ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

25 листопада 2019 року Справа № 915/2156/19

м. Миколаїв

Суддя Господарського суду Миколаївської області Ржепецький В.О., розглянувши матеріали справи

за позовом : приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія Константа» (вул. Блакитна, 4, м. Запоріжжя, 69013)

до відповідача: комунального підприємства «Миколаївській міжнародний аеропорт» Миколаївської обласної ради (вул. Київське шосе, 9, село. Баловне, Новоодеський район, Миколаївська область, 56664)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору : Державне підприємство «Українська авіаційна транспортна компанія» (вул. Мельникова, 24, корп. 3, м. Київ, 04050),

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору : Комунальне підприємства «Міжнародний аеропорт Миколаїв» (вул. Київське шосе, 9, село. Баловне, Новоодеський район, Миколаївська область, 56664

про : витребування майна із чужого незаконного володіння, -

в с т а н о в и в:

21.10.2019 позивач звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою від 18.10.2019 до відповідача, якою просить суд:

- витребувати з чужого незаконного володіння:

- авіаційний двигун АИ-24ВТ (заводський номер НОМЕР_1 ) з авіаційним гвинтом АВ-72Т (заводський номер НОМЕР_2 );

- авіаційний двигун АИ-24ВТ (заводський номер НОМЕР_3 );

- планер літака АН-26Б (реєстраційний номер UR-UCP, заводський номер 4407).

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.10.2019, справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/2156/19 та визначено головуючим у справі суддю Ржепецького В.О.

Ухвалою суду від 28.10.2019 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з її невідповідність вимогам п. 8 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України, встановлено позивачеві 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали суду.

Ухвалу суду позивачем отримано 06.11.2019, про що свідчить рекомендоване поштове повідомлення №54001 38350998 та витяг з сайту Укрпошта.

15.11.2019 позивачем направлено суду засобами поштового зв`язку заяву про усунення недоліків позовної заяви, яка надійшла на адресу суду 18.11.2019.

Дослідивши матеріали позовної заяви з доданими до неї документами, з урахуванням усунутих недоліків, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України, підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні, отже, суд відкриває провадження у даній справі.

Відповідно до ч.ч. 3-5 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи предмет спору дана справа має розглядатись за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ч.1 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Зі змісту ч. 2 ст. 50 ГПК України вбачається, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Позивачем у позовній заяві зазначено третіми особами, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРАЇНСЬКА АВІАЦІЙНА ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ" , КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІЖНАРОДНИЙ АЕРОПОРТ МИКОЛАЇВ" .

Заявою про усунення недоліків позовної заяви представник позивача зазначає, що оскільки рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки ДП Українська авіаційна транспортна компанія як попереднього власника майна, яке підлягає витребуванню із володіння, то зазначену юридичну особу слід залучити до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог.

Позивачем надано суду докази надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів та копії заяви про усунення недоліків позовної заяви на адреси зазначених осіб.

Стосовно підстав залучення до участі у справі в якості третьої особи КП Міжнародний аеропорт Миколаїв представник позивача зазначає, що ДП Українська авіаційна транспортна компанія (попередній власник) уклало договір на аеропортове обслуговування повітряних суден №2/23-03/UCA-293-03 від 16.07.2003, за умовами якого майно, що підлягає витребуванню на користь позивача фактично потрапило на територію аеродрому Миколаїв .

Відповідно до обставин, якими позивач обґрунтовує необхідність залучення до участі у справі третіх осіб та враховуючи, що рішення в даній справі може вплинути на права та обов`язки зазначених осіб, суд вважає необхідним залучити ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРАЇНСЬКА АВІАЦІЙНА ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ" та КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІЖНАРОДНИЙ АЕРОПОРТ МИКОЛАЇВ" до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Статтею 181 ГПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до приписів ч. ч. 1-2 ст. 120 ГПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.

Керуючись ст. ст. 12, 120, 162-168, 176, 177, 181, 234, 235 ГПК України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання у справі призначити на 23 грудня 2019 року о 10:00.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Миколаїв, Будинок Рад, вул.Адміральська, 22, поверх 9.

4.Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання.

5. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Державне підприємство «Українська авіаційна транспортна компанія» (вул. Мельникова, 24, корп. 3, м. Київ, 04050, код ЄДРПОУ 24964464).

6. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Миколаїв» (вул. Київське шосе, 9, село. Баловне, Новоодеський район, Миколаївська область, 56664, код ЄДРПОУ 01130650).

7.Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

8. Запропонувати позивачу, в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.

9. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.

10.Запропонувати третім особам подати до суду пояснення по суті позовних вимог, які мають відповідати вимогам ч. ч. 3-7 ст. 165 та ст. 168 ГПК України, в 5-денний строк з дня отримання даної ухвали.

11. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст.170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до засідань.

12. На веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

13. Ухвалу направити учасникам справи.

14. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.О.Ржепецький

Дата ухвалення рішення 25.11.2019
Оприлюднено 26.11.2019

Судовий реєстр по справі 915/2156/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.09.2020 Господарський суд Миколаївської області Господарське
Ухвала від 18.09.2020 Господарський суд Миколаївської області Господарське
Постанова від 19.08.2020 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 05.08.2020 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 17.06.2020 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 17.06.2020 Господарський суд Миколаївської області Господарське
Ухвала від 01.06.2020 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 04.05.2020 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Судовий наказ від 03.04.2020 Господарський суд Миколаївської області Господарське
Ухвала від 30.03.2020 Південно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 25.11.2019 Господарський суд Миколаївської області Господарське
Ухвала від 28.10.2019 Господарський суд Миколаївської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 915/2156/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону