Ухвала
від 28.11.2019 по справі 910/8167/16
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

28 листопада 2019 року

м. Київ

Справа № 910/8167/16

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Мачульського Г.М. - головуючого, Кушніра І.В., Краснова Є.В.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі",

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 10.10.2019 та на ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.07.2019

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Екологічний консалтинг "Надра"

про заміну стягувача

за позовом Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі"

до Державного підприємства "Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості "МАСМА"

про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

08.11.2019 Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські електромережі" звернулось із касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 10.10.2019 та на ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.07.2019 через суд апеляційної інстанції до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Оскаржуваною постановою Північного апеляційного господарського суду від 10.10.2019 залишено без змін ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.07.2019, якою заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Екологічний консалтинг "Надра" про заміну стягувача правонаступником - задоволено.

До касаційної скарги додано заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, в якій заявник зазначає, що постанова суду апеляційної інстанції була отримана поштою 19.10.2019, про що свідчить копія конверта поштового відправлення та роздруківка з офіційного сайту Укрпошти, а тому, з посиланням на положення частини 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України, просить поновити строк на касаційне оскарження, оскільки касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 288 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення (частина 2 статті 288 вказаного Кодексу).

Зважаючи на те, що касаційна скарга подана у строк встановлений приписами частини 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України, а саме, в останній день двадцятиденного строку - 08.11.2019, колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку на касаційне оскарження підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 294 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі, в якій повідомляється про дату, час і місце розгляду скарги, а також про витребування матеріалів справи.

Отже, встановивши, що подана касаційна скарга відповідає вимогам статей 287-291 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку про відкриття касаційного провадження у справі №910/8167/16 за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі".

Водночас, Приватним акціонерним товариством "ДТЕК Київські електромережі" у касаційній скарзі заявлено вимогу про зупинення дії постанови Північного апеляційного господарського суду від 10.10.2019, яка не обґрунтована.

За змістом абзацу 2 частини 4 статті 294 Господарського процесуального кодексу України за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії, якщо зупинити його виконання неможливо.

Частиною 1 статті 332 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Клопотання про зупинення дії судового рішення має бути мотивованим, містити підстави для зупинення дії судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні особа повинна навести обґрунтування своїх вимог та довести, що захист її прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.

Зважаючи на те, що вимога заявника про зупинення дії оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції не містить обґрунтування щодо необхідності такого зупинення, колегія суддів Касаційного господарського суду не вбачає підстав для її задоволення.

Згідно з частиною 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України перегляд ухвал суду першої та апеляційної інстанції (крім ухвал, якими закінчено розгляд справи) здійснюється судом касаційної інстанції без повідомлення учасників справи.

Відповідно до частини 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи.

Виходячи з положень частини 13 статті 8 та частини 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України перегляд оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції, яку прийнято за результатами апеляційного перегляду ухвали суду першої інстанції, здійснюється без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Згідно із статтею 295 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.

Оскільки подача до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі є правом учасників справи, у разі реалізації такого права суд касаційної інстанції встановлює у даній справі строк для його подачі до суду касаційної інстанції до 12.12.2019.

Враховуючи те, що за змістом частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату і місце розгляду своєї справи, копія цієї ухвали підлягає направленню учасникам справи до відома.

Керуючись статтями 8, 9, 234, 235, 294, 295, 301 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити.

2. Поновити Приватному акціонерному товариству "ДТЕК Київські електромережі" строк на касаційне оскарження.

3. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські електромережі" та здійснити перегляд постанови Північного апеляційного господарського суду від 10.10.2019 та ухвали Господарського суду міста Києва від 18.07.2019 у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи.

4. Відмовити у задоволенні клопотання про зупинення дії постанови Північного апеляційного господарського суду від 10.10.2019.

5. У разі, якщо учасник справи скористається наданим статтею 295 Господарського процесуального кодексу України правом подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу, такий відзив та докази надсилання його копій і доданих до нього документів іншим учасникам справи, має бути поданий до Касаційного господарського суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) у строк до 12.12.2019.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Головуючий Г.М. Мачульський

Судді І.В. Кушнір

Є.В. Краснов

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено29.11.2019
Номер документу85937560
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8167/16

Ухвала від 17.02.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Мачульський Г.М.

Постанова від 20.12.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Мачульський Г.М.

Ухвала від 28.11.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Мачульський Г.М.

Постанова від 10.10.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Козир Т.П.

Ухвала від 12.09.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Козир Т.П.

Ухвала від 19.08.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Козир Т.П.

Ухвала від 18.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 08.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 03.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 25.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні