Ухвала
від 25.11.2019 по справі 922/3605/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА 20

"25" листопада 2019 р. м. ХарківСправа № 922/3605/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом Фермерського господарства Зоря-Л , с. Миронівка, до Товариства з обмеженою відповідальністю Асоціація фермерських господарств Урожай , с. Миронівка, про стягнення вартості частини майна товариства,- ВСТАНОВИВ:

Позивач, фермерське господарство Зоря-Л , звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, товариства з обмеженою відповідальністю Асоціація фермерських господарств Урожай про стягнення грошової суми у розмірі 665 280,00 грн. як вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства, що становить 20% статутного капіталу товариства.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 25 листопада 2019 року прийнято позовну заяву Фермерського господарства Зоря-Л до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження. Почато у справі № 922/3605/19 підготовче провадження і призначено підготовче засідання.

Водночас, у позовній заяві позивач заявив клопотання про витребування: від Первомайської районної державної адміністрації Харківської області належним чином засвідченої копії матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю Асоціація фермерських господарств Урожай ; від Товариства з обмеженою відповідальністю Асоціація фермерських господарств Урожай - належним чином засвідчену копію фінансового звіту за 2018 рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 74 ГПК України, що регламентує обов`язок доказування і подання доказів, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

За клопотанням, відповідно до частин 1, 2, 3, 9 статті 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинна бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу.

У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

ЄСПЛ наголошує на цінності та важливості дотримання формалізованих норм цивільного процесу, за допомогою яких сторони забезпечують вирішення спору цивільного характеру, оскільки завдяки цьому може обмежуватися обсяг дискреції, забезпечуватися рівність сторін, запобігатися свавілля, забезпечуватися ефективне вирішення спору та розгляд справи судом упродовж розумного строку, а також забезпечуватися юридична визначеність та повага до суду.

Згідно з п. 2 та п. 6 ч. 2 ст. 42 ГПК України, учасники справи зобов`язані: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

До поданого клопотання позивачем не подано доказів, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (докази вжиття заходів щодо отримання копії матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю Асоціація фермерських господарств Урожай та копії фінансового звіту за 2018 рік) чи причини неможливості їх отримання).

Так, позивачем не подано доказів звернення до Первомайської районної державної адміністрації Харківської області та Товариства з обмеженою відповідальністю Асоціація фермерських господарств Урожай із відповідними запитами. Зокрема, за змістом позовної заяви, судом встановлено, що інтереси позивача представляє адвокат - Волторніст С.І., якому, за приписами Закону України Про адвокатуру , належить право звертатись із відповідним адвокатським запитом щодо отримання інформації від державних органів та приватних організацій (підприємств) для надання правової допомоги клієнту. Доказів такого звернення матеріали позовної заяви не місять.

При цьому, необхідно звернути увагу позивача про те, що суд не збирає докази замість сторони, а лише допомагає стороні в отриманні цих доказів у разі, якщо сторона обґрунтовано доведе, що зверталася до установ та організацій та їй було відмовлено у наданні цієї інформації.

Таким чином, дослідивши подані матеріали, суд визнав клопотання позивача щодо витребування доказів необґрунтованим, оформленим з порушенням вимог ст.ст. 80, 81 ГПК України, а відтак, подане позивачем клопотання не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 42, 73, 80, 81, 232 -235 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Фермерського господарства Зоря-Л (позовна заява вх. № 3605/19 від 07 листопада 2019 року) про витребування доказів у справі відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвалу підписано 25 листопада 2019 року.

Суддя Н.В. Калініченко

справа № 922/3605/19

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.11.2019
Оприлюднено26.11.2019
Номер документу85839840
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3605/19

Ухвала від 06.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 05.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 08.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні