ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"29" жовтня 2019 р. Справа № Б-19/67-08
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши справу за заявою публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Харківської Обласної Дирекції, м. Харків, про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Росія", с. Чорне Великобурлуцького району Харківської області , код ЄДРПОУ 30742959 за участю :
учасники судового процесу не з`явились,
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 18.09.2009 ТОВ "Росія" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Ухвалою суду від 23.09.2019 розгляд звіту ліквідатора відкладено на 29.10.2019.
У призначене судове засідання учасники судового процесу не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені ухвалою суду.
Від арбітражного керуючого Шкіптана Д.В. 29.10.2019 електронною поштою через канцелярію суду надійшов проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури, з якого вбачається, що ліквідаційна процедура не завершена.
Суд зазначає, що на даний час ліквідатором ТОВ "Росія" є арбітражний керуючий Шкіптан Д.В., яким 25.01.2018 подана заява про дострокове припинення його обов`язків як ліквідатора ТОВ "Росія", у зв`язку із неможливістю їх подальшого виконання за сімейними обставинами.
Судом застосовано автоматизовану систему для визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у даній справі.
Автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого Цифри Г.М., якою не подано заяву про згоду на участь у справі.
Враховуючи, що арбітражним керуючим Шкіптан Д.В., який виконує обов`язки ліквідатора в даній справі, подана заява про звільнення, а арбітражним керуючим Цифрою Г.М., яку визначено автоматизованою системою, не подано заяву на участь у даній справі в якості ліквідатора, суд вважає за необхідне повторно здійснити запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором у даній справі.
Суд також зазначає, що згідно ч. 8 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до 19.01.2013, яка застосовувалась в даній справі до 21.10.2019) до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
В даній справі створено комітет кредиторів у складі : ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" (голова комітету кредиторів), УПФУ в Великобурлуцькому районі Харківської області (правонаступник - Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області), АК "Харківобленерго".
Ухвалою суду від 21.08.2019 зобов`язано голову комітету кредиторів скликати та провести збори комітету кредиторів, на яких вирішити питання щодо кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором в даній справі, а також вирішити питання щодо оплати винагороди ліквідатора в даній справі.
Попереджено кредиторів про належне користування правами та необхідність виконувати обов`язки, що передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до 19.01.2013). Попереджено кредиторів про можливість застосування судом заходу процесуального примусу в вигляді стягнення штрафу в дохід державного бюджету за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; за зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству (ст. 135 ГПК України).
Ухвалою суду від 24.09.2019 повторно зобов`язано голову комітету кредиторів скликати та провести збори комітету кредиторів, на яких вирішити питання щодо кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором в даній справі, а також вирішити питання щодо оплати винагороди ліквідатора в даній справі.
Повторно попереджено кредиторів про належне користування правами та необхідність виконувати обов`язки, що передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до 19.01.2013). Попереджено кредиторів про можливість застосування судом заходу процесуального примусу в вигляді стягнення штрафу в дохід державного бюджету за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; за зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству (ст. 135 ГПК України).
Ухвали суду від 21.08.2019, від 24.09.2019 отримані кредиторами, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Головою комітету кредиторів не надано докази скликання та проведення зборів комітету кредиторів, а також не надано доказів неможливості скликання та проведення зборів комітету кредиторів та вирішення питань щодо кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором в даній справі, а також вирішити питання щодо оплати винагороди ліквідатора в даній справі.
Суд звертає увагу на те, що з 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, відповідно до норм якого здійснюється подальше провадження у даній справі.
Відповідно до положень ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого;
Згідно ч. 11 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства засідання комітету кредиторів скликається та проводиться за правилами, визначеними для зборів кредиторів.
Згідно положень ст. 18 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що головою комітету кредиторів - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" не виконані дії, які суд зобов`язав вчинити, без поважних причин, що є підставою для застосування до ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" заходу процесуального примусу в вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 7 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум у 2019 році на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2019 року складає 1921 гривню.
Відповідно до ч. 5 ст. 135 ГПК України ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про стягнення з ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" штрафу в розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 19210,00 грн., шляхом його стягнення в дохід Державного бюджету України в особі Державної судової адміністрації України.
Враховуючи вищевикладене, неявку в судове засідання учасників судового процесу та незавершеність ліквідаційної процедури, суд відкладає розгляд звіту ліквідатора та заяви арбітражного керуючого Шкіптана Д.В. про дострокове припинення його обов`язків як ліквідатора ТОВ "Росія".
Суд зазначає, що арбітражний керуючий Шкіптан Д.В. продовжує виконувати обов`язки ліквідатора ТОВ "Росія" до призначення іншого ліквідатора.
На підставі викладеного та керуючись статтями ст. ст. 3-1, 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до 19.01.2013р.), ст. ст. 48, 59-65 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 12, 18, 135, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відкласти розгляд звіту ліквідатора та заяви арбітражного керуючого Шкіптана Д.В. про дострокове припинення його обов`язків як ліквідатора ТОВ "Росія" на "26" листопада 2019 р. о(об) 12:30
Судове засідання відбудеться за адресою : м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під`їзд, зал № 322.
Застосувати автоматизовану систему для обрання кандидатури арбітражного керуючого з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, для призначення ліквідатором боржника.
Зобов`язати визначеного автоматизованою системою арбітражному керуючому надати суду заяву на участь у справі в якості ліквідатора боржника.
Після визначення автоматизованою системою кандидатури арбітражного керуючого направити на його адресу копію даної ухвали.
Арбітражному керуючому Шкіптану Д.В. - продовжувати виконувати обов`язки ліквідатора ТОВ "Росія".
Зобов`язати голову комітету кредиторів (ПАТ "Райффайзен Банк Аваль) скликати та провести збори комітету кредиторів, на яких вирішити питання щодо кандидатури арбітражного керуючого, якого можливо призначити ліквідатором в даній справі, а також вирішити питання щодо оплати винагороди ліквідатора в даній справі.
Втретє попередити кредиторів про належне користування правами та необхідність виконувати обов`язки, що передбачені Кодексом України з процедур банкрутства.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" (01011, Україна, м. Київ, вул. Лєскова, 9, код ЄДРПОУ 14305909) в дохід державного бюджету в особі Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795; отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31116106026007; код класифікації доходів бюджету: 21081100) штраф у розмірі 20070,00 грн.
Стягувач: Державна судова адміністрація України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795; отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31116106026007; код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Боржник: Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" (01011, Україна, м. Київ, вул. Лєскова, 9, код ЄДРПОУ 14305909).
Ухвала набирає законної сили 29 жовтня 2019 року.
Дана ухвала відповідно до норм Закону України "Про виконавче провадження" є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років, тобто до 30 жовтня 2022 року.
Ухвала в частині стягнення штрафу може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 29 жовтня 2019 року.
Суддя Яризько В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2019 |
Оприлюднено | 04.11.2019 |
Номер документу | 85326920 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні