ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.12.2019 р.Справа № 910/14418/19
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КВІТЕНЬ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "КС Україна"
про стягнення 1 128 628,76 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
Без виклику сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляді Господарського суду міста Києва перебуває справа №910/14418/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КВІТЕНЬ" до Товариства з обмеженою відповідальністю "КС Україна" про стягнення 1 128 628,76 грн., з яких 1 040 372,78 грн. штрафної санкції та 88 255,98 грн. пені.
03.12.2019 р. від позивача надійшла заява про забезпечення позову.
У вказаній заяві Товариства з обмеженою відповідальністю "КВІТЕНЬ" просить суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти відповідача до розгляду справи по суті.
Необхідність вжиття таких заходів забезпечення позову позивач мотивує тим, що відповідач не визнав позовні вимоги у даній справі та може ухилитись від виконання рішення суду.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КВІТЕНЬ" про забезпечення позову, суд встановив наступне.
Статтею 136 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Як передбачено ч. 1 ст. 137 цього ж Кодексу, позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Відповідно до ст. 140 ГПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, що подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін. Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.
Судом встановлено, що заявлені заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти відповідача до розгляду справи по суті не підлягають задоволенню з огляду на недоведеність обставин, з якими пов`язується необхідність вжиття заходів забезпечення позову, та предмет позову (стягнення 1 040 372,78 грн. штрафної санкції та 88 255,98 грн. пені).
Як встановлено ст. ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Статтею 79 Кодексу передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
В порядку, передбаченому ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З урахуванням вищевикладених обставин, суд відмовляє у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КВІТЕНЬ" про забезпечення позову.
Керуючись ст. ст. 136 - 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "КВІТЕНЬ" від 03.12.2019 р. про забезпечення позову.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2019 |
Оприлюднено | 09.12.2019 |
Номер документу | 86140512 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні