 399 КПК України , -

ПОСТАНОВИЛА:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката Горлача Р.М., який діє в інтересах ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" на ухвалу слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 06 вересня 2019 року, якою задоволено клопотання органу досудового розслідування та надано слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Яцишіну А.Р. або іншим слідчим слідчої групи по розслідуванню вказаного кримінального провадження, або за їх дорученням оперативним співробітникам ГУ СБУ у м. Києві та Київській області: Скорику О.О., Шумаку М.М., Повстяному М.О., Редько А.С., Клоченок Ю.О., Горобець Е.В., а також іншим уповноваженим особам за його дорученням тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ "АЛЬЯНСЕНЕРГО" (код ЄДРПОУ 32772021) за адресою: м. Київ, вул. Гната Хоткевича, буд. 22, які підтверджують фінансово-господарські відносини з ТОВ "АСДЕМ" (код ЄДРПОУ 42110814) та ряд інших виконаних робіт, наданих послуг, податкові накладні; реєстри виданих та отриманих податкових накладних; доручення (довіреності) на отримання ТМЦ; виписки про рух коштів на банківських рахунках, або платіжних доручень; видаткові касові ордери; накази (протоколи зборів засновників) про призначення на посаду та звільнення з посади директорів та головних бухгалтерів, їх службові інструкції, які були чинними в період здійснення операцій з вказаним товариством; листи, претензії, інші матеріали переписки між підприємствами; інші документи які складалися під час виконання даних договірних зобов`язань, та являються невід`ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій), документи щодо права власності або оренди складських приміщень на території України, проведення інвентаризації, списання, утилізації товарів (накази керівника про створення інвентаризаційної комісії, протоколи інвентаризаційної комісії та інші документи, що підтверджують інвентаризацію складських залишків та списання (утилізацію, знищення) товарів) за період з 01.01.2019 року по 04.09.2019 року таких взаємовідносин, які знаходяться та надати розпорядження про надання можливості вилучити оригінали цих документів.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, тобто адвокату Горлачу Р.М.. разом з його апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя Київського апеляційного суду О.С. Юрдига

Справа № 11сс/824/5625 /2019 Слідчий суддя в 1-ій інстанції: Курило А.В.

Категорія ст.309 КПК Доповідач Юрдига О.С.

Дата ухвалення рішення 01.10.2019
Зареєстровано 19.10.2019
Оприлюднено 21.10.2019

Судовий реєстр по справі 755/11871/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 28.09.2021 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 20.07.2021 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 06.08.2020 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 23.07.2020 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 13.01.2020 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 12.11.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 07.11.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 28.10.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 24.10.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 22.10.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 01.10.2019 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 30.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 24.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 20.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 20.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 20.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 19.09.2019 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону