ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/5287/18
Провадження № 2/636/1106/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2019 року Чугуївський міський суд Харківської області
в складі: головуючого - судді Гуменного З.І.,
за участю секретаря судового засідання - Шикової К.Р.,
представника позивача - адвоката Кожушкової Л.А.,
представника відповідача Сумарокової І.А.,
третьої особи ОСОБА_1 ,
представника третьої особи Спаскіна Д.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві заяву представника позивача ОСОБА_2 - адвоката Кожушкової Л.А. про відвід судді, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до обслуговуючого кооперативу СТ Акація про скасування рішень загальних зборів від 20.01.2012 про виключення з членів кооперативу ОСОБА_2 . та від 10.10.2013 про прийняття в члени кооперативу ОСОБА_3 і усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою № НОМЕР_1 , яка розташована за межами населених пунктів Кочетоцької селищної ради на території Чугуївського району Харківської області в обслуговуючому кооперативі ІНФОРМАЦІЯ_1 , розміром 0,1200 га, по АДРЕСА_1 , шляхом зобов`язання видати довідку встановленого зразка для оформлення документації.
Провадження по зазначеній справі відкрито 05.04.2019 та призначено підготовче судове засідання.
В судовому засіданні 21.10.2019 представником позивача - адвокатом Кожушковою Л.А. подана письмова заява про відвід головуючому у справі, в якій вона зазначила, що головуючий у справі у судовому засіданні заявив про те, що він є добрим знайомим з відповідачем ОСОБА_1 і той проводив ремонт автомобіля судді, тому вона на підставі п. 5 ст. 36 ЦПК України заявляє відвід головуючому і просить передати справу на розгляд іншому складу суду.
Вислухавши учасників судового розгляду, де представник кооперативу поклався на розсуд суду, відповідач ОСОБА_1 та його представник адвокат Спаскін Д.А. заперечували проти відводу за відсутністю підстав передбачених законом, суд рахує, що заява про відвід судді задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу.
Суд вважає заявлений відвід необґрунтованим, виходячи з наступного.
Статтею 36 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Так, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичом (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Представник позивача обґрунтовує свою заявою тим, що головуючий по справі знайомий з відповідачем ОСОБА_1 з посилання на п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України щодо сумніву у неупередженості або об`єктивності судді у розгляді справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 13.06.2007 року Про незалежність судової влади роз`яснено судам, що відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У своїх рішеннях ЕСПЛ неодноразово зазначав, що при вирішенні того, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був не безстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Вимога безсторонності , згідно з судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах Білуха проти України , Салов проти України , Мироненко проти України , Фельдман проти України ) характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.
В силу змісту ст. 6 Конвенцією Про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно ст. 55 Конституції України, кожен має право будь-якими не забороненим законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до п.1.1. Бангалорських принципів поведінки судді, суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, виходячи виключно з оцінки фактів, відповідно до свідомого розуміння права, незалежно від будь-якого стороннього впливу, спонукань, тисків, погроз або втручання, прямого чи опосередкованого, здійснюваного з будь-якої сторони та маючого на меті будь-які цілі.
Згідно ст. 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді.
Враховуючи викладене, з метою недопущення у сторін сумнівів в неупередженості або об`єктивності судді при розгляді справи, суддя вважає необхідним заявити самовідвід.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 33, 36, 40, 258-261 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_2 - адвоката Кожушкової Л.А. про відвід судді Гуменного З.І. - відмовити.
Заявити самовідвід у цивільній справі № 636/5287/18 за позовною заявою ОСОБА_2 до обслуговуючого кооперативу ІНФОРМАЦІЯ_1 , треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , про скасування рішень загальних зборів та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.
Цивільну справу № 639/5287/18 за позовною заявою ОСОБА_2 до обслуговуючого кооперативу ІНФОРМАЦІЯ_1 , треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , про скасування рішень загальних зборів та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою передати до канцелярії суду для визначення судді в порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2019 |
Оприлюднено | 22.10.2019 |
Номер документу | 85063515 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні