Ухвала
від 29.10.2019 по справі 686/29855/18
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УКРАЇНА

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Справа № 686/29855/18

Провадження № 22-з/4820/92/19

УХВАЛА

29 жовтня 2019 року м. Хмельницький

Хмельницький апеляційний суд у складі судді Гринчука Р.С. розглянув заяву адвоката Гавриленка Р.В. про роз`яснення ухвали Хмельницького апеляційного суду про відмову у задоволенні заяви про відвід колегії суддів судової палати у цивільних справах Хмельницького апеляційного суду,

встановив:

До апеляційного суду надійшла заява від представника ТОВ АГРОПАРТНЕР-1 адвоката Гавриленко Р.В. про роз`яснення ухвали Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2019 року, якою йому було відмовлено у задоволенні заяви про відвід колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Хмельницького апеляційного суду. На обґрунтування зави вказав на те, що йому не зрозуміла мотивувальна частина вказаної ухвали, оскільки з її тексту не вбачається чи взято до уваги доводи представника апелянта щодо підстав відводу даної колегії.

Зокрема, на думку заявника, ухвала Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2019 року підлягає роз`ясненню щодо того чи враховано судом при вирішенні питання про відвід всьому складу колегії суддів Хмельницького апеляційного суду рішення Європейського суду з прав людини у справі « Pullar v.United Kingdom» та чи прийнято до уваги факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи, а саме участь суддів членів колегії Хмельницького апеляційного суду при розгляді такого ж спору в інших справах. Окрім того просив роз`яснити в який спосіб суддя при розгляді заяви про відвід колегії суддів, виключив будь-яку можливість, яка б ставила під сумнів прояв цими суддями безсторонності, упередженості та особистої зацікавленості у результаті вирішення справи.

Судовий розгляд проведено без виклику учасників справи.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви з огляду на наступне.

Відповідно до положень статті 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.

Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.

Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення.

Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

У пункті 21 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судове рішення у цивільній справі від 18 грудня 2009 року, № 14 зазначено, що роз`яснення рішення суду, а не ухвали, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання.

Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.

Як вбачається із змісту ухвали Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2019 року, яку просить роз`яснити представник позивача (апелянта), вказана ухвала не допускає різних варіантів тлумачення, у ній викладено мотиви щодо відмови у задоволенні заяви про відвід колегії суддів, резолютивна частина вказаної ухвали є чіткою, зрозумілою та містить однозначний правовий висновок, а тому не підлягає роз`ясненню в порядку статті 271 ЦПК України .

З урахуванням вищезазначеного, а також, враховуючи, що представник позивача (апелянта) адвокат Гавриленко Р.В. просив роз`яснити саме мотивувальну частину ухвали Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2019 року, а не її резолютивну частину, у задоволенні заяви адвоката Гавриленко Р.В. необхідно відмовити.

Слід також зазначити, що в рішенні Європейського суду з прав людини у справі Pullar v.United Kingdom , на яке посилається адвокат Гавриленко Р.В. як на підставу роз`яснення судового рішення стосовно мотивів відмови у задоволенні його заяви про відвід колегії суддів справедливо зазначено, що вимога щодо безсторонності суду включає в себе по-перше, як персональну безсторонність судді, що виражається у тому, що суддя не має мати упереджене ставлення до справи з особистих причин. Така безсторонність суду презюмується, якщо немає доказів зворотнього. По-друге, суду належить бути безстороннім також з точки зору об`єктивного спостерігача, тобто об`єктивний спостерігач має мати достатні гарантії, щоб виключити будь-які законні сумніви у відношенні безсторонності суду (п.30 у справі Пуллар проти Сполучного Королівства від 10 червня 1996 року).

Разом з тим у зазначеному рішенні йде мова про можливу упередженість одного з присяжних, який раніше працював в архітектурній фірмі, в інтересах якої ймовірно вчиняв корупційні дії обвинувачений. Зазначений присяжний був особисто знайомий зі свідками у даній справі, а саме партнером даної архітектурної фірми та її геодезистом. Дане рішення Європейського суду з прав людини, насамперед, роз`яснює, що суду у кожній конкретній справі слід перевіряти, чи має прийняте судом рішення в розрізі існуючого знайомства з учасниками справи у кожному конкретному випадку такі характер і ступінь, які свідчать про відсутність неупередженості суду (п.38).

Таким чином висновки ЄСПЛ у вищезазначеній справі не стосуються фактичних обставин, з якими адвокат Гавриленко Р.В. пов`язує необхідність роз`яснення судового рішення.

Керуючись ст.ст. 271, 389, 390 ЦПК України , суд,

ухвалив:

Відмовити адвокату Гавриленко Р.В. у роз`ясненні ухвали Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2019 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, проте може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Р.С. Гринчук

СудХмельницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено01.11.2019
Номер документу85294770
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —686/29855/18

Ухвала від 13.05.2021

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

Постанова від 03.08.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

П'єнта І. В.

Ухвала від 03.08.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

П'єнта І. В.

Постанова від 03.08.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

П'єнта І. В.

Ухвала від 20.05.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

П'єнта І. В.

Ухвала від 06.11.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

П'єнта І. В.

Ухвала від 29.10.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Гринчук Р. С.

Ухвала від 24.10.2019

Хмельницький апеляційний суд

Гринчук Р. С.

Ухвала від 10.10.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

П'єнта І. В.

Ухвала від 08.10.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Гринчук Р. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні