Справа № 404/7490/19
Номер провадження 1-кс/404/4826/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2019 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у рамках кримінального провадження №12019120020007602 від 04.10.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з вище вказаним клопотанням, відповідно до якого просив надати дозвіл слідчим СВ КропивницькогоВП ГУНПв Кіровоградськійобласті капітанполіції ОСОБА_3 , та слідчому ОСОБА_5 , на тимчасовий доступ до документів:
- які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістювилучення такоїінформації якамістить інформаціюпро зв`язок,кінцеве обладнанняспоживачів телекомунікаційнихпослуг,за період часу з 00год.00хв.01.01.2019до 00год.00хв.21.10.2019, за номерами № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
- які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_2 , з можливістювилучення такоїінформації якамістить інформаціюпро зв`язок,кінцеве обладнанняспоживачів телекомунікаційнихпослуг,за період часу з 00год.00хв.01.01.2019до 00год.00хв.21.10.2019, за номером № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_14 , № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 , № НОМЕР_18 , № НОМЕР_19 , мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Надати вищевказану інформацію із наданням наступних відомостей: адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечують зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонента А); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання (ІМЕІ), тощо; типи з`єднань абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дата, час та тривалості з`єднань абонента А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з якими відбувався сеанс зв`язку абонента А (абоненти Б); за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу.
Необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів слідчий пов`язує з тим, що 03.10.2019 року до Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області надійшла письмова заява від потерпілих ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про те що в період часу з 27.09.2019 по 03.10.2019 невстановлена особа на ім`я ОСОБА_8 за попередньою змовою з посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 під приводом реалізації кукурудзи, шахрайським шляхом незаконно заволоділа кукурудзою врожаю 2019 року на загальну суму 1 340980,00 гривень, яку в подальшому за допомогою підроблених документів було завезено на територію ІНФОРМАЦІЯ_3 , тим самим спричинивши шкоди потерпілому на вказану суму, що в 600 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.
За даним фактом були внесенні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019120020007602 від 04.10.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, тобто шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, що карається позбавленням волі на строк від п`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
В ході досудового розслідування, встановлено що невстановлена особа на ім`я ОСОБА_8 , використовуючи номер телефону № НОМЕР_3 , запропонувала потерпілим ОСОБА_6 та ОСОБА_7 придбати кукурудзу врожаю 2019 року з полів розташованих біля с. Василівка, Онуфріївського району, Кіровоградській області. Тоді ж запропонувала здійснювати перевезення за допомогою вантажних автомобілів які нібито належать особі на ім`я ОСОБА_8 .
Тоді в період часу з 27.09.2019 по 03.10.2019 до вказаних полів були направлені автомобілі марки КАМАЗ з реєстраційним номером НОМЕР_20 , марки КАМАЗ з реєстраційним номером НОМЕР_21 , марки КАМАЗ з реєстраційним номером НОМЕР_22 , марки Volvo з реєстраційним номером НОМЕР_23 , марки MAN з реєстраційним номером НОМЕР_24 , марки Мерседес з реєстраційним номером НОМЕР_25 , марки Мерседес з реєстраційним номером НОМЕР_26 , марки МАН з реєстраційним номером НОМЕР_27 які навантажені кукурудзою врожаю 2019 року перевозили товар нібито до м. Миколаїв де знаходиться особа на ім`я ОСОБА_8 .
В телефонній розмові була домовленість що особа на ім`я ОСОБА_8 розрахується 02.10.2019 за врожай кукурудзи, але після того як потерпілий чекав до 03.10.2019 та мобільний телефон особа на ім`я ОСОБА_8 не відповідав.
Після того потерпілий зателефонував останньому водієві на мобільний телефон та той повідомив що перевозили кукурудзу врожай 2019 року на територію ІНФОРМАЦІЯ_3 розташованого по вул. Варшавській у м. Кропивницький, та під якими саме документами йому не відомо оскільки товарно-транспортні накладні залишив у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
З метою документування неправомірних дій збоку посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 , працівниками поліції на підставі Ухвали слідчого суді ОСОБА_1 , від 16.10.2019 було проведено обшук на території філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Код ЄДРПОУ: НОМЕР_28 , юридична адреса: АДРЕСА_3 .
В зв`язку з чим виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу про зв`язок та кінцеве обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, відповідно до показів потерпілого ОСОБА_6 що користується телефоном № НОМЕР_1 , комбайнер ОСОБА_9 що користувався телефоном № НОМЕР_2 , невстановлена особа на ім`я ОСОБА_8 що користувався телефоном № НОМЕР_3 , ОСОБА_10 що користується телефоном № НОМЕР_6 , ОСОБА_7 що користується телефоном № НОМЕР_4 , ОСОБА_11 що користується телефоном № НОМЕР_7 , ОСОБА_12 що користується телефоном № НОМЕР_8 , ОСОБА_13 що користується телефоном № НОМЕР_9 , ОСОБА_14 що користується телефоном № НОМЕР_10 та № НОМЕР_11 , ОСОБА_15 що користується телефоном № НОМЕР_12 , ОСОБА_16 що користується телефоном № НОМЕР_13 , ОСОБА_11 що користується телефоном № НОМЕР_7 , ОСОБА_17 що користується телефоном № НОМЕР_14 , ОСОБА_18 що користується телефоном № НОМЕР_5 , ОСОБА_19 що користується телефоном № НОМЕР_15 , ОСОБА_20 що користується телефоном № НОМЕР_16 , ОСОБА_21 що користується телефоном № НОМЕР_17 , ОСОБА_22 що користується телефоном № НОМЕР_18 , ОСОБА_23 що користується телефоном № НОМЕР_19 .
У зв`язку з вищевикладеним виникла необхідність у тимчасовому доступі до вказаної інформації.
До початку судового розгляду слідчий подав письмову заяву, відповідно до якої вказав, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без його участі.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України,фіксація підчас розглядуклопотання слідчимсуддею задопомогою технічних засобів не здійснювалась.
За правилами ч. 2 ст. 163 КПК України, виклик володільця речей і документів не проводився, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного:
Згідно з ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема і подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому, положеннями ст. 92 КПК України регламентовано, що обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Для забезпечення повноти і всебічності досудового розслідування та викриття винних осіб у вчиненні кримінального правопорушення існує об`єктивна необхідність для надання тимчасового доступу до вищевказаних документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх-здійснити їх виїмку (ч. 1 ст. 159 КК України).
Матеріали клопотання містять достатні письмові докази, які засвідчують необхідність огляду та вилучення означених документів, оскільки існує обґрунтована потреба у тимчасовому доступі до вищевказаних документів та їх огляду, з метою з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні та здобуття прямих доказів для розкриття даного кримінального правопорушення, при цьому іншим законним способом оглянути їх неможливо.
З урахуванням вищевикладених правових норм, слідчий суддя, вважає, що клопотання підлягає задоволенню тільки в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме паперових носіїв та оптичних носіїв для лазерних систем зчитування про зв`язок абонентів, отримання ними телекомунікаційних послуг, їх з`єднання, їх тривалості, маршрути пересування, що знаходяться в операторів телекомунікацій, але без деталізації розмов, оскільки для надання дозволу на втручання у приватне спілкування законодавцем передбачений інший порядок (глава 21 КПК України).
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 246-247, 258, 263-264, 309 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити частково.
Надати тимчасовий доступ слідчим СВ КропивницькогоВП ГУНПв Кіровоградськійобласті капітануполіції ОСОБА_3 , та слідчому ОСОБА_5 , на тимчасовий доступ до документів:
- які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістювилучення такоїінформації якамістить інформаціюпро зв`язок,кінцеве обладнанняспоживачів телекомунікаційнихпослуг (безрозголошення змістурозмов),за період часу з 00год.00хв.01.01.2019до 00год.00хв.21.10.2019, за номерами № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
- які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_2 , з можливістювилучення такоїінформації якамістить інформаціюпро зв`язок,кінцеве обладнанняспоживачів телекомунікаційнихпослуг (безрозголошення змістурозмов),за період часу з 00год.00хв.01.01.2019до 00год.00хв.21.10.2019, за номером № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_14 , № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 , № НОМЕР_18 , № НОМЕР_19 , мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Зобов`язати операторів телекомунікацій виготовити на електронному носії документ за вказаними вище SIM з наступними відомостями: адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонент А); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ) тощо; типи з`єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки (без розголошення змісту розмов), SMS, MMS (без розголошення змісту повідомлень), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента А (абонент Б); за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентомА надати відомості про його особу.
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Строк дії цієї ухвали встановити до 22.11.2019 року.
Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є передумовою для обов`язкового застосування наслідків вимог ст. 166 КПК України, - (примусове вилучення) проведення обшуку.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає (ст. 309 КПК України).
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 85190661 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні