ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
м. Київ
25.10.2019Справа № 910/14811/19
Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О. , розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків (вул. Інженерна, буд. 3, м. Костянтинівка, Донецька обл.., 85103) до Товариства з обмеженою відповідальністю Еннеада (вул. Раїси Окіпної, буд. 4, м. Київ, 02002), Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) (Кіпр, Нікосія, 2406, 9 Егкомі, Зінонос Кітейос (Zinonos Kitieos. 9 Egkomi. 2406, Nicosia, Cyprus)), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Костянтинівський завод металургійного обладнання (вул. Інженерна, буд. 3, м. Костянтинівка, Донецька обл., 85103) про переведення прав та обов`язків покупця за договором,
В С Т А Н О В И В:
22.10.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла зазначена позовна заява та передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Відповідно до заявлених позовних вимог позивач просить суд перевести на Товариство з обмеженою відповідальністю Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків права та обов`язки покупця за договором купівлі-продажу частки Товариства з обмеженою відповідальністю Еннеада у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю Костянтинівський завод металургійного обладнання у розмірі 2,48%; судові витрати покласти на відповідача.
22.10.2019 до суду надійшла заява позивача про забезпечення позову. Ухвалою суду від 24.10.2019 заяву задоволено, накладено арешт на корпоративні права (частку) у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю Костянтинівський завод металургійного обладнання у розмірі 33,75% вартістю 1900000,00 грн., що належить Товариству з обмеженою відповідальністю Еннеада , Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD). Заборонено державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суб`єктам державної реєстрації прав (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київський та Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, нотаріусам, акредитованим суб`єктам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ) вчиняти реєстраційні дії, які стосуються зміни складу та інформації про засновників товариства, внесення змін до статуту та змін інших відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю Костянтинівський завод металургійного обладнання .
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив таке.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
При цьому згідно із ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи категорію та складність спору, предмет позову та зміст заявлених позовних вимог, склад учасників спору, суд приходить до висновку про розгляд вказаної справи в порядку загального позовного провадження.
Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
За таких обставин, враховуючи необхідність дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених у статтях 2 та 4 Господарського процесуального кодексу України та з метою недопущення порушення передбачених статтею 42 Господарського процесуального кодексу України процесуальних прав учасників справи, суд вважає за необхідне призначити у справі підготовче засідання та встановити учасникам справи строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції у даному спорі з урахуванням вимог частини 8 статті 165, частини 4 статті 166 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, позивачем до позовної заяви додано клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить суд витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Еннеада , Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД для огляду договір купівлі-продажу від 29.08.2013, укладеного між ТОВ Еннеада та Компанією ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД ; договір від 13.10.2014 про розірвання договору купівлі-продажу 29.08.2013, укладеного між ТОВ Еннеада та Компанією ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД ; договір про припинення зобов`язань від 20.03.2019 за договором від 13.10.2014 про розірвання договору купівлі-продажу 29.08.2013, укладеного між ТОВ Еннеада та Компанією ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД .
Частиною першою статті 73 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно із ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
З огляду на відомості, заявлені позивачем щодо витребування доказів, враховуючи заявлені позовні вимоги, суд вважає за необхідне вказане клопотання позивача про витребування вказаних доказів задовольнити.
Судом встановлено, що відповідач Компанія ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) є нерезидентом України.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, місцезнаходженням Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) є Кіпр, Нікосія, 2406, 9 Егкомі, Зінонос Кітейос (Zinonos Kitieos. 9 Egkomi, 2406, Nicosia, Cyprus).
За приписами ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.
Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 Господарського процесуального кодексу України).
Оскільки судом встановлено, що відповідач Компанія ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) є нерезидентом, який не має на території України офіційно зареєстрованого представництва, то про розгляд даної справи вказаного відповідача належить повідомляти у порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України або передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно зі ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Порядок вручення судових та позасудових документів на території Республіки Сейшельські острови регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазька конвенція 1965 року).
Статтею 1 вказаної Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
За змістом статті 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).
Згідно із ст. 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:
a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або
b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.
Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.
Відповідно до п. 2.3. розділу ІІ Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України,Державної судової адміністрації України27.06.2008 № 1092/5/54, доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.
Враховуючи, що Республіка Кіпр являється підписантом Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 15.11.1965, суд доходить висновку, що про розгляд справи відповідача Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) належить повідомляти у порядку, передбаченому Конвенцією. Центральним органом Республіки Кіпр згідно Конвенції є Ministry of Justice and Public Order, 125 Athalassas Avenue, 1461 Strovolos NICOSIA Cyprus. Відповідачу Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) для належного повідомлення про розгляд справи необхідно вручати судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на англійську мову відповідно до вимог Конвенції Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах .
Таким чином, суд вважає за необхідне звернутись до Центрального органу Республіки Кіпр - (Ministry of Justice and Public Order, 125 Athalassas Avenue, 1461 Strovolos NICOSIA Cyprus) з проханням про вручення судових документів відповідачу у справі - Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) (Кіпр, Нікосія, 2406, 9 Егкомі, Зінонос Кітейос) (Zinonos Kitieos. 9 Egkomi, 2406, Nicosia, Cyprus)).
Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів
Оскільки суд зобов`язаний належним чином повідомити відповідача Компанію ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи положення Конвенції від 15.11.1965 про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах та приписи ст.ст. 228, 229 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення реалізації процесуальних прав Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) як відповідача у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 3, 12, 31, 73, 74, 80, 81, 176, 177, 181, 228, 229, 247, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків (вул. Інженерна, буд. 3, м. Костянтинівка, Донецька обл.., 85103) до Товариства з обмеженою відповідальністю Еннеада (вул. Раїси Окіпної, буд. 4, м. Київ, 02002), Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) (Кіпр, Нікосія, 2406, 9 Егкомі, Зінонос Кітейос (Zinonos Kitieos. 9 Egkomi. 2406, Nicosia, Cyprus)), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Костянтинівський завод металургійного обладнання (вул. Інженерна, буд. 3, м. Костянтинівка, Донецька обл., 85103) про переведення прав та обов`язків покупця за договором.
2. Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 23.04.20 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, корпус В, зал № 13 .
4. Зобов`язати позивача у строк до 20.11.2019 надати суду переклад на англійську мову, з нотаріальним засвідченням його вірності, позовної заяви та ухвали від 25.10.2019 Господарського суду міста Києва про відкриття провадження у справі № 910/14811/19.
5. Запропонувати відповідачам у строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження подати до суду відзив на позовну заяву, оформлений відповідно до вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; забезпечити направлення позивачу копії відзиву на позов та доданих до нього документів, докази на підтвердження такого направлення разом з відзивом надати суду. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
6. Запропонувати позивачу у строк не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, копію якого направити відповідачу в той самий строк, докази направлення надати суду разом з відповіддю на відзив.
7. Визначити відповідачам строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Встановити строк для подання пояснень третьою особою щодо позову - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.
9. Попередити позивача про наслідки, передбачені пунктом 4 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України.
10. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Еннеада (вул. Раїси Окіпної, буд. 4, м. Київ, 02002, ідентифікаційний код 35793971), Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) (Кіпр, Нікосія, 2406, 9 Егкомі, Зінонос Кітейос , реєстраційний номер НЕ319177 ) (Zinonos Kitieos. 9 Egkomi, 2406, Nicosia, Cyprus)):
- договір купівлі-продажу від 29.08.2013, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю Еннеада та Компанією ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) для огляду у судовому засіданні;
- договір від 13.10.2014 про розірвання договору купівлі-продажу 29.08.2013, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю Еннеада та Компанією ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) для огляду у судовому засіданні;
- договір про припинення зобов`язань від 20.03.2019 за договором від 13.10.2014 про розірвання договору купівлі-продажу 29.08.2013, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю Еннеада та Компанією ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) для огляду у судовому засіданні.
11. Попередити відповідачів, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
12. Звернутися до уповноваженого Центрального органу Республіки Кіпр - (Ministry of Justice and Public Order, 125 Athalassas Avenue, 1461 Strovolos NICOSIA Cyprus) з проханням про вручення судових документів відповідачу у справі - Компанії ЕмСі Коппер Індастріал ЛТД (MC COPPER INDUSTRIAL LTD) (Кіпр, Нікосія, 2406, 9 Егкомі, Зінонос Кітейос) (Zinonos Kitieos. 9 Egkomi, 2406, Nicosia , Cyprus )).
13. Зупинити провадження по справі № 910/14811/19 до виконання судових доручень про вручення судового документу чи повідомлень про неможливість таких вручень.
14. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня складення повної ухвали. При цьому, згідно з п.п. 17.5 п. 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/ .
Дата підписання ухвали 25.10.2019.
Суддя В.О.Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2019 |
Оприлюднено | 27.10.2019 |
Номер документу | 85206656 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні