У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.11.2019 Справа №1915/7838/2012
провадження №6/607/362/2019
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі головуючого судді: Дзюбановського Ю.І.
при секретарі: Гончаренко Л.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області від 02.10.2019р. №3810/03.3.32 про заміну сторони виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
Відділ примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області звернувся до суду з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні №39426956 з примусового виконання виконавчого листа виданого 05.08.2013р. Тернопільським міськрайонним судом по справі №1915/7838/2012, замінивши стягувача із Публічне акціонерне товариство ВТБ Банк на Товариство з обмеженою відповідальністю ГК РОВЕКС . В обґрунтування своїх вимог вказує на те, що на адресу відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області надійшла заява ТзОВ ГК Ровекс про заміну сторони у виконавчому провадженні №39426956. Оскільки 22.06.2018 року між ТОВ Фінансова Компанія Фінтайм Капітал (Первісний кредитор) та ТОВ ГК РОВЕКС (Новий кредитор) укладено Договір про відступлення права вимоги, за яким, Новий кредитор, після переходу до нього права вимоги стає кредитором за Кредитним договором 2 (разом із додатковими угодами до нього) та укладеним в його рамках Кредитними договором №16/10-К від 29.12.2010р., укладеними між ПАТ ВТБ Банк і ОСОБА_1 та одержує право замість Первісного кредитора вимагати від Боржника належного виконання ним зобов`язання за Кредитним договором №16/10-К від 29.12.2010р.
Представник заявника Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Тернопільській області в судовому засіданні подану заяву підтримав та просить її задоволити з підстав наведених в поданій заяві.
Представник ТОВ ГК Ровекс згідно поданої заяви порсиьт судове засідання проводити без його участі, подання відділу ДВС задовольнити.
Інші учасники судового розгляду в судове засідання не з`явилися, хоча про день та час розгляду заяви були повідомлені належним чином, що не перешкоджає розгляду заяви.
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до переконання, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно рішення Тернопільського міськрайонного суду від 16.05.2013 року у справі № 1915/7838/2012 позовні вимоги Публічного акціонерного товариства ВТБ Банк в особі Відділення Тернопільська регіональна дирекція ПАТ ВТБ Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено. Стягнути із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства ВТБ Банк заборгованість в сумі 18999277,56 грн., 3282 грн. в повернення сплаченого судового збору.
05.08.2013 року на виконання рішення Тернопільського міськрайонного суду від 16.05.2013 року у справі № 1915/7838/2012 видано виконавчий лист.
Даний виконавчий лист пред`явлено до примусового виконання до відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
21.08.2013 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження №39426956 з примусового виконання виконавчого документа Тернопільського міськрайонного суду від 16.05.2013 року у справі № 1915/7838/2012, стягувачем в якому виступає Публічне акціонерне товариство ВТБ Банк .
В подальшому виконавче провадження №39426956 передано за підвідомчістю до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області.
02.10.2019 року на адресу відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області надійшла заява ТзОВ ГК Ровекс про заміну сторони у виконавчому провадженні №39426956.
22.06.2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Фінтайм Капітал код ЄДРПОУ 40424878 (Первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю ГК РОВЕКС (Новий Кредитор) укладено Договір про відступлення права.
Вимоги, пунктом 1.1, 1.3 розділу 1 п. 2.1 розділу 2, якого передбачено, що Новий кредитор після переходу до нього права вимоги стає кредитором за Кредитним договором 2 (разом із додатковими угодами до нього) та укладеним в його рамках Кредитними договором №16/10-К від 29.12.2010 року, укладеними між ПАТ ВТБ Банк і ОСОБА_1 (далі - Поручитель) та одержує право замість Первісного кредитора вимагати від Боржника належного виконання ним зобов`язання за Кредитним договором №16/10-К від 29.12.2010р.
Згідно ч.1 ст.516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст.442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Згідно ст.1 Закону України Про виконавче провадження , виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під процесуальним правонаступництвом у виконавчому провадженні слід розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від правопопередників до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Підставами правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу.
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Отже, за змістом статті 512 ЦК України, статті 442 ЦПК України та статті 8 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із результатів системного аналізу цих норм, зокрема пунктів 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13.
По своїй суті заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).
Заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.
У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду. Виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що заяву відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області про заміну сторони виконавчого провадження слід задовольнити та замінити стягувача Публічне акціонерне товариство ВТБ Банк на Товариство з обмеженою відповідальністю ГК РОВЕКС внаслідок укладення Договору про відступлення права вимоги від 22.06.2018р., що є різновидом правонаступництва, а без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості вчиняти дії з метою виконання судового рішення згідно із Законом України Про виконавче провадження .
Керуючись ст. 442 ЦПК України, ст.ст. 512,514 ЦК України ст.ст. 1, 8, 11, 15 Закону України Про виконавче провадження , суд -
УХВАЛИВ:
Заяву відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство ВТБ Банк (м.Київ, бульв.Т.Шевченка/вул. Пушкінська, 8/26) на Товариство з обмеженою відповідальністю ГК РОВЕКС (м.Тернопіль, вул. Подільська, 38А, ЄДРПОУ 37839111) у виконавчому провадженні №39426956 з примусового виконання виконавчого листа №1915/7838/12 виданого 05.08.2013 року Тернопільським міськрайонним судом про стягнення із ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства ВТБ Банк заборгованість в сумі 18999277,56 грн., 3282 грн. в повернення сплаченого судового збору.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, визначеному п. 15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України, до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі через суд першої інстанції, у 15-денний строк з дня проголошення, апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії.
Повний текст ухвали виготовлений 13.11.2019р.
Головуючий суддяЮ. І. Дзюбановський
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2019 |
Оприлюднено | 19.11.2019 |
Номер документу | 85700246 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні