Судовий наказ
від 25.11.2019 по справі 916/3469/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


СУДОВИЙ НАКАЗ

"25" листопада 2019 р.м. Одеса Справа № 916/3469/19

Суддя господарського суду Одеської області Літвінов С.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-коменційне "ФАВОРИТБУД" (вул. Зоологічна, 4а, оф. 139, Київ, 04119, код ЄДРПОУ 40796026) про видачу судового наказу до боржника: Селянське (Фермерське) Господарство "СЛАБЕНКО С.С." (67300, Одеська обл., Березівський район, місто Березівка, вул. Пристанційна, 17, код ЄДРПОУ 31847221)

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-коменційне "ФАВОРИТБУД" звернулось до господарського суду Одеської області із заявою (вх.№3569/19 від 20.11.2019) про видачу судового наказу про стягнення з Селянського (Фермерського) Господарства "СЛАБЕНКО С.С." заборгованості за Договором поставки №21-09 від 17.09.2018 у сумі 100 000 грн.

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю " Виробничо-коменційне "ФАВОРИТБУД " обґрунтовано неналежним виконанням з боку боржника зобов`язань за Договором поставки щодо оплати .

Згідно зі ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За приписами ст. 174 Господарського кодексу України, однією з підстав виникнення господарського зобов`язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно ч.1 ст.509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

За правилами ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 ст.530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.626 ЦК України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення , зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно ст.627 ЦК України, відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Стаття 628 ЦК України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Аналогічні положення містяться в ч.ч.1,7 ст.193 ГК України, в яких визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться; до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом; не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Згідно з частиною першою статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини другої статті 712 Цивільного кодексу України, до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару (частина перша статті 692 Цивільного кодексу України).

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України, під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю " Виробничо-коменційне "ФАВОРИТБУД " про видачу судового наказу в частині стягнення з Селянського (Фермерського) Господарства "СЛАБЕНКО С.С." суми боргу у розмірі 100 000грн., судом не виявлено передбачених ст. 152 ГПК України підстав для відмови у видачі судового наказу в цій частині.

Керуючись ст.ст.148,154,155 Господарського процесуального кодексу України, суд

НАКАЗАВ:

1. Стягнути з Селянського (Фермерського) Господарства "СЛАБЕНКО С.С." (67300, Одеська обл., Березівський район, місто Березівка, вул. Пристанційна, 17, код ЄДРПОУ 31847221) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-коменційне "ФАВОРИТБУД" (вул. Зоологічна, 4а, оф. 139, Київ, 04119, код ЄДРПОУ 40796026) 100 000грн. заборгованості за Договором поставки №21-09 від 17.09.2018; витрати на оплату судового збору у розмірі 192,10 грн.

Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-коменційне "ФАВОРИТБУД" (вул. Зоологічна, 4а, оф. 139, Київ, 04119, код ЄДРПОУ 40796026)

Боржник: Селянське (Фермерське) Господарство "СЛАБЕНКО С.С." (67300, Одеська обл., Березівський район, місто Березівка, вул. Пристанційна, 17, код ЄДРПОУ 31847221)

3. Копію судового наказу, копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, надіслати боржнику.

4. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

5. Повідомити боржника, що:

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

Згідно з ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Дата набрання судовим наказом законної сили:


.

Строк пред`явлення судового наказу до виконання:


.

Дата видачі судового наказу стягувачу:


.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Суддя Літвінов Сергій Володимирович

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.11.2019
Оприлюднено26.11.2019
Номер документу85839678
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3469/19

Ухвала від 15.06.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 09.06.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Постанова від 04.06.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Постанова від 27.05.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 30.04.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 14.04.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 02.04.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 01.04.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 31.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 17.03.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні