ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
"10" грудня 2019 р. Справа № 918/509/19
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Савченко Г.І.
судді Демидюк О.О.
судді Юрчук М.І.
секретар судового засідання Соколовська О.В.
за участю представників сторін:
позивача: Біндюк Н.О.; Дацюк О.Є.
відповідача: Котик Р.О.
розглянувши апеляційну скаргу Здолбунівської районної ради на рішення господарського суду Рівненської області від 03 вересня 2019 року (повний текст складено 05 вересня 2019 року) у справі №918/509/19 (суддя Марач В.В.)
за позовом Здолбунівської районної ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергозбереження Рівне"
про зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До початку судового засідання 10 грудня 2019 року від представників позивача та відповідача надійшла заява про укладення мирової угоди.
В судовому засіданні заслухано пояснення, міркування та аргументи представників сторін стосовно мирової угоди.
За приписами статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Суд повинен створити сторонам такі умови, за яких кожна з них могла бути почута судом.
Відповідно до частини 2 статті 216 ГПК України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
За змістом частини 6 статті 216 ГПК України, якщо в судовому засіданні оголошено перерву, провадження у справі після її закінчення продовжується зі стадії, на якій було оголошено перерву.
У зв`язку з необхідністю мирного врегулювання спору та доопрацювання тексту мирової угоди, з метою забезпечення прав учасників судового процесу, суд вирішив оголосити перерву в розгляді апеляційної скарги.
З матеріалів справи вбачається, що строк розгляду апеляційної скарги Здолбунівської районної ради на рішення господарського суду Рівненської області від 03 вересня 2019 року у справі №918/509/19, закінчується 21 грудня 2019 року.
У відповідності до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, визначено права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку. Критерії оцінювання розумності строку справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (справа Кучерук проти України) (заява 2570/04 рішення Страсбург 06.09.2007р.).
Відповідно до пункту 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 1 лютого 2007 року у справі "Макаренко проти України" суд нагадує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи та наступних критеріїв: складність справи, поведінка заявника і компетентних органів та інтерес, який мав заявник у цьому спорі.
Згідно прецедентної практики Європейського суду з прав людини однією із складових справедливого судового розгляду в розумінні пункту 1 статті 6 є право на змагальне провадження; кожна сторона має знати про всі докази чи подання, які представленні або зроблені в цілях впливу на думку суду і коментувати їх (п. п. 23,31 та 33 рішення у справі "Лобо Мачадо проти Португалії" від 20.02.1996, п. 24 рішення у справі "Нідерост-Губер проти Швейцарії" від 18.02.1997, п. 42 рішення у справі "Кєроярві проти Фінляндії").
Статтею 7 Господарського процесуального кодексу України визначено, що правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин.
За приписами статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Суд повинен створити сторонам такі умови, за яких кожна з них могла бути почута судом.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення прав учасників процесу на укладення мирової угоди, суд вирішив оголосити перерву в судовому засіданні та призначити розгляд апеляційної скарги поза межами строку встановленого для розгляду апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Оголосити перерву в судовому засіданні до "14" січня 2020 р. об 10:00 год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33001 м. Рівне вул. Яворницького, 59 у залі судових засідань №3.
Головуючий суддя Савченко Г.І.
Суддя Демидюк О.О.
Суддя Юрчук М.І.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86243723 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Савченко Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні