Ухвала
від 14.11.2019 по справі 461/8469/19
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/8469/19

Провадження № 1-кс/461/9562/19

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

14.11.2019 року місто Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,

встановив:

слідчим управліннямГУ Національноїполіції уЛьвівській областіпроводиться досудоверозслідування укримінальному провадженні№ 12019140270000784 відомості про яке 23.05.2019 року внесені до Єдиного реєстру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.

Слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора прокуратури Львівської області, звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання слідчому, іншим членам групи слідчих або за їх дорученням оперативним підрозділам дозволу на тимчасовий доступ, з можливістю вилучення речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса реєстрації місцезнаходження: АДРЕСА_1 , та його структурних підрозділів, а саме усіх оригіналів документів реєстраційної справи № 1465966546101 щодо об`єкту нерухомого майна нежитлових приміщень під літ. А-1, А1-1, А2-1, А3-1 загальною площею 199 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , в паперовій формі, з моменту її оформлення по фактичний час виконання ухвали суду.

Клопотання обґрунтовуєтим,що встановленнята вилучення оригіналів вищеперелічених документів та інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та його структурних підрозділів, має істотне значення для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, надасть можливість отримати важливий речовий доказ, мати постійний доступ до нього з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також унеможливлення його зміни, або знищення у зв`язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації та інформації чи з інших причин, надасть можливість перевірити достовірність вказаних в них відомостей, законність їх виконання та дозволить отримати інформацію, необхідну для розслідування вказаного кримінального провадження, та провести по даних документах ряд судових експертиз. Іншим способом отримати такі документи неможливо.

Слідчий подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Представник установи, у володінні якої перебувають вищезгадані документи (інформація), в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Згідно ч.4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно дост.162КПК України, доохоронюваної закономтаємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9) державна таємниця.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону (ч.6 ст.163 КПК України).

З матеріалів клопотання вбачається, що у зазначеного слідчим володільця, можуть знаходитись документи (відомості), які мають значення для справи та які можуть бути доказами у ній, про що свідчать надані суду матеріали. Для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження є необхідність у отриманні вищевказаних документів. Зокрема така потреба пов`язана із необхідністю встановлення осіб причетних до обставин, які підлягають перевірці в ході проведення досудового розслідування.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що з клопотання та долучених до нього матеріалів вбачається, що наведені слідчим документи (відомості) можуть знаходитись у зазначеного володільця, вищезазначені документи (відомості) самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, зокрема встановлення осіб причетних до ймовірної події злочину, іншим способом отримати речіі документи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженнінеможливо, приходжу до висновку, що доводи слідчого належним чином обґрунтовані та підтверджені відповідними доказами. Іншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів неможливо, а тому клопотання є підставним, підлягає до задоволення та слід надати згоду на тимчасовий доступ до документів.

Разом з тим, відповідно до ст. 131, п.5 ч.2 ст.132 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, що застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження, відтак, в розумінні положень чинного КПК України, слідчою дією не являється. Таким чином, положення КПК щодо доручення виконання ухвали слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів іншим особам, визначеним у п.3 ч.2 ст.40 КПК України, не підлягають застосуванню, а тому клопотання в цій частині задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.159-165, 222 КПК України, -

постановив:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 дозвіл натимчасовий доступ, із можливістю вилучення речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса реєстрації місцезнаходження: АДРЕСА_1 , та його структурних підрозділів, а саме усіх оригіналів документів реєстраційної справи № 1465966546101 щодо об`єкту нерухомого майна нежитлових приміщень під літ. А-1, А1-1, А2-1, А3-1 загальною площею 199 кв.м., які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , в паперовій формі, з моменту її оформлення по 14.11.2019 року.

Зобов`язати слідчого, на вимогу володільця, залишити копії вилучених документів в установі, у якій такі документи вилучені та після проведення у кримінальному провадженні необхідних слідчих та процесуальних дій за минуванням потреби невідкладно повернути оригінали вилучених документів володільцю.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення.

Роз`яснити наслідкиневиконання ухвали,передбачені ст.166КПК України,а саме,що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення14.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85659323
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/8469/19

Ухвала від 24.06.2020

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Калиняк О. М.

Ухвала від 10.06.2020

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 10.06.2020

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 14.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 14.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 14.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 14.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 07.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 07.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

Ухвала від 04.11.2019

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Стрельбицький В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні