Ухвала
30 жовтня 2019 року
м. Київ
справа № 296/6246/17
провадження № 61-17878ск19
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Гулейкова І. Ю., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою Державного підприємства Житомирський експертно-технічний центр Держпраці на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 31 травня 2019 року та постанову Житомирського апеляційного суду від 17 вересня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Житомирський експертно-технічний центр Держпраці , Державної служби України з питань праці про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Житомирський експертно-технічний центр Держпраці у жовтні 2019 року засобами поштового зв`язку звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 31 травня 2019 року та постанову Житомирського апеляційного суду від 17 вересня 2019 року у вищевказаній справі.
Касаційна скарга подана в передбачений законом строк та з дотриманням вимог закону щодо форми та змісту.
Відповідно до частини сьомої статті 394 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суддя-доповідач постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.
Ураховуючи, що судом не встановлено підстав для залишення касаційної скарги без руху, відмови у відкритті касаційного провадження чи повернення касаційної скарги, зважаючи на те, що доводи касаційної скарги підлягають перевірці за матеріалами справи, отже, наявні підстави для відкриття касаційного провадження.
Крім того, матеріали касаційного провадження містять клопотання заявника про зупинення виконання рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 31 травня 2019 року та постанови Житомирського апеляційного суду від 17 вересня 2019 року у справі № 296/6246/17 до закінчення їх перегляду в касаційному порядку.
Клопотання обґрунтовано тим, що виконання оскаржуваних судових рішень призведе до порушення стабільності фінансового стану підприємства та утворення заборгованості по виплаті заробітної плати його працівникам.
Згідно зі змістом частини восьмої статті 394 ЦПК України за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії.
Відповідно до частини першої статті 436 ЦПК України суд касаційної інстанції за заявою учасника або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Перелік справ, у яких суди допускають негайне виконання судових рішень, визначений статтею 430 ЦПК України і включає справи про присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць, та про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника.
Частиною восьмою статті 235 КЗпП України також передбачено, що рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
Перевіривши доводи клопотання заявника про зупинення виконання судових рішень, Верховний Суд дійшов висновку про задоволення указаного клопотання частково із врахуванням вимог частини першої статті 430 ЦПК України, тобто за виключенням стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більше ніж за один місяць.
Керуючись статтями 394, 436 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Житомирський експертно-технічний центр Держпраці , Державної служби України з питань праці про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, відшкодування моральної шкоди, за касаційною скаргою Державного підприємства Житомирський експертно-технічний центр Держпраці на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 31 травня 2019 року та постанову Житомирського апеляційного суду від 17 вересня 2019 року.
Клопотання Державного підприємства Житомирський експертно-технічний центр Держпраці про зупинення виконання судових рішень задовольнити частково.
Зупинити виконання рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 31 травня 2019 року та постанови Житомирського апеляційного суду від 17 вересня 2019 року до закінчення касаційного провадження, за виключенням стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більше ніж за один місяць.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, яка за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, в 10-денний строк з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Суддя І. Ю. Гулейков
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2019 |
Оприлюднено | 01.11.2019 |
Номер документу | 85325102 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Гулейков Ігор Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні