У х в а л а
06 листопада 2019 року
м. Київ
справа № 569/8906/15-ц
провадження № 61-19331ск19
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Осіяна О. М. розглянув касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - на постанову Рівненського апеляційного суду від 26 вересня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , третя особа - виконавчий комітет Рівненської міської ради, про виділ частки в натурі; за зустрічним позовом ОСОБА_4 , правонаступником якого є ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , правонаступниками якої є ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , правонаступником якого є ОСОБА_13 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , правонаступником якої є ОСОБА_14 до ОСОБА_3 про виділ частки нерухомого майна,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2019 року до Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду надійшла касаційна скарга скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - на постанову Рівненського апеляційного суду від 26 вересня 2019 року у зазначеній справі.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята судом касаційної інстанції до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки за її подання заявником сплачено судовий збір у меншому розмірі, ніж це встановлено законом.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України Про судовий збір від 08 липня 2011 року.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір
(у редакції на момент подачі первісного позову) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2015 року мінімальна заробітна платабула встановлена у розмірі 1 218 грн.
Відповідно до підпункту 2 частини першої статті 176 ЦПК України ціна позову визначається, зокрема, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно із підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір (у редакції на момент подачі первісного позову) за подання до суду позовної заяви майнового характеру (виділу частки нерухомого майна ) ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Розмір ставки судового збору за подання до суду касаційної скарги становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за вимоги майнового характеру (виділу частки нерухомого майна) у розмірі оспорюваної суми .
Відповідно до абзацу другого пункту 21 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , у разі якщо в апеляційному або касаційному порядку оскаржується судове рішення, яке прийнято за наслідками розгляду первісного і зустрічного позовів, тоді заявник, який не згоден із таким рішенням у частині розгляду вимог за обома зазначеними позовами, судовий збір має сплачувати з урахуванням результатів розгляду як первісного, так і зустрічного позовів.
Як убачається зі змісту касаційної скарги представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - не погоджуються із судовим рішенням, яке прийнято за наслідками розгляду первісного позову ОСОБА_3 та зустрічного позову ОСОБА_4 , правонаступником якого є ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , правонаступниками якої є ОСОБА_11 , ОСОБА_16 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , правонаступником якого є ОСОБА_17 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , правонаступником якої є ОСОБА_14 .
Таким чином, заявник зобов`язаний сплатити судовий збір у частині первісного та зустрічного позовів.
Судові рішення, які оскаржує заявник, свідчать про існування вимоги майнового характеру щодо виділу частки нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_1 .
Заявником сплачено судовий збір за подання даної касаційної скарги у розмірі 1 536 грн 80 коп.
Ураховуючи, що зі змісту поданої касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень неможливо встановити ціну позову станом на день звернення до суду із вимогою майнового характеру, заявник зобов`язаний самостійно встановити й обґрунтувати розмір судового збору щодо вимог майнового характеру.
З 01 жовтня 2019 року вступили у дію рахунки для зарахування податків, зборів та інших доходів до державного та місцевого бюджетів (у т.ч. судового збору) відповідно до стандартів IBAN.
Інформація про нові реквізити для сплати судового збору зазначена на офіційному веб-сайті Верховного Суду та Державної казначейської служби України.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва за такими реквізитами: код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: UA678999980000031219207026007, ККДБ: 22030102 Судовий збір (Верховний Суд, 055) .
На підтвердження сплати судового збору до Верховного Суду необхідно надати оригінал квитанції про сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від його сплати відповідно до закону.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - на постанову Рівненського апеляційного суду від 26 вересня 2019 року залишити без руху.
Надати для усунення вище зазначених недоліків строк до 06 грудня
2019 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали щодо сплати судового збору касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Осіян
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 10.11.2019 |
Номер документу | 85493426 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Осіян Олексій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні