ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

УХВАЛА

Справа № 466/8126/19

У Х В А Л А

24 жовтня 2019 року м. Львів

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова Єзерський Р.Б., при секретарі Ваврин М.М., розглянув клопотання слідчого Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області Сеніва Р.П., яке погоджено прокурором Львівської місцевої прокуратури №2 Грецко О.І. про дозвіл на проведення слідчого експерименту у житлі, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090002759 від 16.08.2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 156 КК України, -

у с т а н о в и в :

24 жовтня 2019 року слідчий Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області Сенів Р.П., звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено прокурором Львівської місцевої прокуратури №2 Грецко О.І. про дозвіл на проведення слідчого експерименту у житлі, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090002759 від 16.08.2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 156 КК України.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що у провадженні СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12019140090002759 від 16.08.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146, ч.2 ст.156 КК України, яке розпочато на підставі заяви ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що її сусід ОСОБА_2 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно позбавив волі двох її малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого вчиняв відносно них розпусні дії, які знімав на відео за допомогою свого мобільного телефона.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2 , 16 серпня 2019 року, приблизно о 20 год. 40 хв., керуючись прямим умислом, спрямованим на незаконне позбавлення волі людей, а саме, двох малолітніх осіб, перебуваючи поряд із будинком № АДРЕСА_1 вул АДРЕСА_1 . Львові, в якому він проживає, підійшов до малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого, із застосуванням фізичного насильства, яке виразилось у нанесенні їм ударів руками в голову, всупереч їх волі, затягнув у приміщення свого будинку, де також наносив їм удари руками в голову та вчиняв відносно них розпусні дії, які одночасно знімав ці поді на відео за допомогою камери свого мобільного телефона, та утримував їх приблизно до 21 год. 00 хв. 16.08.2019.

Таким чином, ОСОБА_2 підозрюється у незаконному позбавленні волі людей, вчиненому відносно двох малолітніх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.146 КК України.

Крім цього, ОСОБА_2 , 16 ІНФОРМАЦІЯ_4 2019 року, приблизно о 20 год. 40 хв., керуючись прямим умислом, спрямованим на вчинення розпусних дій щодо двох малолітніх осіб, перебуваючи поряд із будинком № АДРЕСА_1 на вул. Янки АДРЕСА_1 . Львові, в якому він проживає, підійшов до малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після чого, із застосуванням фізичного насильства, всупереч їх волі, затягнув у приміщення свого будинку, де наносив їм удари руками в голову та вчиняв відносно них розпусні дії, які виразились у примушуванні потерпілих до оголення своїх статевих органів, навчанні статевим збоченням та примушуванні потерпілих до вчинення статевих зносин між собою у вигляді орального сексу, одночасно знімав всі ці події на відео за допомогою камери свого мобільного телефона.

Таким чином, ОСОБА_2 підозрюється у вчиненні розпусних дій щодо малолітніх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.156 КК України.

16.08.2019 слідчим СВ Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області Сенівим Р.П. в порядку ст.208 КПК України затримано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та 17.08.2019,за погодженням із заступником керівника Львівської місцевої прокуратури №2 юристом 1 класу Пацюркевичем Олександром Вікторовичем, його повідомлено про підозру у незаконному позбавленні волі людей, вчиненому відносно двох малолітніх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.146 КК України та у вчиненні розпусних дій щодо малолітніх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.156 КК України.

Відомості про підозрюваного: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженець м. Львова, українець, громадянин України, зі слів раніше не судимий, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 .

В ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні слідчого експерименту за участі малолітніх потерпілих ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою законності фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

На підставі наведеного, з метою законної фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, які мають значення для встановлення істини по даному кримінальному правопорушенню просить надати дозвіл на проведення слідчого експерименту у житлі.

В судове засідання, призначене на 24.10.2019 року ніхто не з`явився, однак слідчий Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області Сенів Р.П. подав заяву з проханням про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримує, просить його задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні без фіксування судового засідання технічними засобами.

Відповідно до ч.5 ст.240 КПК України, слідчий експеримент, що проводиться в житлі чи іншому володінні особи, здійснюється лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором, або прокурора, яке розглядається в порядку, передбаченому цим Кодексом, для розгляду клопотань про проведення обшуку в житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до ч.1 ст.240 КПК України, з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий, прокурор має право провести слідчий експеримент шляхом відтворення дій, обстановки, обставин певної події, проведення необхідних дослідів чи випробувань.

Згідно ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Ознайомившись із матеріалами клопотання та додатками до нього, приходжу до висновку, що дане клопотання підлягає до задоволення.

Відтак, наявні достатні підстави для проведення слідчого експерименту у житлі за адресою: АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за участі малолітніх потерпілих ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з метою перевірки та уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 110, 233-236, 240 КПК України, слідчий суддя, -

постановив :

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення слідчого експерименту у житлі за адресою: АДРЕСА_3 , де фактично проживає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за участі малолітніх потерпілих ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Виконання ухвали доручити слідчому СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області Сеніву Р.П.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Р. Б. Єзерський

Дата ухвалення рішення 24.10.2019
Оприлюднено 26.10.2019

Судовий реєстр по справі 466/8126/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 29.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 24.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 23.10.2019 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 23.10.2019 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 22.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 15.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне
Ухвала від 04.10.2019 Шевченківський районний суд м.Львова Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 466/8126/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону