ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
(додаткове)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" жовтня 2019 р.Справа № 922/1654/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шарко Л.В.
При секретарі Васильєвій Л.О.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ +", м. Харків про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ +", м. Харків до Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області 3-я особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області про За участі представників: стягнення 309112,57 грн. позивача - Соловйова О.В., адвокат відповідно до договору №38 про надання правничої допомоги від 11.03.2019 року та ордеру серії ХВ № 1729/1 від 29.05.19р.; відповідача - Коваленко М.В., довіреність №№ 21/9/20-40-08-04-01 від 02.09.19р.; третьої особи - не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ+", м. Харків звернулось до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області, м. Харків збитки в розмірі 309112,57 грн., які складаються з: 305724,44 грн. упущеної вигоди та 3388,13 грн. реальних збитків. Судові витрати просить покласти на відповідача.
Ухвалою суду від 10.06.19р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/1654/19 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на "02" липня 2019 р. о 14:00 год.
Ухвалою суду від 24.07.19р. залучено до участі у справі в якості 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області. Продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів по 09.09.19р.
Ухвалою суду від 09.09.19р. замінено відповідача по справі ГУ ДФС у Харківській області на його правонаступника - ГУ ДПС у Харківській області. Закрито підготовче провадження по справі та призначено розгляд справи по суті.
Рішенням суду від 09.10.19р. позовні вимоги задоволено повністю. Стягнуто з Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ +" упущену вигоду в сумі 305724,44 грн.; реальні збитки в сумі 3388,13 грн. Стягнуто з Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області на користь Державного бюджету України 4636,69 грн. судового збору.
11.10.19р. від Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ +", м. Харків надійшла заява про ухвалення додаткового рішення про відшкодування витрат на правову допомогу.
Ухвалою суду від 11.10.19р. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ+", м. Харків про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу призначено до розгляду в судовому засіданні на21.10.19 р. о 14:00 год.
Судове засідання у справі №922/1654/19, яке було призначено на "21" жовтня 2019 р. о 14:00 год. не відбулось у зв`язку з перебування судді Шарко Л.В. на лікарняному.
21.10.19р. від Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області надійшло клопотання про зменшення витрат на правничу допомогу адвоката.
Ухвалою суду від 24.10.19р., в порядку ст. ст. 120, 121 ГПК України, повідомлено учасників процесу про те, що судове засідання у справі №922/1654/19 відбудеться "24" жовтня 2019 р. об 11:00 год.
Представник позивач в судовому засіданні 24.10.19р. підтримав заяву про ухвалення додаткового рішення по справі щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу.
Представник відповідача в судовому засіданні 24.10.19р. вважає суму адвокатських витрат необґрунтованою, просить зменшити заявлену суму.
Представник 3-ї особи в судове засідання 24.10.19р. не з`явився.
Суд, дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ+", м. Харків про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, встановлено, що її подано у строки, передбачені положеннями ч. 8 ст. 129 ГПК України та зазначає наступне.
Відповідно до ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 126 ГПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
В силу ч. 2 ст. 126 ГПК України, за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Відповідно до пунктів 1, 5, 6 ст. 1 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом; захист - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні захисту прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення; інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення.
З приводу зазначеного питання висловлювався і Конституційний Суду України, так, пунктом 3.2 рішення від 30 вересня 2009 року № 23-рп/2009 передбачено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема в судах та інших державних органах тощо. Вибір форми та суб`єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати. Право на правову допомогу - це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб`єктами права.
Також Конституційний Суд України зазначив і про те, що гарантування кожному права на правову допомогу в контексті частини другої статті 3, статті 59 Конституції України покладає на державу відповідні обов`язки щодо забезпечення особи правовою допомогою належного рівня. Такі обов`язки обумовлюють необхідність визначення в законах України, інших правових актах порядку, умов і способів надання цієї допомоги.
Отже, з викладеного слідує, що до правової (правничої) допомоги належать, зокрема, надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру тощо. (Додаткова Постанова ВС КАС від 05 вересня 2019 року по справі №826/841/17).
У відповідності до ч. 4 ст. 126 ГПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. (ч. 6 ст. 126 ГПК України)
Відповідно до статті 30 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта й інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним і враховувати витрачений адвокатом час.
В ч. 3 ст. 126 ГПК України встановлено, що: для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Між позивачем (ТОВ "ПОЛІПЛАСТ+") та Адвокатським об`єднанням "Соловйова, Ярова та партнери" укладено договір про надання правничої допомоги №38 від 11.03.19р.
Відповідно до п. 1.1. - 1.2. Договору про надання правничої допомоги сторони погодили, що предметом цього договору є надання Адвокатським об`єднанням правової допомоги Клієнту за його дорученням, яка складається з:
- підготовка та складання позовної заяви до ГУ Державної фіскальної служби України Харківської області про стягнення збитків в Господарському суді Харківської області, Східному апеляційному господарському суді, Верховному суді;
- підготовка та складання всіх необхідних заяв по суті та заяв з процесуальних питань;
- представництво інтересів Клієнта в Господарському суді Харківської області, Східному апеляційному господарському суді, Верховному суді під час здійснення господарського судочинства у справі за позовом Клієнта до ГУ ДФС України у Харківській області;
- виконанні окремих доручень Клієнта, що стосується справи.
Клієнт надає право адвокату, уповноваженому адвокатським об`єднанням, при здійсненні своїх повноважень діяти без будь-яких обмежень, тобто з усіма процесуальними правами, які законодавством надані самому клієнту, як стороні у справі, в тому числі, але не виключно: від імені клієнта без обмежень бути представником в судах всіх інстанцій; подавати адвокатські запити і одержувати відповіді на них; подавати заяви, протоколи, рішення, заяви по суті та заяви з процесуальних питань, інші документи та ставити підпис на них; одержувати копії документів; знайомитися з матеріалами справи та документами; отримувати письмові висновки, а також користуватись всіма іншими правами, наданими законодавством України адвокату як представнику Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та цим Договором.
У відповідності до п.п. 3.1.-3.2. договору сторони погодили, що за надання правової допомоги клієнт сплачує адвокату гонорар у розмірі 400,00 (чотириста) гривень за одну годину роботи адвоката. Загальний розмір гонорару визначається згідно Звіту адвоката. Сторони домовилися, що клієнт оплачує гонорар поетапно, на підставі виставлених рахунків протягом 3-х робочих днів з моменту їх отримання. Остаточний розрахунок здійснюється на підставі Звіту адвоката та акту наданих послуг протягом 3-х днів з моменту підписання сторонами акта.
На виконання положень п. 3.1. договору про надання правничої допомоги ТОВ "ПОЛІПЛАСТ+" здійснено оплату послуг на підставі платіжних доручень:
- Платіжне доручення № 1889 від 11.03.2019 року,
- Платіжне доручення № 1914 від 20.03.2019 року,
- Платіжне доручення № 2066 від 10.06.2019 року,
- Платіжне доручення № 2221 від 30.08.2019 року,
- Платіжне доручення № 2280 від 20.09.2019 року,
- Платіжне доручення №2314 від 08.10.2019 року.
09.10.19р. між ТОВ "ПОЛІПЛАСТ+" та Адвокатським об`єднанням "Соловйова, Ярова та партнери" підписано Акт до Договору про надання професійної правничої допомоги №38 від 11.03.19р. відповідно до якого Адвокатським об`єднанням "Соловйова, Ярова та партнери" надано ТОВ "ПОЛІПЛАСТ+" юридичну допомогу, що підтверджується Звітом адвоката, на загальну суму 21000,00 грн., яка сплачена клієнтом в повному обсязі.
Договір про надання правової допомоги є підставою для надання адвокатських послуг та, зазвичай, укладається в письмовій формі (виключення щодо останнього наведені в частині 2 статті 27 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"). За своєю правовою природою договір про надання правової допомоги є договором про надання послуг, крім цього, на такий договір поширюються загальні норми та принципи договірного права, включаючи, але не обмежуючись главою 52 Цивільного кодексу України.
Як будь-який договір про надання послуг, договір про надання правової допомоги може бути оплатним або безоплатним. Ціна в договорі про надання правової допомоги встановлюється сторонами шляхом зазначення розміру та порядку обчислення адвокатського гонорару.
Адвокатський гонорар може існувати в двох формах - фіксований розмір та погодинна оплата. Вказані форми відрізняються порядком обчислення - при зазначенні фіксованого розміру для виплати адвокатського гонорару не обчислюється фактична кількість часу, витраченого адвокатом при наданні послуг клієнту, і навпаки, підставою для виплату гонорару, який зазначено як погодинну оплату, є кількість годин помножена на вартість такої години того чи іншого адвоката в залежності від його кваліфікації, досвіду, складності справи та інших критеріїв. Адвокатський гонорар (ціна договору про надання правової допомоги) зазначається сторонами як одна із умов договору при його укладенні. Вказане передбачено як приписами цивільного права, так і Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Відсутність в договорі про надання правової допомоги розміру та/або порядку обчислення адвокатського гонорару (як погодинної оплати або фіксованого розміру) не дає як суду, так і іншій стороні спору, можливості пересвідчитись у дійсній домовленості сторін щодо розміру адвокатського гонорару.
Тобто, визначаючи розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації гонорару адвоката іншою стороною, суди мають виходити з встановленого у самому договорі розміру та/або порядку обчислення таких витрат, що узгоджується з приписами ст. 30 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
У разі відсутності у тексті договору таких умов (пунктів) щодо порядку обчислення, форми та ціни послуг, що надаються адвокатом, суди, в залежності від конкретних обставин справи, інших доказів, наданих адвокатом, використовуючи свої дискреційні повноваження, мають право відмовити у задоволенні заяви про компенсацію судових витрат, задовольнити її повністю або частково.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Касаційного Господарського Суду Верховного Суду у справі № 914/359/18 від 21 березня 2019 року, № 922/1163/18 від 06 березня 2019 року.
Крім того, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, про що, зокрема, відзначено у п. 95 рішення у справі "Баришевський проти України" від 26.02.2015, п.п. 34-36 рішення у справі "Гімайдуліна і інших проти України" від 10.12.2009, п.80 рішення у справі "Двойних проти України" від 12.10.2006, п. 88 рішення у справі "Меріт проти України" від 30.03.2004 заявник має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" від 28.11.2002 зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
У визначенні розумно необхідного розміру сум, які підлягають сплаті за послуги адвоката, можуть братися до уваги, зокрема, але не виключно: встановлені нормативно-правовими актами норми видатків на службові відрядження (якщо їх установлено); вартість економних транспортних послуг; час, який міг би витратити на підготовку матеріалів кваліфікований фахівець; вартість оплати відповідних послуг адвокатів, яка склалася в країні або в регіоні; наявні відомості органів статистики або інших органів про ціни на ринку юридичних послуг; тривалість розгляду і складність справи тощо.
Як вбачається з п. 2.2.1. Звіту адвоката до договору про надання правничої допомоги дії адвоката з підготовки справи до розгляду склали:
- попереднє опрацювання матеріалів: аналіз документів, ознайомлення з матеріалами справи, з`ясування обставин справи та наявних у клієнта доказів - 3 години;
- формування правової позиції: опрацювання законодавчої, що регулює спірні відносини - 5 годин;
- Опрацювання постанов пленумів, роз`яснень, листів судів вищих судових інстанцій і правових висновків Верховного суду - 1 година;
- Аналіз судової практики з аналогічної категорії спорів - 3 години.
У відповідності до п. 2.2.2. Звіту адвоката до договору про надання правничої допомоги дії адвоката з підготовки заяв по суті склали:
- Позовна заява - 16 годин;
- Відповідь на відзив - 8 годин;
- Пояснення - 3 години.
Пунктом 2.2.3. Звіту адвоката до договору про надання правничої допомоги дії адвоката зі складення інших документів процесуального характеру склали:
- Заперечення на клопотання про припинення провадження у справі - 8 годин;
- Заява про залучення третьої особи до участі у справі - 3,5 годин.
У відповідності до п. 2.2.4. Звіту адвоката до договору про надання правничої допомоги інші дії адвоката, пов`язані з розглядом справи склали:
- Підготовка копій заяв по суті згідно кількості сторін та учасників у справі, копій доказів у справі, направлення їх заздалегідь рекомендованою поштою з повідомленням про вручення учасникам справи або за адресою сторони - 2,5 годин.
Участь адвоката в судових засіданнях у відповідності до п. 2.2.5. Звіту адвоката до договору про надання правничої допомоги склала:
- 02.07.2019, 30 хвилин
- 15.07.2019, 30 хвилин
- 24.07.2019, 30 хвилин
- 22.08.2019, 30 хвилин
- 09.09.2019, 30 хвилин
- 09:10.2019, 30 хвилин
- 07.10.2019, 30 хвилин.
В заяві про зменшення розміру адвокатських витрат Головне управління Державної податкової служби України у Харківській області зазначає про те, що значно завищеною та об`єктивно необґрунтованою є кількість витрачених годин на підготовку позовної заяви (16 годин) (і це при тому, що 5 годин адвокатом вже було витрачено на формування правової позиції); на підготовку відповіді на відзив (8 годин), пояснення (3 години), заяви про залучення третьої особи до участі у справі (3,5 години).
З даними твердженнями Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області суд погоджується частково, у зв`язку з наступним.
Суд вважає необґрунтовано завищеною тривалість підготовки позивачем позовної заяви, а саме - 16 годин, у зв`язку з тим, що окремо, також, було витрачено час на формування правової позиції: опрацювання законодавчої, що регулює спірні відносини - 5 годин; опрацювання постанов пленумів, роз`яснень, листів судів вищих судових інстанцій і правових висновків Верховного суду - 1 година та аналіз судової практики з аналогічної категорії спорів - 3 години.
Таким чином, суд вважає за необхідне зменшити адвокатські витрати за складання позовної заяви до 8 годин та відмовити в їх задоволенні в сумі 3200,00 грн.
Окрім того, Головне управління Державної податкової служби України у Харківській області в заяві про зменшення розміру адвокатських витрат зазначає, що такі роботи як підготовка копій заяв по суті згідно кількості сторін та учасників у справі, копій доказів у справі, направлення їх заздалегідь рекомендованою поштою з повідомленням про вручення учасникам справи або за адресою сторони взагалі не може вважатися професійною правничою допомогою адвоката.
Такі твердження спростовуються наступним.
Як зазначено вище, в рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" від 28.11.2002 наголошено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
У визначенні розумно необхідного розміру сум, які підлягають сплаті за послуги адвоката, можуть братися до уваги, зокрема, але не виключно, встановлені нормативно-правовими актами норми видатків на службові відрядження (якщо їх установлено); вартість економних транспортних послуг; час, який міг би витратити на підготовку матеріалів кваліфікований фахівець; вартість оплати відповідних послуг адвокатів, яка склалася в країні або в регіоні; наявні відомості органів статистики або інших органів про ціни на ринку юридичних послуг; тривалість розгляду і складність справи тощо.
Щодо витрат на правничу допомогу за участь адвоката позивача в судових засіданнях, то суд зазначає про те, що судове засідання 02.07.19р. відбувалось без участі адвоката позивача, так в даному засіданні приймав участь Кацман В. Я. (генеральний директор), відповідно до наказу № 32/2-К від 02.11.05р.
Таким чином, суд вважає за необхідне зменшити витрати адвоката за участь в засіданні 02.07.19р. на 200,00 грн.
Також, суд вважає за необхідне зазначити про те, що Рішення №17 від 21.03.18р. розширеного засідання Ради адвокатів Харківської області передбачено рекомендовані (мінімальні) ставки адвокатського гонорару.
Так, у відповідності до даного рішення участь адвоката у судовому розгляді справи становить від 16 000,00 грн. + 2 000,00 грн. за другий та наступний судодень.
Зважаючи на вищевикладене, встановлення в договорі про надання правничої допомоги №38 від 11.03.19р. гонорара адвоката у розмірі 400,00 (чотириста) гривень за одну годину роботи адвоката не є завищеною.
Стаття 59 Конституції гарантує кожному право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 126 ГПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Частиною четвертою статті 11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Крім того, Закон України "Про судоустрій і статус суддів" встановлює, що правосуддя в Україні функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Також, відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують, як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Враховуючи обсяг та якість виконаних адвокатом робіт, витрачений час, суд вважає частково обґрунтованими понесені позивачем витрати на правничу допомогу та приходить до висновку про наявність законних підстав для стягнення витрат на правову допомогу в розмірі 17600,00 грн. В іншій частині заявлених до стягнення витрат на правничу (правову) допомогу слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України; пунктів 1, 5, 6, 27, 30 статті 1 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"; ст.ст. 11, 15, 123, 126, 129, 234, 254, 255 ГПК України та п.п. 9 п. 1 розділу ХІ Перехідних положень ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ +" (м. Харків) про ухвалення додаткового рішення про відшкодування витрат на правову допомогу задовольнити частково.
Стягнути з Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, Код ЄДРОПУ 39599198) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІПЛАСТ +" (61010, Україна, м. Харків, вул. Георгіївська, 10, код ЄДРПОУ 31422867) витрати на правову допомогу в сумі 17 600,00 грн.
В частині стягнення 3 400,00 грн. витрат на правову допомогу - відмовити.
Видати наказ після набрання додатковим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку для оскарження. Зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, або до суду першої інстанції відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України.
Повне додаткове рішення складено та підписано 04.11.19р.
Суддя Л.В. Шарко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2019 |
Оприлюднено | 06.11.2019 |
Номер документу | 85420604 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Барбашова Сільва Вікторівна
Господарське
Господарський суд Харківської області
Шарко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні